Jamese Gunna bavilo psaní scénáře Sebevražedného oddílu, promluvil i o loňském vyhození

16. 5. 2019 3 588×30 světlý/tmavý vzhled

Režisér Strážců Galaxie James Gunn   byl loni vyhozen Disneym za urážlivé příspěvky, které kdysi napsal na Twitter. Konkurenční studio Warner Bros. mu následně nabídlo režii Sebevražedného oddílu   a později dostal Gunn zpátky i své místo u Disneyho. Nyní úspěšný tvůrce promluvil o celém tomto náročném období a také o tom, jak se mu psal scénář.

Gunn v rozhovoru pro server Deadline připustil, že mělo studio plné právo ho vyhodit. Nepřišlo mu, že by jeho kauza měla cokoli společného s nějakým omezováním svobody slova. Sám se prý cítí špatně ohledně oněch twitterových příspěvků a má za ně plnou zodpovědnost.

Sebevražedný oddíl: To důležité, co jsme se o filmu Jamese Gunna dozvěděli v poslední době

Zvlášť první den po vyhození byl prý pro Gunna velmi intenzivní, neboť se režisér na jedné straně obával, že je jeho kariéra u konce, zároveň se ale prý dočkal ohromné podpory – ať už ze strany své přítelkyně či herců ze Strážců Galaxie, kteří všichni vyjadřovali podporu.

Režisér také prozradil, že se mu velmi dobře psal scénář k již výše zmíněnému Sebevražednému oddílu. Tolik zábavy si prý neužil od doby, kdy psal Úsvit mrtvých 78 %.

V odpovědi na otázku, kterou postavu ze Strážců Galaxie má nejraději, pak Gunn jmenoval Rocketa. Má sice rád i Groota, ale trochu jinak. V Rocketovi se režisér zkrátka naprosto vidí. Postava má prý navíc mimořádně zajímavou linku, která byla rozvíjena v obou dosavadních Strážcích Galaxie, ale i v Avengers: Infinity War 86 % a Avengers: Endgame 87 %.

Nadcházející třetí film by ji pak měl definitivně zakončit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: