Sliby chyby: 8 filmů, které lákaly na nikdy nenatočené pokračování

21. 3. 2019 20 185×547 světlý/tmavý vzhled

Filmaři vesměs neváhají lákat na velkolepá pokračování celé roky dopředu. Občas jim to vyjde, jako třeba v superhrdinském univerzu MCU, které už v prvním Iron Manovi 82 % naznačovalo, že snad jednou uvidíme Avengers 83 %. Jindy ale tvůrci nemají tolik štěstí a zůstane jen u nesplněných slibů.

1) Hellboy 3

Závěr druhého Hellboye 73 % umetal cestičku závěrečnému dílu trilogie zcela očividně. V době premiéry ostatně všechno nasvědčovalo tomu, že se dočkáme pokračování – fanoušci i diváci byli vesměs se Zlatou armádou velice spokojení. Záhy se ale ukázalo, že režisér Guillermo del Toro   prostě nebude natáčení stíhat.

10 let od posledního Hellboye: 7 pekelných zajímavostí o Del Torových filmech

V onom čase se totiž začalo pracovat na trilogii Hobit, kterou měl populární tvůrce původně režírovat. Následně se celé roky objevovaly o stavu třetího Hellboye protichůdné zprávy, které až v roce 2017 zakončil Del Torův tweet, že se filmu stoprocentně nedočkáme.

Zbytek příběhu už asi znáte. Začal se chystat reboot   s novými herci a s novým režisérem, který do kin dorazí už příští měsíc.

2) Green Lantern

Skotačení Ryana Reynoldse   v zeleném animovaném kostýmu se ve své době nedočkalo zrovna pozitivního přijetí a sny o propojeném vesmíru DC na styl MCU se rozplynuly až do premiéry Muže z oceli 72 %. Přesto si byli původně filmaři úspěchem tak jistí, že ve snímku rovnou lákali na dvojku.

Postava Sinestra, kterou ztvárnil Mark Strong  , si totiž v potitulkové scéně nasadil žlutý prsten a učinil tak první krok k tomu, aby se stal do budoucna arcipadouchem série. Green Lanterna 57 % ale stihly porazit negativní reakce diváků mnohem dřív, než to dokázala jeho komiksová nemesis.

3) Eldest

Podobně dopadla i často vysmívaná adaptace Eragona 48 %. Už tak poměrně jednoduchý příběh své knižní předlohy totiž osekala na absolutní minimum, vynechala řadu populárních postav (a třeba i prakticky celý národ trpaslíků) a celkově zklamala prakticky všechny včetně oddaných fanoušků dračí série.

Zasloužily si být v lepším filmu. 9 skvělých postav ze snímků, které za moc nestály

Přitom filmový Eragon sebevědomě lákal na pokračování, a to hned dvakrát. Jednak rozhovorem mezi Eragonem a Aryou, který umetal cestičku jejich pomalu se rodícímu vztahu, jednak scénou s králem Galbatorixem, který na konci filmu odhalil svého draka Šruikana.

Zfilmování druhého dílu, v češtině vydaného pod originálním názvem Eldest, nicméně nikdy nevzniklo. Jenom knižní čtenáři tak vědí, jak celý Odkaz dračích jezdců vlastně skončil.

4) Fantastická čtyřka

V hitparádě mizerných filmů, které o sobě měly příliš vysoké mínění, pokračujeme Fantastickou čtyřkou 43 %. Konkrétně tou z roku 2015, která komerčně totálně propadla a na recenzních agregátorech si vysloužila snad nejtragičtější hodnocení ze všech velkých komiksových blockbusterů posledních let.

Foxové přitom sequel plánovali ještě před začátkem natáčení jedničky a velice okatě na něj lákali poslední scénou, ve které hrdinové vymýšlejí jméno svého nově zformovaného týmu. Vzhledem k dohodě mezi Foxem a Disneym čeká už Fantastickou čtyřku úplně jiná budoucnost – v MCU.

5) Amazing Spider-Man 3

Oproti tomu Spider-Man zůstává stále pevně v rukou studia Sony Pictures, a to přesto, že se v příbězích Avengers už nějaký ten pátek angažuje. Verze s Tomem Hollandem   ale přinejmenším nahradila předchozí pavoukovu inkarnaci, kdy mu tvář propůjčil Andrew Garfield  .

7 filmových faktů o Spider-Manovi: Ukázal se už ve druhém Iron Manovi a nezahálí ani v noci

Druhý Amazing Spider-Man 62 % se snažil velmi, velmi okatě vystavět základy superhrdinského univerza, které by mohlo soupeřit s MCU. Lákal hlavně na padoušký tým Sinister Six a v zákulisí se už plánovaly spin-offy a další související snímky. Diváci ale nebyli zrovna nadšení a v Sony proto šlápli na brzdu.

Po úspěchu Venoma 72 % se ale zjevně rozhodli dát vlastnímu propojenému vesmíru druhou šanci. Uvidíme, jak se jim bude dařit tentokrát.

6) Terminátor 6

Terminátor Genisys 65 % se ve své době pokoušel slavně vzkřísit sérii, dopadlo to ale přesně naopak. Zatloukl jí jen poslední hřebík do rakve a nadcházející snímek jednoduše naváže na populární Den zúčtování 91 %, aniž by bral v úvahu cokoli, co bylo natočeno po něm.

Tvůrci Genisys si přitom dali záležet, aby po titulcích naznačili, že Skynet ještě zdaleka není mrtvý.

7) Conan Dobyvatel

O tom, že oblíbený barbar v pokročilejším věku získal královský trůn a dal se na panování, jsme se dozvěděli už v závěru úplně prvního Conanova dobrodružství 75 %. Filmaři nám pak celá desetiletí slibovali, že jednou v budoucnu příběh stárnoucího hrdiny uvidíme.

Přestože herec Arnold Schwarzenegger   stále ještě doufá, že se to nakonec povede, čas neúprosně běží a vůbec nic není na obzoru.

8) Warcraft 2

Blizzard si od Warcraftu 73 % sliboval mnohé, slabé americké tržby nicméně zajistily, že plány na další díl tak nějak vyšuměly do ztracena. Závěr fantasy snímku přitom zcela okatě připravuje půdu pokračování. Režisér Duncan Jones   loni v létě na Twitteru přiznal, že to s případným druhým dílem nevypadá dobře.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (5 komentářů)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 131195

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 21039

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

20. 6. Aleš 698

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 7604

Marvel: Přehledně jsme shrnuli, jakých nových filmů a seriálů se v příštích letech dočkáme

22. 7. Aleš 387

Star Wars: 7 využití Síly, o kterých jste možná nevěděli, nebo je přehlédli

Dnes Daniel 15

James Bond: Není čas zemřít by podle všeho měl být nejdelší bondovkou vůbec

Dnes Daniel 23

Fantastická zvířata: Dan Fogler nejspíš odhalil vzhled své postavy pro třetí díl

Dnes Daniel 18

Steven Spielberg nakonec nebude režírovat Indiana Jonese 5. Kdo by ho měl nahradit?

Dnes Daniel 18

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 10728

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 4331

Avatar 2 ukázal fotku mateřské lodi Sea Dragon, natáčení je pro letošní rok u konce

2. 12. Aleš 137