Vin Diesel jako Aragorn, Liam Neeson jako Boromir. 10 herců, kteří málem hráli hrdiny Pána prstenů

4. 6. 2019 5 596×139 světlý/tmavý vzhled

Asi se s námi shodnete, že měla trilogie Pán prstenů velmi šťastnou ruku při výběru herců. Ti jsou ostatně v myslích mnoha diváků dodnes nerozlučně spjatí se svými rolemi a příběh ze Středozemě pro některé z nich znamenal kariérní přelom. I tak ale může být zajímavé mrknout se, kdo mohl naše oblíbené hrdiny ztvárnit, kdyby casting dopadl trošku jinak.

1) Vin Diesel

Ještě než se Vin Diesel   proslavil jako akční hvězda a začal dabovat humanoidní stromy v superhrdinských filmech, ucházel se o roli dědice gondorského trůnu Aragorna. Ani hercovým zapřisáhlým fanouškům ale asi nebude vadit, že tehdy neuspěl – v roli Isildurova dědice si ho dokážeme jen těžko představit.

2) Sylvester McCoy

Hobita Bilba si už ve filmech ze Středozemě zahráli hned dva různí herci (tři, pokud počítáme scénu z prodloužené verze Neočekávané cesty 81 %). V trilogii Pán prstenů propůjčil Frodovu strýci tvář Ian Holm  . Pokud by však odmítl, plánoval režisér Peter Jackson   obsadit Sylvestera McCoye  .

Pán prstenů: 8 postav z knih, které se do filmových adaptací nevešly

Ten se vlastní role nakonec dočkal až v Hobitovi, kde si už zahrál po boku dalšího Bilbova představitele Martina Freemana  . McCoy se ukázal jako svérázný čaroděj Radagast Hnědý.

3) Patrick Stewart

Gandalfem se nakonec stal Ian McKellen  , šedý klobouk si ale mohl nasadit i hercův dobrý přítel a kolega Patrick Stewart  . Setkal se kvůli roli dokonce s Peterem Jacksonem, nakonec však odmítl. Požádal ale údajně o jinou roli, přestože neprozradil, o kterou měl zájem. Baví nás ale představa, že by se ukázal jako Saruman a dočkali bychom se obrácené rivality ze série X-Men.

4) Liam Neeson

V době, kdy začal Pán prstenů vznikat, se Liam Neeson   zrovna vydával do předaleké galaxie Star Wars jako Qui-Gon Jinn. Dostal však nabídku i na roli gondorského válečníka Boromira a dokonce si i přečetl scénář. Nakonec nicméně odmítl, přestože neprozradil proč.

5) Sean Connery

To skotský herec Sean Connery   o svém odmítnutí role Gandalfa prozradil víc. Nechápal prý svou postavu ani příběh, a to údajně ani poté, co si přečetl scénář i knihy z pera J. R. R. Tolkiena  . Co víc, situace se údajně nezlepšila ani poté, co Connery o pár let později zhlédl samotné filmy.

Pán prstenů: Povyprávíme příběhy výzbroje a výstroje Společenstva

Server Screen Rant každopádně spekuluje, že mohl herce motivovat spíš jeho pokročilý věk. V době natáčení Pána prstenů totiž bylo Connerymu už sedmdesát.

6) Jake Gylenhaal

Pokud máte problém představit si v roli Froda někoho jiného než Elijaha Wooda  , asi vás překvapí, že se chtěl statečným hobitem stát i Jake Gylenhaal  . Sám ale přiznává, že během konkurzu nepodal zrovna nejlepší výkon. Nikdo mu prý například neřekl, že by měl mluvit s britským přízvukem.

7) Kate Winslet

Režisér Peter Jackson už s herečkou Kate Winslet   v minulosti spolupracoval, takže jí nabídl roli Éowyn v Pánu prstenů. Winslet měla zpočátku zájem, nakonec se ale rozhodla odmítnout. Práce na trilogii by totiž byla poměrně dlouhodobým závazkem.

8) Warwick Davis

Warwick Davis   se ukázal v sérii Star Wars a také v populárním Harrym Potterovi. Zájem měl nicméně i o Pána prstenů, konkrétně o roli trpaslíka Gimliho. Podle všeho ale dal přednost zmíněné čarodějnické sérii.

9) Russel Crowe

Aragornem se mohla stát i hvězda Gladiátora 88 %, populární herec Russel Crowe  . Ten ale odmítl, protože mu tvůrci místo normálního platu nabídli 10 % ze zisku. Crowe by na takové dohodě samozřejmě neuvěřitelně vydělal, ale to v době před premiérou tří filmů ještě nikdo nemohl tušit.

10) Uma Thurman

Jen pár let po své slavné roli ve snímku Quentina Tarantina   Pulp Fiction 91 % se mohla Uma Thurman   ukázat i v trilogii Pán prstenů. Své rozhodnutí neztvárnit rohanskou válečnici Éowyn později nazvala jedním z nejhorších ve svém životě.

Pán prstenů: Nakonec se podíváme do Druhého věku, nejspíš na vznik Prstenů moci

Zároveň ale zmínila, že zrovna v té době měla své první dítě a kvůli natáčení by musela strávit rok mimo domov. Nabídka zkrátka přišla v nevhodnou chvíli.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606

Silmarillion: O čem je Tolkienovo veledílo? Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější příběhy

6. 11. Aleš 19507

Faramir a Boromir: Bratři měli sen o Prstenu a naposledy se setkali až poté, co Boromir padl

31. 1. Aleš 504

Pán prstenů: Nadcházející seriál od Amazonu získal režiséra Jurského světa

4. 7. Aleš 470

Pán prstenů se nejspíš vrátí jako televizní seriál. Ne, neděláme si legraci

4. 11. Aleš 16452

Liga spravedlnosti: Režisér Zack Snyder na Twitteru ukázal první obrázek Darkseida

Dnes Aleš 2

Avatar 2: Jake a Neytri budou muset opustit svůj domov. Producent prozradil něco málo o ději

Dnes Aleš 4

Hobit místo Aragorna, Gandalf v mithrilové zbroji. Knižní Pán prstenů byl mnohokrát přepisován

Dnes Aleš 16

Přátelé: Vedení HBO Max objasnilo, jak bude vypadat speciální epizoda

Včera Daniel 218

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141198

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 17745

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5338