10 nejlepších padouchů MCU: Šílený titán, neméně šílený obchodník se smrtí i bůh klamu

Datum vydání 5. 4. 2019Shlédnutí 22 405×Názory k tématu13Sdílení článku141Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Týmovka Avengers: Endgame  , kterou vyvrcholí celá více než desetiletí trvající Infinity Saga, je už v podstatě za rohem. Nadešel proto ideální čas k rekapitulaci a k nostalgickému vzpomínání. Dnes si konkrétně připomeneme ty nejlepší dosavadní záporáky z filmového univerza.

Ještě než ale začneme, krátce objasníme, jak jsme vybírali. Vynechali jsme všechny padouchy, kteří se později stanou hrdiny, tedy třeba Scarlet Witch nebo Winter Soldiera. Opomenuli jsme také postavy z MCU seriálů, z nichž některé by si jinak samozřejmě místo taktéž zasloužili.

10) Obadiah Stane

Bez okolků přiznáme, že strejdovská postava, která žárlí na mladého vizionáře, nepatří z hlediska scénáře mezi kdovíjak originální nápady. Stana ale na chvost žebříčku dokázal dostat herecký výkon Jeffa Bridgese  . Konkrétně vzpomínáme na jeho tiché, ledově klidné vystupování poté, co paralyzuje Tonyho a ukradne mu jeho reaktor.

Marvel: 10 nejlepších akčních scén z dosavadních filmů superhrdinského univerza

To se navíc následně změnilo v pohrdavé pobavení, když Stark přežil a rozpoutala se bitva. Vzhledem k pokročilejší Stanově výzbroji totiž musel Tony improvizovat. Nakonec svého bývalého důvěrníka s pomocí Pepper odpálil prvním z modrých paprsků šlehajících do nebe, které se později staly v žánru mimořádně populárními.

9) Ego

Podobně jako Obadiah Stane mohl i Ego těžit z mimořádně charismatického hereckého představitele. Obě postavy se podobají i ve své otcovsko-mentorské roli, za kterou se ale skrývají značné ambice. Kurt Russell   ale dostal krapet zajímavější příběhovou linku.

Atraktivnější jsou také jeho schopnosti, neboť je Ego na své vlastní planetě téměř všemocný a představuje tak hrozbu nejen pro Star-Lorda, ale i pro zbytek Strážců Galaxie a dokonce i pro flotilu mimozemšťanů nakrknutých kvůli ukradené baterii.

8) Red Skull

První Captain America 68 % dle našeho názoru patří mezi nejvíc nedoceněné příspěvky do MCU, z velké části právě kvůli Red Skullovi. Toho si zahrál Hugo Weaving   a dokázal z něj udělat takřka dokonalý protiklad titulního hrdiny. Red Skull je pyšný na svou sílu a domnívá se, že už lidská omezení dávno překonal a ovládl sílu bohů.

Tvůrci na padoucha navíc nezapomněli ani loni, kdy dostal menší roli v Infinity War jako strážce Kamene duše na Vormiru.

7) Justin Hammer

Ne všichni záporáci ale musí nutně jenom strašit. Občas se nad padouchy i rádi trochu zasmějeme. Zbrojař Justin Hammer byl například ve druhém Iron Manovi 73 % takovou neschopnější a o poznání méně sebevědomou verzí Tonyho Starka. Terčem humoru byla i jeho věčně selhávající konkurenční technologie.

Herec Sam Rockwell   si navíc postavu zcela zjevně užíval a opravdu nás tudíž mrzí, že se po svém debutu ukázal už jen v potitulkové scéně marveláckého kraťasu All Hail the King 76 %.

6) Vulture

Adrian Toomes vybočil z řady průměrných marveláckých záporáků zejména tím, že nám snímek Spider-Man: Homecoming 73 % dovolil s ním občas i sympatizovat. Vulture byl totiž podražen a přestože zvolil poměrně drastický způsob nového živobytí, zachoval si i určité osobní zásady.

Avengers: Vysvětlíme, v čem nám trailery na Endgame dost možná lžou

Vlastně nechce svého soka Spider-Mana zabít a když se dostane do vězení, neprozradí ani Parkerovu skutečnou identitu. Není divu, že Marvel postavu Michaela Keatona   vrátí na plátno i letos ve druhém díle.

