Čím vším překvapí Avengers: Endgame? Posbírali jsme zákulisní informace a potenciální spoilery

Datum vydání 24. 4. 2019Shlédnutí 13 834×Názory k tématu1Sdílení článku126Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Velké finále uplynulých jedenácti let superhrdinského univerza MCU je tady. Už dnes uvidí první čeští diváci snímek Avengers: Endgame  . Máme tudíž vůbec naposledy možnost spekulovat, co přesně se v nové týmovce stane. Zítra se už dost možná lecčemu z následujících poslepovaných informací zasmějeme – přesto však důrazně varujeme před potenciálně zásadními spoilery!

1) Vrátí se i postavy, které byste nečekali

Že v Avengers: Endgame uvidíme prakticky všechny hrdiny, kteří se ukázali loni v Infinity War 86 %, asi není pro nikoho tajemstvím. Objeví se nicméně i řada postav, které byste ve filmu ani náhodou nečekali. Často jde dokonce o postavy mrtvé, což nahrává asi nejrozšířenější teorii, že se ve snímku bude cestovat časem.

Co nás čeká po Avengers? Snímky z univerza MCU, které uvidíme v budoucnu

Vrátí se třeba Frank Grillo   a jeho captainovský padouch Crossbones. Roli Harleyho Keenera, zvědavého kluka z třetího Iron Mana 80 %, si zase zopakuje Ty Simpkins  . Tilda Swinton   se ukáže jako Prastará, přestože zemřela v sólovce Doctora Strange.

Dočkáme se obou verzí Wasp, starší Michelle Pfeiffer   i mladší Evangeline Lilly  . Tessa Thompson   si opět zahraje Valkyrii. Emma Fuhrmann   ztvární starší verzi Ant-Manovy dcery Cassie. Objeví se také pravděpodobně nová postava, které propůjčí tvář Katherine Langford  . Silně se spekuluje, že by mohlo jít o dceru Tonyho Starka a Pepper Potts.

Podle všeho se ukáže dokonce i Korg z Ragnaroku 81 %, kterého daboval sám režisér Taika Waititi  . Nasvědčuje tomu třeba i oficiální twitterový emoji postavy.

2) Podíváme se do 70. let

V rámci časových cest se prakticky s jistotou podíváme i do 70. let. Nasvědčují tomu nejen role vypsané na výše odkazované stránce snímku na IMDb, ale třeba i fotka z natáčení, na které si můžeme všimnout dobových automobilů. V této scéně se také prý objeví Captain.

3) Režiséři prosí o nešíření spoilerů

Dopis, v němž Thanos požadoval po fanoušcích, aby se zdrželi šíření spoilerů, se loni stal rychle virálním. Jeho obdobu režiséři sepsali také letos, byť se tentokrát textu nedostalo tak široké publicity.

I přes zjevnou snahu Marvelu udržet informace pod pokličkou totiž nedávno uniklo několik záběrů z filmu, které jsou s nejvyšší pravděpodobností skutečné. Obsahují i poměrně zásadní momenty, takže prosíme všechny čtenáře, aby se zdrželi rozebírání spoilerů ve facebookových komentářích.

10 nejlepších padouchů MCU: Šílený titán, neméně šílený obchodník se smrtí i bůh klamu

Ty nejzásadnější informace jsme navíc v následujících odstavcích rozmazali, aby si je skutečně přečetl jen ten, komu vyzrazení důležitých zvratů nebude vadit. Pokračujte na vlastní nebezpečí.

4) Uniklé záběry

spoilerMezi uniklými záběry najdeme třeba jeden s Hulkem, který si nasazuje Infinity Gauntlet. Nejde nicméně o Thanosovu rukavici, nýbrž o nový model, pravděpodobně z dílny Tonyho Starka. Rukavice totiž barevně připomíná hrdinovy zbroje.

Hulk navíc vypadá jinak, než v předchozích dílech Avengers – štíhleji, rovněji a zkrátka víc jako Bruce Banner, dokonce včetně brýlí. To jde dobře dohromady se staršími uniklými obrázky a informacemi, že se dočkáme filmové verze Professor Hulka, která si zachovává lidskou inteligenci i v podobě zeleného obra.

spoilerTony Stark a Peter Parker se znovu potkávají.

Čeká nás scéna s prakticky všemi hrdiny, kteří se v uplynulých letech prohnali stříbrnými plátny. Tu sliboval ostatně už dříve Sebastian Stan  , představitel Winter Soldiera.

spoilerThor přibere, narostou mu dlouhé vlasy a vousy. Vše pravděpodobně v důsledku traumat z genocidy půlky vesmíru, smrti bratra a následného pravděpodobného selhání mise Avengers do vesmíru, kterou ukázaly trailery.

Marvel: 10 nejlepších akčních scén z dosavadních filmů superhrdinského univerza

Thanos použije svůj meč, respektive zbraň s širokými čepelemi na obou stranách. I o ní se už mluvilo mnohokrát dříve a ukázala se už před časem v traileru a pak v TV spotu.

spoilerNo a Cap se do Šíleného titána pustí Mjølnirem. Ano, čtete správně. A někdy během toho všeho bude těžce poškozen jeho štít.

5) Vyzrazený děj

Na internetu už také koluje celá řada popisů kompletního děje snímku, které ale není pochopitelně možné zatím nijak ověřit. Proto se jimi v článku ani zabývat nebudeme. Pokud umíte anglicky a mermomocí si potřebujete nechat prozradit celý film, zamířit můžete třeba na subreddit r/MarvelStudiosSpoilers.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *