Dílo Johna Williamse v červnu ovládne Rudolfinum

1. 4. 2019 1 381×18 světlý/tmavý vzhled

Legendární filmy jako Harry Potter, Star Wars, E.T. - Mimozemšťan 83 % nebo Čelisti 84 % spojuje jedno zvučné jméno – John Williams  . Tento úspěšný oscarový skladatel však stojí za mnohem větším počtem filmových soundtracků. A právě koncert složený z jeho díla chystá Filmová filharmonie na 1. 6. 2019 v pražském Rudolfinu.

Filmová filharmonie, která tento rok slaví 5. výročí svého založení, zařadila do programu jako vrchol letošní sezóny koncert filmové hudby Johna Williamse, jednoho z nejvíce oceňovaných skladatelů filmové hudby současnosti.

Jeho skladby se na koncertech orchestru objevují pravidelně, to nejlepší z díla tohoto oscarového skladatele vám FILMharmonie představí v podání profesionálního 90členného symfonického orchestru. Koncert bude dirigovat talentovaný charismatický dirigent Marek Šedivý, který hostoval již v roce 2014.

John Williams vytvořil hudbu k velkému množství skvělých filmů, jeho hudba se dotkla v současnosti snad každého. Ať už se jedná o Hvězdné války, Harryho Pottera nebo třeba téma z  filmu Schindlerův seznam 92 %. Je pro nás velká čest moci hrát tak skvělou symfonickou hudbu právě v Rudolfinu a myslím, že takový samostatný tematický koncert potěší nejednoho fanouška filmové hudby,“ uvádí Matěj Lehár, ředitel a dramaturg orchestru. „Také se velmi těším na spolupráci s Markem Šedivým, který patří mezi velmi úspěšné dirigenty.”

Marek Šedivý vystudoval obor dirigování na pražské konzervatoři a Akademii múzických umění. Od  sezóny  2018/19  je  hlavním  hostujícím  dirigentem Symfonického  orchestru Českého rozhlasu, dále spolupracuje s množstvím předních českých symfonických orchestrů a divadel. S Filmovou filharmonií se na pódiu představil již v roce 2014 u příležitosti živého provedení hudby k filmu 2001: Vesmírná odysea 79 %.

Velmistři filmové hudby: 10 z nejslavnějších skladatelů stříbrného plátna

Na koncertě zazní čtyři oscarové tituly: Star Wars, E.T. -Mimozemšťan, Schindlerův seznam a Čelisti. Tvorba Johna Williamse ale nabízí ještě mnoho dalšího od vědeckofantastického Jurského parku 86 % až po westernové Malé kovboje 67 %.

Filmová filharmonie se tak 1. června vydá na cestu napříč žánry, na své si přijdou fanoušci fantasy, sci-fi, dobrodružství, historie nebo westernu, ale především všichni fanoušci skvělé hudby. Nenechte si ujít vrchol letošní sezóny Filmové filharmonie a zakupte si včas svou vstupenku na koncert hudby Johna Williamse na www.filmharmonie.cz/vstupenky.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 857

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 816

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

9. 5. Aleš 11515

Flashova sólovka je rozhodně potvrzena, uvedl představitel postavy Ezra Miller

22. 8. Aleš 425

Vzestup Skywalkera bude podle Daisy Ridley velkolepý, při natáčení prý plakala

28. 6. Aleš 4410

Příští týden v kinech: Vzestup Skywalkera zakončí hlavní sérii Star Wars, uvidíme i animované trolly

Dnes Aleš 5

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Včera Daniel 1213

Vzestup Skywalkera ukázal fotky z natáčení a scénu z filmu, která odhaluje Palpatinovu roli

Včera Daniel 18

Přátelé opouštějí Netflix, do kdy se na ně ještě můžete dívat, a kde je najdete poté?

Včera Daniel 267

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 121194

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 10728

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 7604