Terminátor: Prozradíme, co všechno zatím víme o nadcházejícím Temném osudu

28. 5. 2019 3 344×97 světlý/tmavý vzhled

Historie akční sci-fi série Terminátor je už poměrně dlouhá a v poslední době i celkem spletitá. Dosud poslední snímek s podtitulem Genisys 65 % třeba okatě umetal cestičku nové trilogii, kterou však nikdy neuvidíme. Nadcházející Temný osud   totiž bude ignorovat všechny filmy s výjimkou prvního 87 % a druhého 91 %.

Příběh se bude odehrávat sedmadvacet let právě po událostech kultovního Dne zúčtování. Skynet vyšle z budoucnosti nový model terminátora (zahraje si ho Gabriel Luna  ), aby zavraždil mladou Dani Ramos (Natalia Reyes  ). Dani bude chránit Grace (Mackenzie Davis  ), válečnice a kyborg.

Skřetí útok na Lórien, Voldemortova kletba: 7 důležitých scén, které se do filmů nakonec nedostaly

Oběma ženám pak pomocí přispěje i Sarah Connor (Linda Hamilton  ), ale také starší model terminátora s vůbec nejslavnějším obličejem Arnolda Schwarzeneggera  .

Ikonický model T-800 prý ale bude tentokrát hrát velmi odlišnou roli ode všech předchozích, které jsme v uplynulých desetiletích potkali.

Už ze synopse je vám asi jasné, že se Temný osud od předchozích pokračování Terminátora v některých zásadních ohledech liší. Předně se vůbec poprvé od druhého dílu vrací Linda Hamilton, navíc na sérii znovu pracoval i její duchovní otec James Cameron  . Tentokrát nikoli jako režisér, ale pouze coby producent – i tak ale mohl do pokračování série po letech opět mluvit.

Cameron prozradil, že se bude Temný osud prvním dvěma Terminátorům podobat i atmosférou. Novinka dostane rating R, bude pochmurná, intenzivní a velmi lineární. Celý příběh se prý odehraje během šestatřiceti hodin. Děj se také má silně soustředit na postavy.

Nevypadli z role: 8 herců, kteří odehráli své scény i přes bolestivá zranění

Dozvěděli jsme se od něj také, jak se tvůrci vypořádali s koncem druhého dílu, kde byla hrozba Dne zúčtování nakonec úspěšně odvrácena. Konflikt mezi lidmi a stroji je prý neodvratný a hrdinům se podařilo soudný den jenom o nějakou tu dekádu odložit.

Sarah Connor je však odhodlána dosáhnout podobného odkladu i tentokrát a stala se proto lovkyní Terminátorů. Přišla prý dokonce na způsob, jak detekovat příchod zabijáckých robotů.

Cameron ohledně návratu Sarah uvedl, že zatímco mužští hrdinové nezřídka zabíjejí davy padouchů i v padesáti, šedesáti či sedmdesáti letech, podobný příklad ženské postavy až dosud neexistoval – přestože by prý měl.

Režisérské role samotné se ujal Tim Miller  , který stál kupříkladu za prvním Deadpoolem 81 %.

Proslýchá se, že by se mohl nějakým způsobem vrátit i John Connor, okolo kterého se příběh kdysi točil. Dokonce prý jako kluk, jak si ho pamatujeme z devadesátých let – Temný osud bude možná obsahovat nějaký druh flashbacku k událostem Dne zúčtování.

Válka filmařů s televizí: Vysvětlíme, proč mají režiséři raději černé pruhy v obraze

Fotka na serveru Bloody Disgusting ukázala mladého herce Juda Collieho (s účesem extrémně podobným tomu Connorovu) spolu s Brettem Azarem, který propůjčil tělo digitálně omlazenému Arnoldovi Schwarzeneggerovi už ve snímku Terminátor: Genisys.

Zdá se tudíž poměrně pravděpodobné, že se díky možnostem CGI podíváme zpátky v čase k událostem Dne zúčtování.

Přestože ale můžeme čekat koňskou dávku nostalgie, Cameron zmínil, že se bude nový snímek snažit předat štafetu novým postavám. O něco podobného se v současné době pokouší třeba sequelová trilogie Star Wars, ač zdaleka ne všichni fanoušci jsou s dosavadními výsledky spokojení.

Zda se bude nadcházejícímu Temnému osudu dařit lépe, či zda film definitivně zhatí naděje tvůrců na pokračování série, se dozvíme ještě letos. Nový Terminátor si totiž v Česku odbude premiéru už 31. října.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 6570

Endgame: Druhý víkend, druhá miliarda pro nové Avengers. Nepokořen zůstává zatím jen Avatar

6. 5. Aleš 521

Terminátor: Temný osud ukázal nové fotky. Vrací se na nich i Arnold Schwarzenegger

5. 4. Aleš 1347

Příběh starého Conana je skvělý nápad, myslí si stále Arnold Schwarzenegger

9. 3. Aleš 335

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

14. 10. Aleš 2304

.Na Příběhu hraček 4 se začalo tajně pracovat ještě před premiérou trojky, pětka zatím v plánu není

Dnes Aleš 11

.Avengers Endgame: Režisérovi nevadí, že film nepřekonal Avatara, Jeremy Renner nepochopil scénu

Dnes Aleš 23

.Příběh hraček: Druhý díl byl během natáčení dvakrát smazán. Jednou záměrně, jednou omylem

Dnes Aleš 10

.Druhý díl Ligy spravedlnosti nechal Flashe po porážce cestovat časem

Včera Aleš 128

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 111188

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 9706

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 2198