Sliby chyby: 8 filmů, které lákaly na nikdy nenatočené pokračování

21. 3. 2019 20 681×547 světlý/tmavý vzhled

Filmaři vesměs neváhají lákat na velkolepá pokračování celé roky dopředu. Občas jim to vyjde, jako třeba v superhrdinském univerzu MCU, které už v prvním Iron Manovi 82 % naznačovalo, že snad jednou uvidíme Avengers 83 %. Jindy ale tvůrci nemají tolik štěstí a zůstane jen u nesplněných slibů.

1) Hellboy 3

Závěr druhého Hellboye 73 % umetal cestičku závěrečnému dílu trilogie zcela očividně. V době premiéry ostatně všechno nasvědčovalo tomu, že se dočkáme pokračování – fanoušci i diváci byli vesměs se Zlatou armádou velice spokojení. Záhy se ale ukázalo, že režisér Guillermo del Toro   prostě nebude natáčení stíhat.

10 let od posledního Hellboye: 7 pekelných zajímavostí o Del Torových filmech

V onom čase se totiž začalo pracovat na trilogii Hobit, kterou měl populární tvůrce původně režírovat. Následně se celé roky objevovaly o stavu třetího Hellboye protichůdné zprávy, které až v roce 2017 zakončil Del Torův tweet, že se filmu stoprocentně nedočkáme.

Zbytek příběhu už asi znáte. Začal se chystat reboot   s novými herci a s novým režisérem, který do kin dorazí už příští měsíc.

2) Green Lantern

Skotačení Ryana Reynoldse   v zeleném animovaném kostýmu se ve své době nedočkalo zrovna pozitivního přijetí a sny o propojeném vesmíru DC na styl MCU se rozplynuly až do premiéry Muže z oceli 72 %. Přesto si byli původně filmaři úspěchem tak jistí, že ve snímku rovnou lákali na dvojku.

Postava Sinestra, kterou ztvárnil Mark Strong  , si totiž v potitulkové scéně nasadil žlutý prsten a učinil tak první krok k tomu, aby se stal do budoucna arcipadouchem série. Green Lanterna 57 % ale stihly porazit negativní reakce diváků mnohem dřív, než to dokázala jeho komiksová nemesis.

3) Eldest

Podobně dopadla i často vysmívaná adaptace Eragona 48 %. Už tak poměrně jednoduchý příběh své knižní předlohy totiž osekala na absolutní minimum, vynechala řadu populárních postav (a třeba i prakticky celý národ trpaslíků) a celkově zklamala prakticky všechny včetně oddaných fanoušků dračí série.

Zasloužily si být v lepším filmu. 9 skvělých postav ze snímků, které za moc nestály

Přitom filmový Eragon sebevědomě lákal na pokračování, a to hned dvakrát. Jednak rozhovorem mezi Eragonem a Aryou, který umetal cestičku jejich pomalu se rodícímu vztahu, jednak scénou s králem Galbatorixem, který na konci filmu odhalil svého draka Šruikana.

Zfilmování druhého dílu, v češtině vydaného pod originálním názvem Eldest, nicméně nikdy nevzniklo. Jenom knižní čtenáři tak vědí, jak celý Odkaz dračích jezdců vlastně skončil.

4) Fantastická čtyřka

V hitparádě mizerných filmů, které o sobě měly příliš vysoké mínění, pokračujeme Fantastickou čtyřkou 43 %. Konkrétně tou z roku 2015, která komerčně totálně propadla a na recenzních agregátorech si vysloužila snad nejtragičtější hodnocení ze všech velkých komiksových blockbusterů posledních let.

Foxové přitom sequel plánovali ještě před začátkem natáčení jedničky a velice okatě na něj lákali poslední scénou, ve které hrdinové vymýšlejí jméno svého nově zformovaného týmu. Vzhledem k dohodě mezi Foxem a Disneym čeká už Fantastickou čtyřku úplně jiná budoucnost – v MCU.

5) Amazing Spider-Man 3

Oproti tomu Spider-Man zůstává stále pevně v rukou studia Sony Pictures, a to přesto, že se v příbězích Avengers už nějaký ten pátek angažuje. Verze s Tomem Hollandem   ale přinejmenším nahradila předchozí pavoukovu inkarnaci, kdy mu tvář propůjčil Andrew Garfield  .

7 filmových faktů o Spider-Manovi: Ukázal se už ve druhém Iron Manovi a nezahálí ani v noci

Druhý Amazing Spider-Man 62 % se snažil velmi, velmi okatě vystavět základy superhrdinského univerza, které by mohlo soupeřit s MCU. Lákal hlavně na padoušký tým Sinister Six a v zákulisí se už plánovaly spin-offy a další související snímky. Diváci ale nebyli zrovna nadšení a v Sony proto šlápli na brzdu.

Po úspěchu Venoma 72 % se ale zjevně rozhodli dát vlastnímu propojenému vesmíru druhou šanci. Uvidíme, jak se jim bude dařit tentokrát.

6) Terminátor 6

Terminátor Genisys 65 % se ve své době pokoušel slavně vzkřísit sérii, dopadlo to ale přesně naopak. Zatloukl jí jen poslední hřebík do rakve a nadcházející snímek jednoduše naváže na populární Den zúčtování 91 %, aniž by bral v úvahu cokoli, co bylo natočeno po něm.

Tvůrci Genisys si přitom dali záležet, aby po titulcích naznačili, že Skynet ještě zdaleka není mrtvý.

7) Conan Dobyvatel

O tom, že oblíbený barbar v pokročilejším věku získal královský trůn a dal se na panování, jsme se dozvěděli už v závěru úplně prvního Conanova dobrodružství 75 %. Filmaři nám pak celá desetiletí slibovali, že jednou v budoucnu příběh stárnoucího hrdiny uvidíme.

Přestože herec Arnold Schwarzenegger   stále ještě doufá, že se to nakonec povede, čas neúprosně běží a vůbec nic není na obzoru.

8) Warcraft 2

Blizzard si od Warcraftu 73 % sliboval mnohé, slabé americké tržby nicméně zajistily, že plány na další díl tak nějak vyšuměly do ztracena. Závěr fantasy snímku přitom zcela okatě připravuje půdu pokračování. Režisér Duncan Jones   loni v létě na Twitteru přiznal, že to s případným druhým dílem nevypadá dobře.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (5 komentářů)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141198

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 41041

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

20. 6. Aleš 701

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606

Marvel: Přehledně jsme shrnuli, jakých nových filmů a seriálů se v příštích letech dočkáme

22. 7. Aleš 389

Liga spravedlnosti: Režisér Zack Snyder na Twitteru ukázal první obrázek Darkseida

Dnes Aleš 2

Avatar 2: Jake a Neytri budou muset opustit svůj domov. Producent prozradil něco málo o ději

Dnes Aleš

Hobit místo Aragorna, Gandalf v mithrilové zbroji. Knižní Pán prstenů byl mnohokrát přepisován

Dnes Aleš

Přátelé: Vedení HBO Max objasnilo, jak bude vypadat speciální epizoda

Včera Daniel 218

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17745

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5338

Avatar 2: Kate Winslet se ukázala na fotce z natáčení, tvůrci kvůli filmu postavili obří nádrž

14. 5. Aleš 292