Avengers Endgame: Tvůrci vysvětlili Thanosovu zbraň, Hulka i Kámen duše

9. 5. 2019 42 786×16167 světlý/tmavý vzhled

I dva týdny po premiéře se dozvídáme další a další zajímavé informace o novém superhrdinském trháku Avengers: Endgame 88 %. Občas je jich dokonce tolik, že je ani nestíháme pokrývat v krátkých novinkách. Proto v tomto článku najdete ty nejnovější přehledně na jednom místě.

Jeden z režisérů snímku Joe Russo   kupříkladu promluvil o Thanosovi a jeho meči se dvěma čepelemi, který Šílený titán použil v závěrečné bitvě. Fanoušky totiž zajímalo, jak dokázala zbraň rozsekat Captainův štít z vibrania, nejodolnějšího kovu na Zemi.

Tříhodinoví Avengers: Endgame: Jak si film stojí v porovnání se zbytkem superhrdinského žánru

Thanos má prý už tisíc let, bojoval se všemi ve vesmíru a je nejmocnější. Russo jej doslova popsal jako vesmírného Čingischána. Dává tudíž smysl, že má i tu nejlepší zbraň.

Režisér také řekl něco málo k Hulkově zraněné ruce, kterou poškodilo lusknutí, jímž hrdina znovuoživil padlé hrdiny z Infinity War 86 %. Zranění končetiny je prý trvalé, Hulka oslabilo a jeho ruka zčernala. Joe Russo naznačil, že hrdinovi může pomoci někdo z jeho přátel, nebo že postava třeba jednou získá mechanickou ruku, to už ale bude záležet jen na budoucích tvůrcích filmového univerza Marvelu.

Russo se vyjádřil i k fanouškovským teoriím okolo Thorova kladiva Mjølniru, jehož se v Endgame chopil Captain America. Ten přitom zkoušel zbraň zvednout už ve starší týmovce Avengers: Age of Ultron 73 %, kde však zdánlivě selhal. Fanoušci se proto přou, zda se tehdy hrdina pouze držel zpátky, či zda dosud nebyl hoden. Třeba proto, že před Tonym Starkem tajil pravdu o smrti jeho rodičů.

Režisér naznačil, že se Cap možná jenom snažil neranit Thorovy city, takže to vypadá, že je sám spíše příznivcem první zmíněné teorie.

Avengers: Nejslavnější hrdinové světa vtrhli do kin – a nyní přicházejí ve vlastní komiksové sérii!

Joe Russo také prozradil, proč Captain v Endgame nezemřel, jak mnozí očekávali. Do velké míry za to mohl právě tento divácký přístup, neboť tvůrci chtěli své publikum překvapit. Ty, kteří v Endgame a Infinity War skutečně zaplatili životem, už podle režiséra znovu nejspíš neuvidíme.

Vision je mrtvý, Tony Stark je mrtvý a definitivní je i skon Black Widow, přestože se ještě dočkáme snímku z doby jejího života. Nevrátí se už ani Gamora, tedy ta původní z předchozích filmů. Osud současné verze, která nemá žádné vzpomínky na Petera Quilla a zbytek Strážců Galaxie, každopádně režisér nechtěl specifikovat.

Hodně se také v poslední době mluví o osobě jménem Braddock, kterou zmínila Peggy Carter ve scéně, kdy ji Captain pozoruje během cesty do minulosti. Někteří spekulují, že by mohlo jít o narážku na Betsy Braddock alias Psylocke z X-Men, jiní zase, že by se na plátna mohl podívat superhrdina Captain Britain – Brian Braddock.

Herci také začali zveřejňovat fotky a videa z natáčení. Už jsme informovali o záběrech, které pořídil na mobilní telefon Chris Pratt, nebyl ale ani zdaleka jediný. Momenty z produkce Avengers: Endgame sdíleli v uplynulých dnech také jeho kolegové jako Chris Evans   a Robert Downey Jr.  .

Filmožrout: Avengers: Endgame víc než důstojně završuje desetiletí Marvel filmů

Server Cinemablend pak vyzpovídal scénáristy snímku Christophera Markuse   a Stephena McFeelyho  , jichž se zeptal na důležitou otázku: jak se vlastně vrací Kámen duše zpátky do úschovy Red Skulla, když k jeho získání potřebujete obětovat lidský život?

Tvůrci odpověděli s humorem, že je na planetě pro Kámen duše příslušná štěrbina. Jedním dechem nicméně dodali, že nemůžete čekat nic nazpátek. Vormir prý nefunguje jako nějaká zastavárna. Ale to jste nejspíš čekali.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (16 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: