Dílo Johna Williamse v červnu ovládne Rudolfinum

1. 4. 2019 1 325×18 světlý/tmavý vzhled

Legendární filmy jako Harry Potter, Star Wars, E.T. - Mimozemšťan 83 % nebo Čelisti 84 % spojuje jedno zvučné jméno – John Williams  . Tento úspěšný oscarový skladatel však stojí za mnohem větším počtem filmových soundtracků. A právě koncert složený z jeho díla chystá Filmová filharmonie na 1. 6. 2019 v pražském Rudolfinu.

Filmová filharmonie, která tento rok slaví 5. výročí svého založení, zařadila do programu jako vrchol letošní sezóny koncert filmové hudby Johna Williamse, jednoho z nejvíce oceňovaných skladatelů filmové hudby současnosti.

Jeho skladby se na koncertech orchestru objevují pravidelně, to nejlepší z díla tohoto oscarového skladatele vám FILMharmonie představí v podání profesionálního 90členného symfonického orchestru. Koncert bude dirigovat talentovaný charismatický dirigent Marek Šedivý, který hostoval již v roce 2014.

John Williams vytvořil hudbu k velkému množství skvělých filmů, jeho hudba se dotkla v současnosti snad každého. Ať už se jedná o Hvězdné války, Harryho Pottera nebo třeba téma z  filmu Schindlerův seznam 92 %. Je pro nás velká čest moci hrát tak skvělou symfonickou hudbu právě v Rudolfinu a myslím, že takový samostatný tematický koncert potěší nejednoho fanouška filmové hudby,“ uvádí Matěj Lehár, ředitel a dramaturg orchestru. „Také se velmi těším na spolupráci s Markem Šedivým, který patří mezi velmi úspěšné dirigenty.”

Marek Šedivý vystudoval obor dirigování na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění. Od  sezóny  2018/19  je  hlavním  hostujícím  dirigentem Symfonického  orchestru Českého rozhlasu, dále spolupracuje s množstvím předních českých symfonických orchestrů a divadel. S Filmovou filharmonií se na pódiu představil již v roce 2014 u příležitosti živého provedení hudby k filmu 2001: Vesmírná odysea 79 %.

Velmistři filmové hudby: 10 z nejslavnějších skladatelů stříbrného plátna

Na koncertě zazní čtyři oscarové tituly: Star Wars, E.T. -Mimozemšťan, Schindlerův seznam a Čelisti. Tvorba Johna Williamse ale nabízí ještě mnoho dalšího od vědeckofantastického Jurského parku 86 % až po westernové Malé kovboje 67 %.

Filmová filharmonie se tak 1. června vydá na cestu napříč žánry, na své si přijdou fanoušci fantasy, sci-fi, dobrodružství, historie nebo westernu, ale především všichni fanoušci skvělé hudby. Nenechte si ujít vrchol letošní sezóny Filmové filharmonie a zakupte si včas svou vstupenku na koncert hudby Johna Williamse na www.filmharmonie.cz/vstupenky.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor