Hra o trůny: Už tři čtvrtě milionu fanoušků požaduje přetočení osmé série

Datum vydání 17. 5. 2019Shlédnutí 8 912×Názory k tématu1Sdílení článku362Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Stížnosti fanoušků na seriál Hra o trůny 92 % mají poměrně dlouhou tradici. Už v páté řadě zvlášť knižním čtenářům vadilo, jak scénáristé okleštili dějovou linku Dorne (psali jsme zde) a později v šesté a zejména sedmé sérii neunikly kritice třeba nelogické dějové linky typu lovu Jona Sněha a jeho přátel na nemrtvého.

Až letošní osmá sezóna ale pořádně přilila olej do ohně. Divákům vadila třeba tmavá bitva o Zimohrad, zvláště pak její kontroverzní zakončení – roky budovaný příběh totiž skončil prostou smrtí Nočního krále rukou Aryi Stark, která se přitom v předchozím vývoji linky nijak neangažovala.

Kontroverzní byl také dějový zvrat z dosud nejnovější páté epizody, kdy se královna Daenerys stala z osvoboditelky Západozemí během několika sekund nejhorší psychopatickou tyrankou celého seriálu. Diváci si stěžují, že tak prudká změna názoru nebyla adekvátně ospravedlněna scénářem, zvlášť pak v okamžiku, kdy měla dračí královna již vítězství doslova na dosah ruky.

Vyrojila se nicméně i celá řada dalších dílčích problémů – vadí třeba nepřítomnost Jonova zlovlka Ducha, který se ukázal pouze v několika scénách a ani nedostal možnost se se svým pánem rozloučit. Leckomu nesedne ani vývoj charakteru Jaimeho Lannistera, který nakonec přece jen zemřel po boku své sestry Cersei.

Hra o trůny: Vyjdou zbylé dvě knížky George R. R. Martina hned po konci seriálu? Bohužel ne

Petice, kterou fanoušci sepsali, dává vinu za tyto problémy tvůrcům a hlavním scénáristům seriálu Davidovi Benioffovi   a D. B. Weissovi  . Požaduje proto po HBO přetočení osmé řady, o které by se měl už zjevně postarat někdo jiný.

Podle BBC měla petice ještě ve středu jen zhruba 15 000 podpisů, od té doby ale dosti nabobtnala. Včera už ale přesáhla půlmilionovou hranici a dále se zvyšuje raketovým tempem. V době psaní tohoto článku už přesáhla i hranici 750 000.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *