Marvel: Co budou znamenat cizí dimenze ve Spider-Manovi pro budoucnost MCU

22. 5. 2019 14 630×266 světlý/tmavý vzhled

Ve všech těch debatách o nových Avengers: Endgame 87 % a o osmé sérii Hry o trůny 92 % trošku zapadl nedávný trailer na Spider-Mana  . A je to trochu škoda, protože obsahuje první důležitou stopu, která nám možná leccos prozrazuje o budoucím vývoji univerza Marvelu.

Nick Fury v něm totiž Peteru Parkerovi vysvětlí, že lusknutí Infinity Gauntlet protrhlo díru v naší dimenzi. Nemůžeme si být jistí, které konkrétně má Fury na mysli – ale dost možná se jedná o to lusknutí, kterým Thanos před svou smrtí na začátku Endgame zničil původní Kameny nekonečna.

Avengers Endgame: Tvůrci vysvětlili Thanosovu zbraň, Hulka i Kámen duše

Prastará ostatně ve snímku vysvětlila Hulkovi, že Kameny hrají důležitou roli v udržování časové linky v jednom kuse. Je tudíž dost dobře možné, že také nějakým způsobem stabilizují dimenzi, ve které se nacházejí a jejich zničení může vést k prolínání, o němž hovoří Fury.

Server Screen Rant nabízí alternativní vysvětlení – že totiž Mysterio o svém původu lže a všechno je součástí nějakého jeho nekalého plánu. V komiksu totiž Quentin Beck vystupuje tradičně jako jeden z nejznámějších Spider-Manových protivníků a jeho přítomnost na straně hrdinů tudíž automaticky působí podezřele.

Pokud ale připustíme, že Mysterio mluví pravdu, otevírá se s novými dimenzemi marveláckému univerzu (či spíše multiverzu) nespočet nových možností. Zvlášť vzhledem k tomu, že Disneymu nyní patří i celá řada superhrdinů, které dlouho drželi Foxové.

Pokud by například tvůrci seznali, že by bylo příliš náročné nově uvést do hlavního univerza mutanty a s nimi i tým X-Men, mohou je jednoduše umístit do jiné dimenze. Přitom se nemusejí vzdávat možnosti, že se X-Men a Avengers jednoho dne potkají a spojí proti mocnějšímu nepříteli.

Avengers Endgame: Tvůrci potvrdili Lokiho osud a prozradili, zda by Captain zvládl rukavici

Součástí takovéhoto multiverza by mohl být dokonce teoreticky i Deadpool, jehož příběhy chce Disney ponechat beze změny. Počítáme sice, že se budou tvůrci snažit udržet hubatého žoldáka v bezpečné vzdálenosti od PG-13 mainstreamových filmů, i tak bychom se ale mohli dočkat aspoň nějakého toho vtipného camea.

Propojené dimenze mohou být ale především takřka nevyčerpatelným zdrojem konfliktů a výzev pro naše hrdiny. V jedné z alternativních časových linek Endgame jsme se například dočkali souboje Captaina proti Captainovi. Dimenze by však daly tvůrcům ještě více svobody a mohli bychom se dočkat výrazně odlišných verzí postav či celých týmů.

Co víc, tvůrci MCU by mohli tímto způsobem nenásilně představit nového arcipadoucha namísto Thanose. Na mysl přichází zejména Galactus, jehož komiksový příběh by ani nebylo potřeba příliš drasticky upravovat.

Galactus totiž v předloze pochází ze staršího multiverza, ale přežil jeho kolaps a následné zrození toho našeho. V MCU by stačilo, kdyby se zhroutila jeho původní dimenze a mocný požírač planet by se rozhodl usadit v hlavním marveláckém vesmíru.

Marvel: Fanoušci Avengers chtějí porazit Avatara, víme odkud se vzalo Korgovo tričko

Padouch se už jednou na plátnech objevil, konkrétně v nepříliš dobře přijaté Fantastické čtyřce 51 %. Tehdy ale tvůrci zcela změnili jeho ikonický design a udělali z něj jakési mlhovinovité vesmírné tornádo. Lze předpokládat, že by se MCU drželo komiksům blíže.

Dobře, to už zabíháme do velmi silných spekulací – vraťme se ale ještě na okamžik k tomu, co jsme se dozvěděli v traileru zmíněném na začátku.

Víme nyní, že se hlavní dimenze MCU jmenuje Earth-616, což je nejdůležitější univerzum také v komiksech. Prozradil to klip z The Ellen DeGeneres Show, kde jsme se také dozvěděli, že Beck (Mysterio) pochází z dimenze Earth-833. Ta prý s 616 sdílí hlavní fyzikální kostanty. Z toho můžeme vyvodit, že existují také dimenze, které nijak nepřipomínají vesmír, tak jak ho známe.

Jednou z takových bude jistě třeba Temná dimenze, do které se podíval Doctor Strange 76 % ve svém prvním sólovém filmu.

Tak či onak, MCU v nadcházejících měsících a letech nejspíš pořádně vyroste. Tedy pokud nás Mysterio všechny jen netahá za nos, což se vůbec nedá vyloučit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 121194

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 21039

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 4995

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 900

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 857

The Expanse: Čtvrtá řada je tu, pátá na cestě, jak to ale vypadá s další budoucností této série?

Dnes Daniel 8

Hra Fortnite hostila Star Wars event, kde jsme mohli vidět virtuální leteckou bitvu a další klip

Dnes Daniel 11

Příští týden v kinech: Vzestup Skywalkera zakončí hlavní sérii Star Wars, uvidíme i animované trolly

Dnes Aleš 25

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Včera Daniel 2257

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 10728

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 7604

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 4331