5) Killmonger

Na padoucha z loňského Black Panthera 67 % se pěla už spousta ód, a to zcela právem. Jednak mu propůjčil tvář charismatický Michael B. Jordan  , jednak se tvůrci odvážili stvořit protivníka, který skutečně má v lecčem pravdu. Killmonger je zářným příkladem toho, jak se Marvel dokázal přenést přes svoje vesměs dvourozměrné, zaměnitelné záporáky ze starších fází univerza.

Není tudíž divu, že chce spousta fanoušků postavu i ve druhém díle Black Panthera. Jordanova kolegyně Angela Bassett   naznačila možný Killmongerův comeback letos v lednu, ale dost možná nás jen tahala za nos.

4) Ulysses Klaue

Přijde nám ale nespravedlivé, že se kvůli Killmongerovi skoro úplně zapomnělo na Ulyssese Klaueho, kterého si s očividným gustem zahrál Andy Serkis  . Postava začala jako vedlejší padouch v Avengers: Age of Ultron 73 %, teprve v Black Pantherovi však dostala prostor, který si zasloužila.

A to, co Klaue předvedl, jej v našich očích katapultovalo na vrchol žebříčku komediálních záporáků v MCU. Začalo to suvérenním vyjednáváním s dvojčaty Maximoffovými a pokračovalo třeba skvělou akční scénou v Soulu či následným výslechem. Trochu nás tudíž mrzelo, když jeho poměrně krátkou cestu univerzem ukončil právě výše zmíněný Killmonger.

3) Helmut Zemo

Zemo je důkazem, že nemusíte být polobůh, robot, čaroděj nebo mimozemšťan, abyste dokázali pořádně potrápit celý tým Avengers. Stačí, když dokážete nejmocnější hrdiny planety jednoduše poštvat proti sobě. Zemovi se přesně tohle povedlo.

Herec Daniel Brühl   navíc kdysi naznačil, že se Zemo může objevit i v dalších MCU filmech, neboť Občanskou válku 78 % nakonec přežil. Přestože Zema žene touha po pomstě, zbylo v něm ještě i nějaké to svědomí, jak jsme mohli vidět, když se omluvil Black Pantherovi za smrt jeho otce.

2) Loki

Můžete namítat, že Loki zvlášť ke konci svého života už tak docela záporákem nebyl a budete mít pravdu. Svou cestu superhrdinským univerzem ale zahájil jako antagonista v prvním Thorovi 74 % a následně vůdce armády Chitauri v prvních Avengers 83 %.

Co nás čeká po Avengers? Snímky z univerza MCU, které uvidíme v budoucnu

Uměl projevit smysl pro humor, ale i temnější, děsivější stránky své povahy. Vždycky dokázal překvapit a udeřit tam, kde byli jeho oponenti nejslabší a hrdinský tým rozerval na kusy dávno předtím, než se o totéž pokusili Ultron a Zemo. A hraje ho Tom Hiddleston  .

1) Thanos

Taky jste měli Thanose v prvních Avengers jen za trochu směšného, růžovofialového zubatce s divnou bradou? Loňská Infinity War z něj dokázala přes noc stvořit jednu z nejznámějších postav celého superhrdinského univerza. Thanos je mor a nedá se zastavit, přesně jak ho popsal Bruce Banner.

Má jasný plán a obětuje cokoli, aby ho naplnil. Vůči mnoha svým protivníkům necítí žádnou zášť, občas dokonce nabídne i respekt. Josh Brolin   navíc Thanosovi propůjčil svůj hluboký hlas a není tudíž divu, že se skoro z každé věty, kterou Šílený titán zatím pronesl, okamžitě stala mezi fanoušky hláška.

Vítěz může být jen jeden a nikdo si tento post nezasloužil tolik, jako právě Thanos.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1143
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Druhá sezóna oblíbeného seriálu House of the Dragon (Rok draka) bude kratší. Kdy vyjde další díl prequelu Game of Thrones (Hra o trůny)?

Datum vydání Dnes Autor článku Vojtěch Sdílení článku1

Sacha Baron Cohen známý Boratem by měl hrát démonického Mefista. Podle nových fám se chystá MCU speciál pro Disney+

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Netflix odhalil obsazení legendárního šampiona F1 pro připravovanou minisérii. Kdo si zahraje Ayrtona Sennu?

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku2

Robert Downey Jr. společně se scénáristou Star Wars pracuje na remaku Hitchcockova Vertiga.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku63
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku445
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581