Hra o trůny: Vyjdou zbylé dvě knížky George R. R. Martina hned po konci seriálu? Bohužel ne

15. 5. 2019 5 930×2634 světlý/tmavý vzhled

Herec Ian McElhinney  , který v seriálu Hra o trůny 92 % ztvárnil chrabrého rytíře Barristana Selmyho, přišel koncem minulého měsíce v Rusku s překvapivým tvrzením. Spisovatel George R. R. Martin  , autor seriálové předlohy Píseň ledu a ohně, prý již dokončil dvě zbývající knihy své ságy a plánuje je vydat, jakmile budou odvysílány poslední epizody finální osmé řady.

McElhinneyho slov si světová média zpočátku nevšimla, v uplynulých dnech se však zpráva začala šířit internetem. Roky odkládané vydání šestého dílu totiž napjatě očekávají zástupy fanoušků – a ze všech nejvíc asi ti, které zklamal vývoj seriálu poté, co scénář dospěl do nezmapovaných oblastí.

Hra o trůny: 8 postav, jejichž knižní osud se od toho seriálového zásadně liší

Od vydání dosud posledního pátého svazku už uplynulo bezmála osm let, takže hercovo tvrzení mnohým nepřišlo jako úplně přitažené za vlasy. Předevčírem však bylo definitivně vyvráceno samotným spisovatelem. George R. R. Martin totiž na svém blogu Not a blog zveřejnil krátký příspěvek nadepsaný Idiocie na internetu.

Autor v něm vyjádřil svůj despekt k internetové žurnalistice a vysvětlil, že by takové rozhodnutí nedávalo nejmenší smysl. Vydavatelé by s něčím takovým nikdy nesouhlasili. Pro HBO by už vůbec nedávalo smysl požadovat odklad, protože knihy generují zájem o seriál a stejně to funguje i naopak.

Následně Martin ujistil čtenáře, že by byl sám nadšený, kdyby byl schopen dokončit šesté Vichry zimy už někdy před čtyřmi či pěti lety. Hotové ale nejsou a sedmý díl zatím spisovatel ani psát nezačal.

„Nevěřte všemu, co si přečtete na internetu,“ zakončil autor svůj příspěvek: „samozřejmě krom toho, co se dozvíte tady.“

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (26 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: