Marvel: 10 nejlepších akčních scén z dosavadních filmů superhrdinského univerza

Datum vydání 22. 3. 2019Shlédnutí 13 891×Názory k tématu9Sdílení článku179Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Za jedenáct let a bezmála dva tucty filmů stihl superhrdinský vesmír MCU vyprodukovat tolik akčních scén, že náš stručný seznam nemůže postihnout ani všechny ty nejoblíbenější. Je nám tudíž jasné, že dnešní žebříček bude velmi kontroverzní, protože ne všichni sdílejí naše preference. Určitě nám proto nezapomeňte vypsat své kandidáty, které jsme my opomenuli.

BONUS) Začátek druhých Strážců

Ze všeho nejdřív však připomeneme nejlepší superhrdinskou akční scénu, kterou jsme nikdy neviděli. Rozmazat v pozadí zběsilé střetnutí s obří kosmickou chobotnicí si můžete dovolit, jenom pokud máte za zády mamutí rozpočet Marvelu a jmenujete se James Gunn  .

10) Souboj o Lokiho

Když Captain s Iron Manem v Německu zajali Lokiho, objevil se jeho bratr Thor hrdinové záhy začali o svého vězně bojovat. Tony Stark neodolal příležitosti vystřelit si z Asgardské módy a bůh hromu mu za odměnu nabil oblek na 400 % kapacity. Kéž by totéž dokázala skutečná elektronika.

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Ikonickým se pak stal i způsob, jakým film odpověděl na častou fanouškovskou otázku – co by se stalo, kdyby někdo praštil Mjølnirem do štítu z vibrania?

9) Přepadení Nicka Furyho

Fury se už v MCU dostal do problémů několikrát. Projekt P.E.G.A.S.U.S. mu přepadl Loki, jehož poskoci také skoro smetli z oblohy celý helicarrier. Jistý fialový plešoun pak loni bývalého ředitele S.H.I.E.L.D.u pěkně nakrkl tím, že ho proměnil v hromádku prachu.

Svou houževnatost ale zatím nejvíc předvedl, když ho přepadli na cestě autem bojovníci Hydry. I přes bolestivou zlomeninu je Fury dokázal porazit a následně utekl dokonce i samotnému Winter Soldierovi.

8) Bitva o Wakandu

Velkolepý závěr loňské Infinity War 86 % pochopitelně nesmí na jakémkoli podobném žebříčku chybět. Výš se nedostal jen kvůli tomu, že samotné mlácení čtyřrukých sebevražedných mimozemšťanů zas tak zábavné není – akce se pořádně rozjela až poté, co dorazil Thor se svou novou zbraní a Scarlet Witch se rozhodla použít špetku své mimořádně efektivní magie.

Vůbec nejlepší moment ale přišel až poté, co do Wakandy dorazil sám Thanos, rychle se vypořádal se všemi, kdo se mu odvážili postavit do cesty a následně zasadil poslední z Kamenů nekonečna do své rukavice.

7) Kasino v Soulu

Potyčka v korejském kasinu nás zaujala zejména tím, že je skoro celá natočená stylem dlouhého, plynulého záběru bez jakýchkoli střihů. Dojde během ní na boj beze zbraně, střelbu i roztočené kopí. Navíc se do akce zapojí i Ulysses Klaue, jehož šílené pochechtávání nás v Black Pantherovi 68 % opravdu bavilo.

6) Uspávání Hulka

Zatímco Hulk zuří a ničí všechno, co mu přijde pod ruku, snaží se Tony Stark narychlo koupit budovu, která to brzy odskáče. Vsadíme se, že jste si zapamatovali i působivý nástup Hulkbusteru na scénu a Tonyho vzrůstající strach, když se stále nedaří obřího zelenáče zpacifikovat.

Historie Tesaraktu v MCU: Jak šel čas s modře zářící krychlí

Líbilo se nám také nahrazování poškozených částí zbroje v reálném čase, které Stark později dovedl k dokonalosti s použitím nanotechnologií v Infinity War.

5) Útok na Starkovu vilu

A když už jsme u Iron Mana, nesmíme opomenout ani jeho třetí sólový film 80 %. V něm totiž vilu v Malibu napadli Killianovi poskokové ve vrtulnících a poslali ji do moře. Tony byl naprosto nepřipraven a navíc mu exploze zničily všechny jeho snadno dostupné obleky s výjimkou nedokončeného prototypu.

Stark proto musel bojovat kreativně. Jednu helikoptéru sestřelil klavírem, druhou improvizovaně odpálil hozenou raketou. Génius a miliardář se jednoduše nenechá poslat ke dnu tak snadno.

4) Bitva o New York

Pokud ale jedna akční scéna nejlépe shrnuje úspěch univerza MCU, je to stále ještě boj s Lokim a jeho armádou Chitauri v ulicích New Yorku. Šestice hrdinů, z nichž už čtyři předtím hráli hlavní role ve vlastních filmech, se totiž naučila efektivně spolupracovat.

Asi nás nikdy neomrzí sledovat, jak Captain odraženým Iron Manovým paprskem kosí nepřátele, nebo jak Thor zatlouká kus krunýře kladivem hloub do lebky obřího létajícího monstra.

3) Thanos na Titanu

Podobně jako první Avengers si ale hned dvě místa v žebříčku zaslouží i loňská Infinity War. Zoufalá snaha zastavit Thanose totiž Strážcům Galaxie, Iron Manovi, Spider-Manovi a Doctoru Strangovi skoro vyšla, ale nakonec ani jejich spojené síly nestačily.

Šílený titán předvedl, že se nenechá zastavit ani magií, ani nejpokročilejšími technologiemi. Hrdiny smetl jednoho po druhém, načež vyrazil do Wakandy svůj lov na Kameny nekonečna uzavřít.

2) Finále Občanské války

Mnozí mají jistě raději bitvu na letišti, kde se Ant-Man poprvé zvětšil a ukecaný Spider-Man frustroval Winter Soldiera s Falconem, my ale přeci jen preferujeme finální šarvátku mezi bývalými přáteli. Nenajdete v ní obvyklou dávku vtípků a i soundtrack se vesměs drží spíš v pozadí, aby dal vyniknout intenzitě celé situace.

1) Střetnutí na dálnici

Z podobných důvodů jsme první místo i po letech od premiéry prostě museli udělit dálniční mlátičce mezi Winter Soldierem, Black Widow, Falconem a Captainem. Při sledování málem cítíte dopadnout každou ránu a skvělá choreografie souboje vás přiková do křesla.

Marvel: 5 scén, které předpověděly budoucnost univerza Marvelu

Všichni zúčastnění navíc bojují přesně tím stylem, který sedne k jejich charakteru Black Widow použije lest a překvapení, Captain se snaží nepřítele zpacifikovat a Winter Soldier jde jednoduše po krvi, jak jenom dokáže.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1142
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1053

Nový trailer k Avatar 2: The Way of Water přináší Jakeovo a Neytirino odvážnější a emotivnější dobrodružství v Pandoře než v prvním díle

Datum vydání Dnes Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Vánoční atmosféru letos naladí americká akční komedie Šílená noc

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Titanic (1997), tématický rozbor mistrovsky natočené pohádky za dvě stě milionů dolarů s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet

Datum vydání Včera Autor článku J.Rose Sdílení článku1

Kevin Feige se vyjádřil k budoucnosti mutantů v MCU

Datum vydání 5. 12. Autor článku Marek Sdílení článku54
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku860
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku568