Hra o trůny: Co mají jednotliví tvůrci v plánu nyní po konci seriálu

24. 5. 2019 3 709×44 světlý/tmavý vzhled

Hra o trůny 91 % skončila a tvůrci seriálu se rozhlížejí po nových příležitostech. Někteří míří ke konkurenci, jiní budou pracovat na dalších připravovaných seriálech ze světa ledu a ohně. V tomto článku jsme plánované projekty tvůrců stručně a přehledně shrnuli.

1) David Benioff a D. B. Weiss

Benioff   a Weiss   sepsali scénář pro celou řadu epizod seriálu, především ale působili jako showrunners Hry o trůny. Celá adaptace vznikla z velké části díky nim, neboť kdysi přesvědčili spisovatele George R. R. Martina  , aby jim svou mamutí Píseň ledu a ohně svěřil.

Hra o trůny: Čeho jste si v poslední epizodě seriálu možná nevšimli

Co budou Benioff s Weissem dělat teď, když se seriál uzavřel nejnovější osmou řadou, už víme docela dlouho. Chystají se pracovat na trilogii filmů z předaleké galaxie. Šéf Disneyho Bob Iger nedávno potvrdil, že právě jeden z jejich filmů dorazí jako první po nadcházející deváté epizodě Star Wars.

2) Bryan Cogman

Knight of the Seven Kingdoms, poslední epizoda z pera Bryana Cogmana  .

Benioff a Weiss jsou sice hlavními tvůrci Hry o trůny, George R. R. Martin nicméně veřejně označil scénáristu a producenta Bryana Cogmana za třetí hlavu draka. Cogman napsal v každé z osmi sezón minimálně jednu epizodu a byl také autorem diváckých příruček k prvním dvěma řadám.

Cogman se nicméně nyní už se Západozemím loučí, zato míří do Středozemě. Bude totiž pracovat jako konzultant na nadcházejícím seriálu od Amazonu, který prozkoumá svět J. R. R. Tolkiena   v časech dávno před událostmi populárního Pána prstenů.

3) Vladimír Furdík

Slovenský herec a kaskadér, který se proslavil jako představitel Nočního krále, zase vyrazí do světa Zaklínače. Furdík   bude pracovat na akčních scénách nadcházejícího seriálu a následně také trénovat herce. Geraltovo šermířské umění v nadcházejícím seriálu od Netflixu bude pocházet právě z jeho hlavy.

4) Casey Bloys

Casey Bloys zodpovídá v HBO za program a součástí jeho práce byla i mnohá jednání s tvůrci seriálu. Dohlížet ale bude třeba i na další západozemské projekty, které se v současné době připravují. Intenzivně se pracuje na prequelu z doby první Dlouhé noci, ale chystají se ještě dva další projekty, o kterých zatím nic bližšího nevíme.

Hra o trůny: Autor předlohy George R. R. Martin se na blogu vyjádřil ke konci seriálu

Bloys také odmítl, že by HBO chystala nějaká – byť třeba nepřímá – pokračování Hry o trůny. Na seriál, který by sledoval Aryinu výpravu na západ od Západozemí, tak například prý můžeme rovnou zapomenout.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor