Vin Diesel jako Aragorn, Liam Neeson jako Boromir. 10 herců, kteří málem hráli hrdiny Pána prstenů

4. 6. 2019 7 425×338 světlý/tmavý vzhled

Asi se s námi shodnete, že měla trilogie Pán prstenů velmi šťastnou ruku při výběru herců. Ti jsou ostatně v myslích mnoha diváků dodnes nerozlučně spjatí se svými rolemi a příběh ze Středozemě pro některé z nich znamenal kariérní přelom. I tak ale může být zajímavé mrknout se, kdo mohl naše oblíbené hrdiny ztvárnit, kdyby casting dopadl trošku jinak.

1) Vin Diesel

Ještě než se Vin Diesel   proslavil jako akční hvězda a začal dabovat humanoidní stromy v superhrdinských filmech, ucházel se o roli dědice gondorského trůnu Aragorna. Ani hercovým zapřisáhlým fanouškům ale asi nebude vadit, že tehdy neuspěl – v roli Isildurova dědice si ho dokážeme jen těžko představit.

2) Sylvester McCoy

Hobita Bilba si už ve filmech ze Středozemě zahráli hned dva různí herci (tři, pokud počítáme scénu z prodloužené verze Neočekávané cesty 81 %). V trilogii Pán prstenů propůjčil Frodovu strýci tvář Ian Holm  . Pokud by však odmítl, plánoval režisér Peter Jackson   obsadit Sylvestera McCoye  .

Pán prstenů: 8 postav z knih, které se do filmových adaptací nevešly

Ten se vlastní role nakonec dočkal až v Hobitovi, kde si už zahrál po boku dalšího Bilbova představitele Martina Freemana  . McCoy se ukázal jako svérázný čaroděj Radagast Hnědý.

3) Patrick Stewart

Gandalfem se nakonec stal Ian McKellen  , šedý klobouk si ale mohl nasadit i hercův dobrý přítel a kolega Patrick Stewart  . Setkal se kvůli roli dokonce s Peterem Jacksonem, nakonec však odmítl. Požádal ale údajně o jinou roli, přestože neprozradil, o kterou měl zájem. Baví nás ale představa, že by se ukázal jako Saruman a dočkali bychom se obrácené rivality ze série X-Men.

4) Liam Neeson

V době, kdy začal Pán prstenů vznikat, se Liam Neeson   zrovna vydával do předaleké galaxie Star Wars jako Qui-Gon Jinn. Dostal však nabídku i na roli gondorského válečníka Boromira a dokonce si i přečetl scénář. Nakonec nicméně odmítl, přestože neprozradil proč.

5) Sean Connery

To skotský herec Sean Connery   o svém odmítnutí role Gandalfa prozradil víc. Nechápal prý svou postavu ani příběh, a to údajně ani poté, co si přečetl scénář i knihy z pera J. R. R. Tolkiena  . Co víc, situace se údajně nezlepšila ani poté, co Connery o pár let později zhlédl samotné filmy.

Pán prstenů: Povyprávíme příběhy výzbroje a výstroje Společenstva

Server Screen Rant každopádně spekuluje, že mohl herce motivovat spíš jeho pokročilý věk. V době natáčení Pána prstenů totiž bylo Connerymu už sedmdesát.

6) Jake Gylenhaal

Pokud máte problém představit si v roli Froda někoho jiného než Elijaha Wooda  , asi vás překvapí, že se chtěl statečným hobitem stát i Jake Gylenhaal  . Sám ale přiznává, že během konkurzu nepodal zrovna nejlepší výkon. Nikdo mu prý například neřekl, že by měl mluvit s britským přízvukem.

7) Kate Winslet

Režisér Peter Jackson už s herečkou Kate Winslet   v minulosti spolupracoval, takže jí nabídl roli Éowyn v Pánu prstenů. Winslet měla zpočátku zájem, nakonec se ale rozhodla odmítnout. Práce na trilogii by totiž byla poměrně dlouhodobým závazkem.

8) Warwick Davis

Warwick Davis   se ukázal v sérii Star Wars a také v populárním Harrym Potterovi. Zájem měl nicméně i o Pána prstenů, konkrétně o roli trpaslíka Gimliho. Podle všeho ale dal přednost zmíněné čarodějnické sérii.

9) Russel Crowe

Aragornem se mohla stát i hvězda Gladiátora 88 %, populární herec Russel Crowe  . Ten ale odmítl, protože mu tvůrci místo normálního platu nabídli 10 % ze zisku. Crowe by na takové dohodě samozřejmě neuvěřitelně vydělal, ale to v době před premiérou tří filmů ještě nikdo nemohl tušit.

10) Uma Thurman

Jen pár let po své slavné roli ve snímku Quentina Tarantina   Pulp Fiction 91 % se mohla Uma Thurman   ukázat i v trilogii Pán prstenů. Své rozhodnutí neztvárnit rohanskou válečnici Éowyn později nazvala jedním z nejhorších ve svém životě.

Pán prstenů: Nakonec se podíváme do Druhého věku, nejspíš na vznik Prstenů moci

Zároveň ale zmínila, že zrovna v té době měla své první dítě a kvůli natáčení by musela strávit rok mimo domov. Nabídka zkrátka přišla v nevhodnou chvíli.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 35602

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 509

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 44484

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

20. 9. Aleš 30481

Pán prstenů: Ukážeme to nejlepší z prodloužené verze. A taky 5 scén, které nenajdete ani tam

9. 10. Aleš 1470

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 93

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 185

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 41216

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 4744

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16351

To nejzajímavější z tohoto týdne: