Potřeboval jsem zaplatit hrad. 9 herců, kteří vzali své role spíš jen pro peníze

30. 5. 2019 7 057×14 světlý/tmavý vzhled

Je jistě skvělé, když vás vaše práce naplňuje a vidíte v ní hlubší smysl. Občas ale nadšení tak nějak nepřichází. Mívají to tak i herci, kteří občas dokonce otevřeně přiznávají, že některé role vzali čistě pro peníze. Dnes si povíme o devíti takových případech.

1) Michael Caine

Když série Čelisti dospěla až ke čtvrtému dílu 14 %, už v ní příliš originality nezbývalo. Přesto se Michael Caine   rozhodl, že se ve filmu ukáže. Jeho motivace byla zcela prozraická. „Nikdy jsem ten film neviděl, ale podle všeho byl příšerný,“ řekl herec později: „Viděl jsem však dům, který ten film postavil, a ten je úžasný.“

Pryč se sovou, nechte přežít gorilu. 7 případů, kdy herci ovlivnili filmové tvůrce

2) Hugo Weaving

Hugo Weaving   daboval v prvních třech filmech série Transformers vůdce Decepticonů, Megatrona. Přiznal, že toho svým způsobem lituje. Nečetl ani scénář, nadaboval prý jen zhruba za dvě hodiny všechny repliky své postavy – aniž by tušil, co znamenají. Nenacházel v této práci žádný smysl a s režisérem Michaelem Bayem   se viděl jen přes Skype.

3) Gary Oldman

Možná jste uprostřed celé té smršti sequelů a rebootů skoro zapomněli, že před pár lety došlo k neúspěšnému pokusu vzkřísit Robocopa 63 %. V nové verzi se ukázal mimo jiné i populární herec Gary Oldman  . S jistou mírou nadsázky v jednom rozhovoru vysvětlil, že je vydán na milost filmovému průmyslu a musí brát nabídky, které přijdou. Nutno ale dodat, že zmínil také i další důvody. Prý se mu líbil třeba scénář.

4) Jackie Chan

Herec Jackie Chan   prý má pokaždé své důvody, proč nějaký film natáčí. Výjimkou byla jen Křižovatka smrti 74 %, jejíž obliba ve Spojených státech a v Evropě Chana překvapuje. Snímek natočil čistě pro peníze a dodnes jej z celé své kariéry má rád nejméně.

5) Stephen Dillane

Představitel Stannise Baratheona na Hru o trůny 92 % skoro vůbec nekouká. Je na něj prý až příliš brutální. Osobní či profesionální uspokojení Dillane   ze své role necítí, přestože řekl, že seriál považuje za úžasný fenomén a něco výjimečného. On sám si ale prý z natáčení odnesl hlavně peníze.

Hra o trůny: 8 postav, jejichž knižní osud se od toho seriálového zásadně liší

6) Alec Guinness

Na našem webu jsme už několikrát zmínili, že představitel Bena Kenobiho z Nové naděje 88 % neměl o sérii Star Wars valné mínění. Do svého deníku napsal, že s výjimkou peněz lituje toho, že se roli mistra Jedi vůbec vzal. Nezměnil názor dokonce ani po obřím úspěchu vesmírné ságy.

7) Eddie Murphy

Roli ve snímku Nejlepší obrana 43 % herec Eddie Murphy   zprvu odmítl. Studio Paramount prý ale bylo odhodlané jej obsadit. Nabídlo mu proto milion dolarů za pouhých několik týdnů práce. Murphy přiznal, že ve dvaadvaceti prostě nedokázal takovou nabídku odmítnout.

8) Bruce Willis

Představitel akčních hrdinů Bruce Willis   před pár lety zmínil, že už je ze všech těch explozí docela znuděný. Na druhou stranu byl stejně otevřený i ohledně toho, že za angažmá v žánru dostává nejvíc peněz. V té době ostatně Willise kritizoval jeho kolega Sylvester Stallone  , že žádá milion dolarů za každý den natáčení snímku Postradatelní 3 64 %.

Překvapení nakonec: 10 filmů a seriálů, které přišly ke konci se zásadním zvratem

9) Jeremy Irons

Své angažmá v tragicky špatném fantasy snímku Dračí doupě 29 % omlouval Jeremy Irons   v průběhu let hned několika způsoby. Zprvu se přirovnával k výše zmíněnému Alecovi Guinessovi   s tím, že musel dodat filmu trochu váhy. Později však přešel k podobnému vysvětlení jako Michael Caine. Prý zrovna v té době koupil hrad a nějak za něj musel zaplatit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: