Star Wars: Režisér J. J. Abrams promluvil o výzvách spojených s natáčením deváté epizody

10. 4. 2019 3 141×428 světlý/tmavý vzhled

Režisér J. J. Abrams   se poprvé zapsal do dějin série Star Wars, když natočil sedmou epizodu s podtitulem Síla se probouzí 76 %. Následně předal štafetu Rianovi Johnsonovi  , jen aby se letos vrátil s devátým dílem, který má definitivně uzavřít ságu rodu Skywalkerů. Byla to pro něj velká výzva, jak přiznal v rozhovoru pro Fast Company.

Celý projekt pro něj prý byl šíleným skokem do neznáma a v jednom okamžiku se už skoro rozhodl, že se do dalšího filmu pustit nechce. Vrátit se zpátky ke Star Wars mu připadalo trochu jako hrátky s ohněm a pomohla ho přesvědčit až jeho žena. Věděl také, že má málo času a bude potřebovat spoluautora scénáře, kterým se stal Chris Terrio  .

The Mandalorian: Povíme, co jsme se zatím dozvěděli o novém Star Wars seriálu

Další výzvou byla pochopitelně nutnost navázat na Johnsonovu epizodu VIII 72 %, která v předaleké galaxii hodně zamíchala kartami. Abrams navíc zároveň musel myslet na to, že zakončuje obří sérii devíti filmů.

Dobrou zprávou pro fanoušky snad může být to, že se režisér domnívá, že to možné tvůrci i přesto zvládli. Podařilo se prý vyřešit i základní problémy, o nichž zpočátku ani netušili, jak je adresovat. Nyní už Abrams cítí jenom vděk a také nadšení z toho, čeho jeho tým snad dosáhl.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (4 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: