Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. 2019 30 343×2860 světlý/tmavý vzhled

Pouhých pět dní od světové premiéry stačilo novým Avengers 91 % k tomu, aby překonali miliardu dolarů v tržbách. Laťku už nyní překonávají o úctyhodných 200 milionů, což činí z nové týmovky dosud nejvýdělečnější blockbuster letoška. Píše se dokonce i o tom, že by Endgame mohla trhnout skoro 2,8 miliardy tržeb veleúspěšného Avatara 82 %.

Dosavadní výsledky jsou navíc skoro dvojnásobné v porovnání s loňskou Infinity War. Ta si během prvního týdne vydělala celosvětově „jen“ zhruba 640 milionů dolarů, byť se sluší připomenout, že startovala v lukrativní Číně až se zpožděním.

Filmožrout: Avengers: Endgame víc než důstojně završuje desetiletí Marvel filmů

Lze očekávat, že budou superhrdinové kralovat žebříčkům návštěvnosti ještě docela dlouho. Server Cinemablend nicméně připomíná, že se jim blíží konkurence v podobě snímků jako Godzilla 2  , Detektiva Pikachu   nebo Aladina  . S tou se komerční trháky typu Avatara či sedmých Star Wars 76 % potýkat nemusely díky svým prosincovým premiérám. I tak je už ale samozřejmě jasné, že bude Endgame dalším obřím úspěchem Marvelu i z hlediska tržeb.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: