Soutěž: Ledový dech ještě v dubnu dovane do Česka. Výtisk můžete i vyhrát

22. 4. 2019 2 094×2320 světlý/tmavý vzhled

Jak už jsme vás informovali začátkem minulého měsíce, blíží se vydání knihy Ledový dech z populární série Cizinka. Tu můžete znát i z televizních obrazovek 79 %. Knihy Dobrovský nám při této příležitosti poskytly tři výtisky pro ty knižní a televizní fanoušky, kteří uspějí v naší soutěži.

Nejprve si ale stručně shrňme, o čem přesně Ledový dech známé spisovatelky Diany Gabaldon vlastně bude. Příběh se odehrává několik let před začátkem americké občanské války, jejíž výsledek časem cestující Claire pochopitelně zná. Její manžel Jamie Fraser nicméně zrovna slouží Britům a nebude pro něj jednoduché v komplikované situaci manévrovat.

Příběh Cizinky pokračuje nejen na obrazovkách, ale i na stránkách knih

Krajem navíc táhnou divoké bandy a novinový článek z roku 1776 předpovídá smrt Jamieho i jeho příbuzných.

Kniha v době svého vydání v originále ovládla žebříček bestsellerů slavného deníku The New York Times a získala americkou literární cenu Quill Award.

Teď už ale k naší otázce:

Ve které knize ze světa Cizinky vyšla povídka Prchavá zeleň?

Odpovědi pište do komentářů pod tímto článkem!

Pokud si nejste jistí odpovědí, ověřit si ji můžete na stránkách Knihy Dobrovský, kde nedávno vyšel článek stručně představující celý cizinkovský svět. Dozvíte se z něj, jak jdou jednotlivé knížky či povídky po sobě a zároveň vás čeká i kdejaká zajímavost. V e-shopu si také můžete Ledový dech předobjednat.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (23 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: