Nevypadli z role: 8 herců, kteří odehráli své scény i přes bolestivá zranění

3. 4. 2019 6 180×31 světlý/tmavý vzhled

Nehoda se může stát v každém zaměstnání a nikoho asi moc nepřekvapí, že si občas ublíží i filmoví herci. Na rozdíl od běžných smrtelníků se jim ale velice často stává, že jejich zranění zvěční nějaká kamera. V některých případech pak bolestivý moment dokonce skončí ve výsledném sestřihu filmu.

1) Leonardo DiCaprio

Ve scéně, kdy se postava Leonarda DiCapria   ve filmu Nespoutaný Django  88 % rozzlobí a udeří do stolu, můžete si všimnout, že herec nedopatřením trefil sklenici. Ta se pochopitelně roztříštila na kusy a pořezala DiCapriovu ruku.

Příliš drastické, moc skandální. 10 knižních scén, které se nedostaly do filmů

Scéna ještě hezkou chvíli pokračuje, DiCaprio ale ani na okamžik nevypadne z role a pokračuje podle scénáře. Přitom si můžeme několikrát všimnout, že rána poměrně silně krvácí.

2) Sean Bean

Ve Vysoké hře patriotů 73 % se Jack Ryan Harrisona Forda   střetne ve finálním souboji na hořícím člunu se Seanem Millerem Seana Beana  . Fordovi se nedopatřením podařilo během bitky skutečně zasáhnout Beana kotvou. Zranění, které vidíte nad hercovým okem, tudíž není dílem maskérů.

Bean prý potřeboval osm stehů a dokonce mu zůstala jizva.

3) Viggo Mortensen

Když se Aragorn ve Dvou věžích 88 % mylně domnívá, že jsou jeho přátelé Smíšek a Pipin mrtví, nakopne ve vzteku skurutí přilbu a následně vydá zoufalý výkřik. Herec Viggo Mortensen   ale bolest ve hlase vůbec nemusel hrát, protože si zlomil dva prsty u nohy.

Sliby chyby: 8 filmů, které lákaly na nikdy nenatočené pokračování

Režisér Peter Jackson   také kdysi zmínil, že nebyla nahraná ani scéna, v níž se Gandalf praští do trámu ve Dně Pytle na začátku Společenstva Prstenu 90 %. Tuto informaci přejala celá řada médií, čarodějův představitel Ian McKellen   nicméně na svém webu uvedl, že se režisér tentokrát spletl.

Herce prý tento vtípek zkrátka napadl, přestože je rád, že to ve filmu působí tak přirozeně.

4) Tom Cruise

Že herec Tom Cruise   osobně natáčí scény, které by takřka každý z jeho kolegů raději svěřil trikařům nebo kaskadérům, už asi víte. Naštěstí nespadl z mrakodrapu v Dubaji ani ze vzlétajícího letadla, smůlu měl ale během natáčení Mission: Impossible - Fallout 79 % při přeskoku z budovy na budovu.

Zlomil si totiž kotník, takže musel až do vyléčení přerušit natáčení. To mu ale nezabránilo dotočit alespoň inkriminovanou scénu – Cruise se ještě přes zjevnou bolest dokázal vydrápat na střechu a odkulhat ze záběru.

5) Cary Elwes

Když je hlavní hrdina Princezny Nevěsty 79 % Westley zajat, omráčí jej nepřátelé úderem hrušky meče do hlavy. Herec Cary Elwes   po letech prozradil, že během natáčení nebyla k dispozici žádná replika, takže vyzval svého kolegu, ať ho zkrátka kovovou zbraní lehce klepne.

Christopher Guest   to ale trošičku přehnal a praštil Elwese tak silně, že se herec probudil až v nemocnici během zašívání hlavy. Scéna se i tak dostala do výsledného filmu.

6) Daryl Hannah

Replikantka Pris je v Blade Runnerovi 77 % překvapena genetickým designérem a dá se na útěk. Během něj uklouzne a narazí loktem do okénka automobilu, které se vysype. Nic podobného přitom nebylo ve scénáři a herečka Daryl Hannah   následně skončila v nemocnici.

Škoda talentu: 10 skvělých herců, které superhrdinské filmy nedokázaly využít naplno

I přes zranění ale odehrála zbytek své scény, přestože musela procházet něčím dost podobným, jako výše zmíněný Leonardo DiCaprio.

7) Margaret Hamilton

Představitelka zlé čarodějnice měla ve filmové adaptaci Čaroděje ze země Oz 78 % dramaticky mizet v plamenech. Dostala se k nim ale až příliš blízko a utrpěla popáleniny rukou a obličeje.

8) Ken Gibbel

Ken Gibbel ztvárnil v druhém Terminátorovi 91 % jednoho z dozorců, kteří dohlíželi na Sarah Connor. Gentlemansky se snažil kolegyni Lindu Hamilton   příliš neudeřit ve scéně, kdy jeho postava srazí tu její k zemi. Působilo to ale dost kontraproduktivně. Scéna se musela několikrát přetáčet a Hamilton si zranila při opakovaných pádech kolena.

Asi i proto se herečka rozhodla, že se vůbec nebude držet zpátky v pozdější scéně, kdy se role obrátily. Jednoduše zpráskala Kena Gibbela ulomenou násadou od mopu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 508

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 21501

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 1470

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

20. 9. Aleš 30463

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 84

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 157

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 68

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: