Terminátor: Prozradíme, co všechno zatím víme o nadcházejícím Temném osudu

28. 5. 2019 4 754×90 světlý/tmavý vzhled

Historie akční sci-fi série Terminátor je už poměrně dlouhá a v poslední době i celkem spletitá. Dosud poslední snímek s podtitulem Genisys 65 % třeba okatě umetal cestičku nové trilogii, kterou však nikdy neuvidíme. Nadcházející Temný osud   totiž bude ignorovat všechny filmy s výjimkou prvního 87 % a druhého 91 %.

Příběh se bude odehrávat sedmadvacet let právě po událostech kultovního Dne zúčtování. Skynet vyšle z budoucnosti nový model terminátora (zahraje si ho Gabriel Luna  ), aby zavraždil mladou Dani Ramos (Natalia Reyes  ). Dani bude chránit Grace (Mackenzie Davis  ), válečnice a kyborg.

Skřetí útok na Lórien, Voldemortova kletba: 7 důležitých scén, které se do filmů nakonec nedostaly

Oběma ženám pak pomocí přispěje i Sarah Connor (Linda Hamilton  ), ale také starší model terminátora s vůbec nejslavnějším obličejem Arnolda Schwarzeneggera  .

Ikonický model T-800 prý ale bude tentokrát hrát velmi odlišnou roli ode všech předchozích, které jsme v uplynulých desetiletích potkali.

Už ze synopse je vám asi jasné, že se Temný osud od předchozích pokračování Terminátora v některých zásadních ohledech liší. Předně se vůbec poprvé od druhého dílu vrací Linda Hamilton, navíc na sérii znovu pracoval i její duchovní otec James Cameron  . Tentokrát nikoli jako režisér, ale pouze coby producent – i tak ale mohl do pokračování série po letech opět mluvit.

Cameron prozradil, že se bude Temný osud prvním dvěma Terminátorům podobat i atmosférou. Novinka dostane rating R, bude pochmurná, intenzivní a velmi lineární. Celý příběh se prý odehraje během šestatřiceti hodin. Děj se také má silně soustředit na postavy.

Nevypadli z role: 8 herců, kteří odehráli své scény i přes bolestivá zranění

Dozvěděli jsme se od něj také, jak se tvůrci vypořádali s koncem druhého dílu, kde byla hrozba Dne zúčtování nakonec úspěšně odvrácena. Konflikt mezi lidmi a stroji je prý neodvratný a hrdinům se podařilo soudný den jenom o nějakou tu dekádu odložit.

Sarah Connor je však odhodlána dosáhnout podobného odkladu i tentokrát a stala se proto lovkyní Terminátorů. Přišla prý dokonce na způsob, jak detekovat příchod zabijáckých robotů.

Cameron ohledně návratu Sarah uvedl, že zatímco mužští hrdinové nezřídka zabíjejí davy padouchů i v padesáti, šedesáti či sedmdesáti letech, podobný příklad ženské postavy až dosud neexistoval – přestože by prý měl.

Režisérské role samotné se ujal Tim Miller  , který stál kupříkladu za prvním Deadpoolem 81 %.

Proslýchá se, že by se mohl nějakým způsobem vrátit i John Connor, okolo kterého se příběh kdysi točil. Dokonce prý jako kluk, jak si ho pamatujeme z devadesátých let – Temný osud bude možná obsahovat nějaký druh flashbacku k událostem Dne zúčtování.

Válka filmařů s televizí: Vysvětlíme, proč mají režiséři raději černé pruhy v obraze

Fotka na serveru Bloody Disgusting ukázala mladého herce Juda Collieho (s účesem extrémně podobným tomu Connorovu) spolu s Brettem Azarem, který propůjčil tělo digitálně omlazenému Arnoldovi Schwarzeneggerovi už ve snímku Terminátor: Genisys.

Zdá se tudíž poměrně pravděpodobné, že se díky možnostem CGI podíváme zpátky v čase k událostem Dne zúčtování.

Přestože ale můžeme čekat koňskou dávku nostalgie, Cameron zmínil, že se bude nový snímek snažit předat štafetu novým postavám. O něco podobného se v současné době pokouší třeba sequelová trilogie Star Wars, ač zdaleka ne všichni fanoušci jsou s dosavadními výsledky spokojení.

Zda se bude nadcházejícímu Temnému osudu dařit lépe, či zda film definitivně zhatí naděje tvůrců na pokračování série, se dozvíme ještě letos. Nový Terminátor si totiž v Česku odbude premiéru už 31. října.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Fanoušci chtějí druhou Alitu, bojují za pokračování na sociálních sítích

7. 2. Aleš 161198

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

Endgame: Druhý víkend, druhá miliarda pro nové Avengers. Nepokořen zůstává zatím jen Avatar

6. 5. Aleš 518

Zabili ho vetřelec, terminátor i predátor. Bill Paxton si zahrál ve všech osmdesátkových hitech

9. 5. Aleš 398

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

14. 10. Aleš 1352

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: