Hra o trůny: Autor předlohy George R. R. Martin se na blogu vyjádřil ke konci seriálu

22. 5. 2019 9 078×149 světlý/tmavý vzhled

Kontroverze okolo finále úspěšného fantasy seriálu se ještě nestačily uklidnit, fanoušci se dohadují a vzduchem létají petice či naopak slova chvály. Svým pohledem na závěr Hry o trůny 92 % nyní přispěl i sám autor knižní série Píseň ledu a ohně, americký spisovatel George R. R. Martin  .

Na svém blogu nazvaném poťouchle Not a blog se autor rozepsal o finále seriálu poměrně dopodrobna. Vzpomněl si na oběd s tvůrci Weissem   a Benioffem  , kterým celá ta historie začala – zeptal se tehdy na kontrolní otázku, kdo je matkou Jona Sněha a oni mu odpověděli správně.

Hra o trůny: Čeho jste si v poslední epizodě seriálu možná nevšimli

Následně poděkoval scénáristům, režisérům, hercům a členům štábu. Zmínil také, že stále pracuje na vlastním zakončení série, byť už tentokrát neupřesnil, kdy očekává dopsání šestého dílu s podtitulem Vichry zimy.

Zodpověděl též otázku mnohých fanoušků, zda se bude konec jeho příběhu podobat tomu seriálovému. Prý ano. A ne. A ano. A ne. Asi máte představu.

Martin každopádně připomněl mnoho postav z knih, které v seriálu chybí – a to, že se dozvíme i o jejich osudech. Na otázku, který konec bude ten pravý spisovatel odpovídá, že je hloupé se ptát. Lidé mají počkat na závěr knížek, přečíst si ho a pak se mohou hádat na internetu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: