Až 80 % záběrů s Goose v Captain Marvel prý vzniklo s pomocí CGI

25. 3. 2019 3 911×34 světlý/tmavý vzhled

Před časem jsme informovali o rozhovoru se cvičitelkou koček, která připravovala zvířata na roli Goose v nedávném snímku Captain Marvel 75 %. Tehdy jsme se dozvěděli třeba i to, že během natáčení údajně nebyla problémem ani alergie představitelky hlavní role Brie Larson  . Nový rozhovor s jedním z tvůrců vizuálních efektů Chrisem Townsendem ale naznačuje, že to s kočkami přeci jen nebylo tak jednoduché.

Vznikla proto CGI verze Goose, která byla až tak přesvědčivá, že ji ani režiséři nebyli schopní poznat od živého zvířete. Ze zhruba stovky záběrů flerkena, které se ve filmu objevily, je pak údajně počítačem stvořená kočka zodpovědná za velkou většinu. Ukázala se totiž prý v sedmdesáti až osmdesáti záběrech.

Co nás čeká po Avengers? Snímky z univerza MCU, které uvidíme v budoucnu

Důvodem prý byla mimo jiné právě i alergie Brie Larson. Digitálně tak vznikla i spousta záběrů, o kterých byste si pravděpodobně mysleli, že pro ně tvůrci použijí živou kočku.

Townsend také zmínil, že tvůrci vizuálních efektů použili pro omlazení Samuela L. Jacksona   jako referenci některé hercovy skutečné devadesátkové snímky. Nejvíce prý pracovali s akčním filmem Vyjednavač 80 %, Townsend ale zmínil třeba i Kouli 64 % nebo třetí díl Smrtonosné pasti 80 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: