Škoda talentu: 10 skvělých herců, které superhrdinské filmy nedokázaly využít naplno

28. 3. 2019 8 994×241 světlý/tmavý vzhled

Žánrem superhrdinských filmů, který byl ještě před dvaceti lety v rámci kinematografie spíš jen okrajovou záležitostí, už v poslední době prošly desítky slavných herců. Mnohé dokázali tvůrci perfektně využít, takže si už jen asi těžko představíte v roli Wolverina někoho jiného, než Hugha Jackmana   a tvář Chrise Evanse   je zase nerozlučně spojená s Captainem. Existují nicméně i výjimky.

10) Christopher Eccleston  

Hvězda seriálu Doctor Who 84 % se ukázala ve druhém Thorovi 72 %, který bývá fanoušky superhrdinského vesmíru MCU obecně považován za jeden z nejslabších dílů série. I kvůli nudnému záporákovi Malekithovi, přestože dostal Ecclestonovu známou tvář.

Herec si později nebral žádné servítky a otevřeně přirovnal své angažmá v Thorovi k prostituci. Roli temného elfa vzal čistě pro peníze a nejraději by si prý při natáčení strčil hlaveň pistole do pusy. Žánr mu zjevně vůbec nesedl a Ecclestonova postava rychle skončila v propasti zapomnění.

9) Kelsey Grammer  

Představitel Beasta z Posledního vzdoru 72 % to sice neviděl zdaleka tak černě, ve snímku měl ale jenom vedlejší roli a především si ji nikdy nemohl zopakovat, pokud nepočítáme kratičké cameo v Budoucí minulosti 82 %. Na vině bylo rozpačité přijetí třetích X-Men, které zapříčinilo pozdější restart celé série.

Zamotaný příběh X-Men: Pomůžeme vám vyznat se ve všech těch časových linkách

Proto když se dnes řekne Hank McCoy, představí si i fanoušci vesměs spíš Nicholase Houlta  , který ztvárnil mladší verzi postavy.

8) Ryan Reynolds  

Populární Kanaďan by si zasloužil nejspíš hned dvě místa na žebříčku, protože mu podrazil nohy jak scénář snímku X-Men Origins: Wolverine 73 %, tak scénář pozdějšího Green Lanterna 57 %. Reynolds se však s oběma duchy minulosti svérázně vypořádal loni ve druhém díle Deadpoola 80 %, takže předpokládáme, že se už přes dvojí neúspěch dávno přenesl.

7) Andrew Garfield  

Podobně to měl i Andrew Garfield ve své roli v sérii Amazing Spider-Man. Jeho herecký výkon byl sice vesměs chválen i těmi, kterým se reboot pavoučího hrdiny jinak moc nelíbil, neúspěch druhého dílu nicméně poslal druhou blockbusterovou inkarnaci postavy natrvalo k ledu.

Většina fandů tudíž dodnes preferuje buďto původní trilogii Sama Raimiho  , kde hrdinu ztvárnil Tobey Maguire  , nebo novou verzi s Tomem Hollandem  , která může těžit s propojení se širším univerzem Marvelu.

6) Mads Mikkelsen  

Dánský herec si prý natáčení Doctora Strange 76 % užil. Nadšený byl prý mimo jiné i z toho, že jeho postava používá bojová umění typu kung-fu. Přes své nepopiratelné charisma však nedokázal padoucha Kaecilia poslat přímo na špici žebříčku nejlepších superhrdinských záporáků.

Marvel: 10 nejlepších akčních scén z dosavadních filmů superhrdinského univerza

Důvodů bylo několik. Jednak měl čaroděj poměrně omezený prostor na plátně a některé jeho potenciálně zajímavé scény skončily na podlaze střižny. Nepomohl také fakt, že se finále zaměřilo spíš na souboj Strange s dimenzionální entitou Dormammu.

5) Liev Schreiber  

Přestože jsme o pár odstavců výš házeli na X-Men Origins špínu kvůli způsobu, jakým film naložil s postavou Deadpoola, musíme uznat, že jinou postavu využil dobře. Wolverinův nevlastní bratr Victor Creed se svým komplikovaným vztahem k titulnímu hrdinovi v očích mnoha diváků zabodoval.

Proto zamrzelo, že už se herec Liev Schreiber nikdy znovu nevrátil do série X-Men. Ta totiž stále ještě ani zdaleka nevyužila jeho potenciál.

4) Thomas Haden Church  

Fanoušci se vesměs shodují, že měl třetí Raimiho Spider-Man 62 % až příliš mnoho záporáků. Nám to přijde škoda hlavně z toho důvodu, že tak nezbylo tolik prostoru pro Thomase Hadena Churche a jeho Sandmana. Jeho potenciálně zajímavý konflikt s Peterem Parkerem se omezil vesměs jen na pár násilných střetnutí.

3) Michael B. Jordan  

Předtím, než si Michael B. Jordan zahrál oblíbeného záporáka Killmongera v Black Pantherovi 67 %, zkoušel se ještě stát hrdinou v konkurenční komiksové adaptaci od Foxů. Fantastická čtyřka 43 % se nicméně stala jedním z největších žánrových propadáků za celá desetiletí.

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Jordan proto podobně jako před ním Chris Evans raději vyměnil kostým Human Torche za vstupenku do MCU – a dobře udělal.

2) Sam Rockwell  

Druhý Iron Man 73 % nebyl zrovna vrcholem celé trilogie. Nad výkonem Sama Rockwella v roli slizkého, neschopného obchodníka se smrtí Justina Hammera jsme se ale docela dobře bavili. Tvůrci propojeného univerza však zatím nevyužili možnosti vrátit postavu zpět do centra dění, což je podle nás trochu škoda.

Současní Avengers už totiž jsou asi příliš mocní, než aby je mohl nedovtipný zbrojař nějak výrazněji ohrozit. Rockwellova návratu se tudíž nejspíš nikdy nedočkáme.

1) Ciarán Hinds  

Na první pohled to vypadalo jako skvělá kombinace. Mocného DC záporáka Steppenwolfa si zahraje představitel Mance Nájezdníka ze Hry o trůny 92 % a Caesara ze seriálu Řím 86 %! Prostě zaručený recept na úspěch, řekl by si asi průměrný seriálový fanda.

A spletl by se. Hindse totiž Liga spravedlnosti 61 % oblepila pořádnou dávkou ošklivého CGI a scénář mu dal všeho všudy několik přihlouplých replik, takže někteří fanoušci herce dokonce ani nepoznali. Pokud na tento seznam patří jedno jediné ukřivděné jméno, je to právě tohle.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 91077

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 211004

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

20. 6. Aleš 710

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 164

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

To nejzajímavější z tohoto týdne: