Měli jinou vizi: 7 slavných režisérů, kteří odmítli nabídky na velké blockbustery

11. 4. 2019 4 940×2428 světlý/tmavý vzhled

Filmoví režiséři jsou taky jenom lidé a občas se prostě na některý snímek tak docela necítí. Často se třeba neshodnou se studiem a nehodlají slevit ze své tvůrčí vize. Dnes si povíme o sedmi z nich a o projektech, které tato zvučná jména filmového světa odmítla.

1) Steven Spielberg  

Slavný režisér Steven Spielberg během své kariéry natočil už celou řadu snímků určených primárně pro děti a vždy dokázal skvěle převést na plátno nejrůznější magické světy. Pokud se proto trochu divíte, že nenatočil žádný z úvodních filmů ze série Harry Potter, máte proč.

Příliš drastické, moc skandální. 10 knižních scén, které se nedostaly do filmů

Pravda je taková, že Spielberg ve skutečnosti pracoval zhruba půl roku už na úvodním Kameni mudrců 79 %. V té době se ale prý necítil na natáčení dětského snímku a přes protesty vlastních potomků nakonec odešel. Už tehdy ale prý věděl, že se z Pottera stane obří fenomén.

2) Ron Howard  

George Lucas   a Ron Howard jsou staří známí. Tuhle se jednom koncem minulého tisíciletí potkali na parkovišti a Lucas se Howarda zeptal, zda by nechtěl režírovat Skrytou hrozbu 79 %, první epizodu Star Wars. Howard ale odmítl s tím, že by měl další film vesmírné ságy opět natočit sám Lucas.

Ďáblův advokát: První Relikvie smrti jsou jedním z nejlepších filmů o Harrym Potterovi

Situace se ale změnila poté, co Lucasfilm získal Disney a začal produkovat spin-off příběhy pod značkou Star Wars Story. Poté, co snímek Solo 71 % opustili původní tvůrci Chris Miller   a Phil Lord  , nahradil je právě Ron Howard.

3) Edgar Wright

Když bylo oznámeno, že Ant-Mana 75 % pro Marvel natočí úspěšný režisér Edgar Wright   s nemalým komediálním talentem, fanoušci oslavovali. Nemile je pak překvapilo, když Wright z projektu nakonec vycouval. Důvodem byly kreativní neshody, které se režisér následně pokusil diplomaticky shrnout.

Chtěl prý natočit Marvel film, ale Marvel si nebyl jistý, zda má zájem o film Edgara Wrighta. Režisérovi se například vůbec nelíbila představa, že by měl vzniknout nástřel scénáře, na němž by on nepracoval. Nedivíme se – Wrightův vlastní scénář nazval jeho kolega Joss Whedon   tím nejlepším, který kdy Marvel měl.

4) Ridley Scott

Slavný sci-fi román Duna se nyní pokouší adaptovat Denis Villeneuve  , ještě před vznikem předchozí Lynchovy   verze 71 % měl ale zájem i Ridley Scott  . Ten se mimochodem díky Duně seznámil s umělcem H. R. Gigerem  , s nímž později stvořil legendárního Vetřelce 90 %.

5) David Fincher

David Fincher   v době před snímky Sama Raimiho   přemýšlel, že natočí Spider-Mana. Ano, čtete správně. Režisér nicméně neměl nejmenší touhu zpracovat film formou klasického originu a zajímal ho spíš kontrast mezi zranitelným teenagerem a jeho nadlidsky silnou tajnou identitou.

Fincherova vize se ale údajně zase nezamlouvala studiu. Nic moc víc o ní ale nevíme, přestože se proslýchá, že se měl příběh točit okolo Gwen Stacy a její následné smrti. Té jsme se nakonec dočkali až ve druhém Amazing Spider-Manovi 62 %.

6) Guillermo del Toro

Původem mexický režisér Guillermo del Toro   měl prý vždycky rád příběhy z čarodějného světa Harryho Pottera. Dodnes prý proto lituje, že nenatočil Vězně z Azkabanu 85 %. Nezamlouval se mu tehdy totiž světlá, radostná atmosféra prvních dvou snímků série.

Pán prstenů: Nakonec se podíváme do Druhého věku, nejspíš na vznik Prstenů moci

Del Toro ale nakonec přesvědčil svého krajana Alfonsa Cuaróna  , aby snímek natočil a dnes je třetí Potter možná nejpopulárnějším filmovým příspěvkem do série.

Mezi filmovými fanoušky je pak i notoricky známo, že měl del Toro před návratem Petera Jacksona   režírovat trilogii Hobit.

7) Quentin Tarantino

Krom toho, že si nyní Quentin Tarantino   brousí zuby na Star Trek dostal kdysi nabídku natočit třeba i Green Lanterna 57 %. Bylo to ještě ve velmi, velmi rané fázi příprav. Postupem času se ale prý studia naučila nevolat mu, protože už vesměs vědí, že si píše vlastní snímky sám.

Přesto dostal v průběhu let nabídku třeba na Krycí jméno U.N.C.L.E. 74 %, či na další adaptaci Westworldu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (24 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: