Matthew Vaughn původně plánoval celou trilogii X-Men filmů. Budoucí minulost měla být finále

31. 5. 2019 3 940×26 světlý/tmavý vzhled

Po poněkud rozpačitě přijatém snímku X-Men: Poslední vzdor 72 % byla celá série zralá na restart. Ten dostal na starost schopný režisér Matthew Vaughn   a jeho První třída 85 %, která představila mladší verze známých postav, je dodnes mnohými považována za jeden z nejlepších filmů s mutanty.

Možná jste ale netušili, že Vaughnovo angažmá nemuselo skončit jen u jediného snímku. Režisér plánoval natočit ještě další dva, jak exkluzivně odhalil včera v interview pro server Coming Soon. Nakonec ale X-Meny opustil kvůli kreativním neshodám.

Trailerová hudba: Čí práci vlastně posloucháte, když si pouštíte filmové ukázky

Druhý film plánované trilogie se měl točit okolo Wolverina a odehrávat se v sedmdesátých letech. Znovu jsme měli potkat již zmíněné mladší verze postav, tedy třeba Magneta s tváří Michaela Fassbendera   či Profesora X Jamese McAvoye  . Ty bychom ve dvojce ještě o něco lépe poznali.

Rosomáka měl mimochodem také hrát někdo nový. Matthew Vaughn v rozhovoru výslovně zmínil Toma Hardyho  . Není zcela jasné, jak by šlo něco podobného dohromady s cameo rolí Hugha Jackmana   v První třídě – reportéři Coming Soon to prý s režisérem nestihli probrat.

Následně bychom si díky času strávenému s postavami podle Vaughna lépe užili Budoucí minulost 82 %, která měla dorazit až jako třetí díl nové série. Co může být ostatně větší, než když se na plátně potkají staří a noví představitelé oblíbených hrdinů, položil si režisér řečnickou otázku.

Co se pokazilo?

Inu, Fox měl trochu jiné plány. Vaughnovy nápady na Budoucí minulost se představitelům studia líbily, takže se rozhodli, že je realizují hned jako další snímek.

Škoda talentu: 10 skvělých herců, které superhrdinské filmy nedokázaly využít naplno

S tím režisér nesouhlasil. Varoval studio, že nebudou mít po Budoucí minulosti jak pokračovat. Myslí si dokonce, že by z kreativního hlediska dávalo lepší smysl, kdyby tvůrci prohodili pořadí Budoucí minulosti a následující Apokalypsy 70 %.

Vaughn se domnívá, že Hollywood nerozumí tomu, jak příběhy budují tempo. Pohled exekutivců na filmy přirovnal k řidiči, který jede rychlostí sto mil za hodinu a dívá se přitom jen do zpětného zrcátka. Potom prý nechápou, když tvrdě narazí.

Režisér promluvil o svých plánech na mutantskou trilogii během propagace Rocketmana 78 %, na němž se podílel jako producent. Už za necelý týden nás ale shodou okolností čeká premiéra snímku Dark Phoenix  , který uzavře ságu X-Men už definitivně.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: