Avengers: Vysvětlíme, v čem nám trailery na Endgame dost možná lžou

29. 3. 2019 6 834×1384 světlý/tmavý vzhled

Na našem webu jsme už několikrát psali o tom, co zhruba můžete za měsíc ve snímku Avengers: Endgame   očekávat. Dnes se ale pokusíme vysvětlit, proč se i ty zdánlivě nejpravděpodobnější spekulace o ději mohou zásadně mýlit a chystaná týmovka nás možná ještě hodně překvapí.

Náš příběh začíná už přinejmenším v roce 2015, kdy vyšel snímek Avengers: Age of Ultron 73 %. Nejbystřejší diváci si už tehdy mohli všimnout poměrně zásadní změny oproti trailerům. Ve scéně, kdy se Thor vysmívá titulnímu padouchovi, totiž v ukázce chyběla Scarlet Witch a její bratr Quicksilver.

Avengers 4: Co jsme se dozvěděli v první půlce čekání na největší superhrdinskou týmovku

Z pochopitelných důvodů samozřejmě – oba sourozenci byli marketingově prezentovaní jako padouši a pomocníci Ultrona a jejich přítomnost po boku Avengers by byla pro diváka poměrně zásadním spoilerem. V MCU si na tuto efektivní metodu manipulace s očekáváními publika rychle zvykli.

Z nastoupené řady Starkova týmu v Občanské válce 78 % kupříkladu zmizel Spider-Man. Ukázky k filmům Thor: Ragnarok 81 % a Avengers: Infinity War 86 % (konkrétně trailer z Comic Conu) zase ponechaly Thorovy obě oči, aby neprozradily hrdinovo zranění v závěru filmu.

Marvel se ale nezastavil jen u drobných úprav záběrů, které se nakonec do finálního snímku dostaly. Již několikrát ukázal v trailerech záběry, které vznikly čistě pro potřebu samotné ukázky a tvůrci nikdy neměli v úmyslu nic podobného použít. Pamatujete třeba ještě na ukázku k Homecomingu 73 %?

Tvůrci přiznali, že tenhle záběr vůbec neplánovali zahrnout. Vznikl čistě proto, aby ovlivnil divákova očekávání a nasměroval ho k chybným hypotézám o ději. To je ostatně nyní jasné už čistě z toho důvodu, že se Iron Manova zbroj ani v nejmenším nepodobá té, kterou skutečně nosil ve snímku.

Marvel: 10 nejlepších akčních scén z dosavadních filmů superhrdinského univerza

Úplně stejně pak postupovali bratři Russové před premiérou Infinity War 86 %. Pokud jste před rokem dostupné ukázky viděli více než jednou, asi už uhodnete, kam míříme.

Tento moment, který Marvel dokonce zachytil v thumbnailu svého vůbec prvního oficiálně zveřejněného traileru, se ve filmu neobjevil. Možná nejikoničtější záběr celé ukázky vznikl opět jen proto, aby svedl natěšené fanoušky na falešnou stopu.

Asi je vám jasné, kam tím vším míříme. Režiséři Joe   a Anthony   Russovi otevřeně přiznali, že jsou podobným způsobem zmanipulované i oba trailery na Avengers: Endgame. Aby taky ne, když jde o jednu z nejočekávanějších blockbusterových premiér všech dob.

A kde konkrétně se mohou pozměněné či přidané záběry nacházet? Potenciálně prakticky všude, ale zmíníme alespoň jednoho podezřelého.

Scéna, v níž se Captain a Black Widow baví o Ant-Manovi přede dveřmi, je dost možná vytržená z kontextu a sestříhaná ze dvou odlišných konverzací. Ústy Black Widow se nám zdánlivě snaží naznačit, že nesledujeme archivní záběry bezpečnostní kamery. A to přesto, že je video v hlavičce označeno právě jako archivní.

Na internetu ale najdete celé články, které vypočítávají mnoho dalších potenciálně přidaných či účelově sestříhaných momentů.

Čistě teoreticky je tudíž dokonce možné, že se vůbec nepodíváme do kvantové říše, jak naznačuje odhalení bílých obleků v posledním zveřejněném traileru. Kostýmy se sice ukázaly například i na hračkách spojených s filmem, ale to vůbec nemusí nic znamenat.

Marvel: Vše, co zatím víme o kvantové říši, do níž se vrátíme v Avengers: Endgame

Marvel totiž už loni zašel tak daleko, že vydal i matoucí hračky. Loni v březnu jsme třeba psali o akční figurce Hulka v Hulkbusteru, kde byl hrdina vyobrazen, jak trhá svou kovovou schránku na kusy. Nic podobného se přitom v Infinity War nakonec nestalo.

Co víc, bratři Russové loni naznačili, že se v Endgame znovu ukáže přístroj B.A.R.F., který Tony Stark v Občanské válce použil pro rekonstrukci svých vzpomínek na poslední setkání s rodiči. Právě ten by dokázal vysvětlit třeba návrat hrdinů do bitvy o New York na uniklých fotkách, který se obvykle vysvětluje právě možnou cestou v čase.

Zkrátka a dobře, o Avengers: Endgame toho s jistotou víme zatraceně málo, což je ze strany tajnůstkářských tvůrců rozhodně úctyhodný výkon. Nebuďte proto překvapení, když žádná z našich či vašich oblíbených teorií nakonec nevyjde a film se vydá jiným, naprosto nečekaným směrem.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (13 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: