Baron Mordo, Abomination a Velmistr: 10 padouchů Marvelu, kteří by se ještě mohli vrátit

6. 6. 2019 13 946×453 světlý/tmavý vzhled

Hrdinům univerza MCU se zpravidla podaří jejich protivníky úspěšně neutralizovat. Mnoho padouchů už za své zákeřné plány zaplatilo životem, nemnozí dokonce přešli na stranu svých dřívejších nepřátel. Přesto se najde celá řada záporáků, kteří by ještě někdy mohli znamenat hrozbu.

1) Mandarin

Je tomu zhruba měsíc, co prezident Marvelu Kevin Feige   na Redditu naznačil, že stále existují plány týkající se Mandarina. Ten se ukázal ve třetím Iron Manovi 80 %, kde jsme nicméně záhy zjistili, že jde jen o zmateného herce Trevora Slatteryho. Krátký film All Hail the King 76 % však prozradil, že někde v MCU žije i skutečný Mandarin, jemuž chudák Trevor nevědomky ukradl identitu.

Avengers Endgame: Tvůrci vysvětlili Thanosovu zbraň, Hulka i Kámen duše

Spekuluje se, že by se padouch mohl ukázat v nadcházející marvelovce Shang-Chi  . Titulní hrdina totiž pochází z Číny, takže by se s Mandarinem teoreticky mohl setkat.

2) Abomination

Hulkova protivníka Abominationa si budete pamatovat, jen pokud vesmír Marvelu poctivě sledujete už od samotných začátků. Neuvěřitelný Hulk 63 % byl totiž druhým snímkem celého univerza a zmutovaný Emil Blonsky v něm svedl velmi vyrovnaný souboj s ústředním zelenáčem.

Prohrál však a skončil v chládku (doslova) někde na Aljašce, kde podle všeho mrzne dodnes. Herec Tim Roth   už po letech nepředpokládá, že by Marvel jeho postavu ještě někdy využil, prý by to ale byla zábava.

3) Helmut Zemo

Muž, kterému se podařilo to, co nedokázali bohové ani inteligentní roboti. Helmut Zemo rozeštval tým Avengers a umetl tak cestičku k tomu, aby Thanos rozdělené hrdiny zlomil na své cestě za Kameny nekonečna. Svůj čin Zemo neplánoval přežít, v sebevraždě mu však zabránil Black Panther.

Šance na jeho návrat jsou relativně vysoké. Zhruba před měsícem server We Got This Covered uvedl, že se doslechl o blíže nespecifikovaných plánech Marvelu ohledně Zemova návratu. Server Deadline pak exkluzivně informoval, že se prý postava objeví v chystaném seriálu o Falconovi a Winter Soldierovi, což by dávalo dobrý smysl.

4) Velmistr

Velmistr dřív vládl celé planetě, pak ho ale štěstí poněkud opustilo. Naposledy jsme ho viděli v úplném závěru snímku Thor: Ragnarok 81 %, když se někdejší dekadentní panovník Sakaaru pokoušel uchlácholit povstalce. Co se s Velmistrem stalo poté, netušíme.

Marvel: Co budou znamenat cizí dimenze ve Spider-Manovi pro budoucnost MCU

Herec Jeff Goldblum   však napůl žertem potvrdil, že jeho postava přežila Thanosovo lusknutí. Zároveň zmínil, že se do vesmíru MCU milerád vrátí, pokud dostane příležitost.

5) Baron Mordo

Včera jsme na našem webu informovali, že se snad už příští rok začne natáčet pokračování Doctora Strange 76 %. Zároveň jsme připomněli, že se v novém snímku dost možná vrátí Baron Mordo, dřívější Strangův spolubojovník, který však časem dospěl k názoru, že existuje až příliš mnoho uživatelů mystických umění.

Mordův návrat je velice pravděpodobný. Scénárista C. Robert Cargill   už před rokem mluvil o svých plánech vrátit postavu do příběhu a začátkem letoška jsme se dozvěděli, že má skutečně na dvojce pracovat. Mordo nicméně nejspíš nebude jediným záporákem snímku – Cargill totiž skloňoval také jméno Nightmare. To v komiksech patří démonovi, který se živí psychickou energií lidí.

6) Justin Hammer

Kdyby měl Tony Stark méně talentu, mizerné charisma a horší povahu, pravděpodobně by vypadal jako dvojče Justina Hammera. Bohatý obchodník se zbraněmi na svého slavnějšího kolegu dlouho žárlil a ve snímku Iron Man 2 73 % se jej pokusil neúspěšně zničit. Následně skončil ve vězení.

Možná jsme o něm ale neslyšeli naposledy. Již zmíněný server We Got This Covered totiž s odvoláním na své zdroje koncem letošního dubna informoval, že má studio s postavou velké plány. I Hammer se mimochodem ukázal ve výše vzpomenutém krátkém filmu All Hail the King.

7) Samuel Sterns

Na náš žebříček se dostaly hned dvě postavy z Neuvěřitelného Hulka, jejichž život obrátila vzhůru nohama krev Bruce Bannera. Z doktora Samuela Sternse se nicméně nestal mohutný svalovec – místo toho mu nabobtnala hlava. Sterns se následně ukázal v komiksové předehře k Avengers 83 %.

V komiksech je Sterns známý jako Leader, nesmírně inteligentní manipulátor. Zda se dočkáme i jeho filmové verze, zatím zůstává nejasné. Kevin Feige se k postavě naposledy vyjádřil v roce 2017, kdy uvedl, že pro její návrat zatím tvůrci nenašli vhodné místo. Zda se jim to povede v budoucnu, můžeme jen hádat.

8) Georges Batroc

Batroc měl v MCU jen skutečně epizodní roli. Vedl únos lodi Lemurian Star a když se na scéně objevil Captain America, neváhal na něj zaútočit. Supervoják ale svého protivníka snadno udolal a Batroc skončil v rukou S.H.I.E.L.D.u. Jeho další osud je neznámý.

Tříhodinoví Avengers: Endgame: Jak si film stojí v porovnání se zbytkem superhrdinského žánru

O případném Batrocově návratu se nijak moc nemluví, nejspíš proto, že nehrál nijak důležitou roli. Přesto by nás vůbec nepřekvapilo, kdyby z vazby prchl a stal se jedním z padouchů některého z nadcházejících MCU seriálů.

9) Shocker

I snímek Spider-Man: Homecoming 73 % měl své vedlejší padouchy. Třeba takový Shocker dal mladému pavoukovi docela zabrat. Petera Parkera zachránil až jeho kamarád Ned Leeds, který přilepil záporáka k autobusu dobře zacílenou pavučinou. Shocker následně skončil ve vězení.

Teď, když Spider-Mana zocelila válka s Thanosem, by pro něj asi už Shocker nebyl důstojným nepřítelem. To ale neznamená, že by se nemohl objevit třeba právě v již zmíněných seriálech.

10) Mac Gargan

A Spider-Man podruhé! Dalším z vedlejších padouchů, kteří zkřížili pavoučímu hrdinovi cestu, byl Mac Gargan, v komiksech známý jako Scorpion. V Homecomingu sice ještě neměl příslušný oblek a na konci skončil ve stejném vězení jako Vulture, zcela očividně se však přátelskému pavoukovi ze sousedství hodlá pomstít.

V nadcházejícím snímku Daleko od domova   se nicméně neukáže. Počátkem roku se sice o jeho návratu čile spekulovalo a dokonce unikla i údajná fotka jeho kostýmu, producent Eric Carroll však před měsícem návrat Scorpiona přímo popřel.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (4 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: