Baron Mordo, Abomination a Velmistr: 10 padouchů Marvelu, kteří by se ještě mohli vrátit

Datum vydání 6. 6. 2019Shlédnutí 14 822×Názory k tématu4Sdílení článku139Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hrdinům univerza MCU se zpravidla podaří jejich protivníky úspěšně neutralizovat. Mnoho padouchů už za své zákeřné plány zaplatilo životem, nemnozí dokonce přešli na stranu svých dřívejších nepřátel. Přesto se najde celá řada záporáků, kteří by ještě někdy mohli znamenat hrozbu.

1) Mandarin

Je tomu zhruba měsíc, co prezident Marvelu Kevin Feige   na Redditu naznačil, že stále existují plány týkající se Mandarina. Ten se ukázal ve třetím Iron Manovi 80 %, kde jsme nicméně záhy zjistili, že jde jen o zmateného herce Trevora Slatteryho. Krátký film All Hail the King 76 % však prozradil, že někde v MCU žije i skutečný Mandarin, jemuž chudák Trevor nevědomky ukradl identitu.

Avengers Endgame: Tvůrci vysvětlili Thanosovu zbraň, Hulka i Kámen duše

Spekuluje se, že by se padouch mohl ukázat v nadcházející marvelovce Shang-Chi  . Titulní hrdina totiž pochází z Číny, takže by se s Mandarinem teoreticky mohl setkat.

2) Abomination

Hulkova protivníka Abominationa si budete pamatovat, jen pokud vesmír Marvelu poctivě sledujete už od samotných začátků. Neuvěřitelný Hulk 63 % byl totiž druhým snímkem celého univerza a zmutovaný Emil Blonsky v něm svedl velmi vyrovnaný souboj s ústředním zelenáčem.

Prohrál však a skončil v chládku (doslova) někde na Aljašce, kde podle všeho mrzne dodnes. Herec Tim Roth   už po letech nepředpokládá, že by Marvel jeho postavu ještě někdy využil, prý by to ale byla zábava.

3) Helmut Zemo

Muž, kterému se podařilo to, co nedokázali bohové ani inteligentní roboti. Helmut Zemo rozeštval tým Avengers a umetl tak cestičku k tomu, aby Thanos rozdělené hrdiny zlomil na své cestě za Kameny nekonečna. Svůj čin Zemo neplánoval přežít, v sebevraždě mu však zabránil Black Panther.

Šance na jeho návrat jsou relativně vysoké. Zhruba před měsícem server We Got This Covered uvedl, že se doslechl o blíže nespecifikovaných plánech Marvelu ohledně Zemova návratu. Server Deadline pak exkluzivně informoval, že se prý postava objeví v chystaném seriálu o Falconovi a Winter Soldierovi, což by dávalo dobrý smysl.

4) Velmistr

Velmistr dřív vládl celé planetě, pak ho ale štěstí poněkud opustilo. Naposledy jsme ho viděli v úplném závěru snímku Thor: Ragnarok 81 %, když se někdejší dekadentní panovník Sakaaru pokoušel uchlácholit povstalce. Co se s Velmistrem stalo poté, netušíme.

Marvel: Co budou znamenat cizí dimenze ve Spider-Manovi pro budoucnost MCU

Herec Jeff Goldblum   však napůl žertem potvrdil, že jeho postava přežila Thanosovo lusknutí. Zároveň zmínil, že se do vesmíru MCU milerád vrátí, pokud dostane příležitost.

5) Baron Mordo

Včera jsme na našem webu informovali, že se snad už příští rok začne natáčet pokračování Doctora Strange 76 %. Zároveň jsme připomněli, že se v novém snímku dost možná vrátí Baron Mordo, dřívější Strangův spolubojovník, který však časem dospěl k názoru, že existuje až příliš mnoho uživatelů mystických umění.

Mordův návrat je velice pravděpodobný. Scénárista C. Robert Cargill   už před rokem mluvil o svých plánech vrátit postavu do příběhu a začátkem letoška jsme se dozvěděli, že má skutečně na dvojce pracovat. Mordo nicméně nejspíš nebude jediným záporákem snímku – Cargill totiž skloňoval také jméno Nightmare. To v komiksech patří démonovi, který se živí psychickou energií lidí.

6) Justin Hammer

Kdyby měl Tony Stark méně talentu, mizerné charisma a horší povahu, pravděpodobně by vypadal jako dvojče Justina Hammera. Bohatý obchodník se zbraněmi na svého slavnějšího kolegu dlouho žárlil a ve snímku Iron Man 2 73 % se jej pokusil neúspěšně zničit. Následně skončil ve vězení.

Možná jsme o něm ale neslyšeli naposledy. Již zmíněný server We Got This Covered totiž s odvoláním na své zdroje koncem letošního dubna informoval, že má studio s postavou velké plány. I Hammer se mimochodem ukázal ve výše vzpomenutém krátkém filmu All Hail the King.

7) Samuel Sterns

Na náš žebříček se dostaly hned dvě postavy z Neuvěřitelného Hulka, jejichž život obrátila vzhůru nohama krev Bruce Bannera. Z doktora Samuela Sternse se nicméně nestal mohutný svalovec – místo toho mu nabobtnala hlava. Sterns se následně ukázal v komiksové předehře k Avengers 83 %.

V komiksech je Sterns známý jako Leader, nesmírně inteligentní manipulátor. Zda se dočkáme i jeho filmové verze, zatím zůstává nejasné. Kevin Feige se k postavě naposledy vyjádřil v roce 2017, kdy uvedl, že pro její návrat zatím tvůrci nenašli vhodné místo. Zda se jim to povede v budoucnu, můžeme jen hádat.

8) Georges Batroc

Batroc měl v MCU jen skutečně epizodní roli. Vedl únos lodi Lemurian Star a když se na scéně objevil Captain America, neváhal na něj zaútočit. Supervoják ale svého protivníka snadno udolal a Batroc skončil v rukou S.H.I.E.L.D.u. Jeho další osud je neznámý.

Tříhodinoví Avengers: Endgame: Jak si film stojí v porovnání se zbytkem superhrdinského žánru

O případném Batrocově návratu se nijak moc nemluví, nejspíš proto, že nehrál nijak důležitou roli. Přesto by nás vůbec nepřekvapilo, kdyby z vazby prchl a stal se jedním z padouchů některého z nadcházejících MCU seriálů.

9) Shocker

I snímek Spider-Man: Homecoming 73 % měl své vedlejší padouchy. Třeba takový Shocker dal mladému pavoukovi docela zabrat. Petera Parkera zachránil až jeho kamarád Ned Leeds, který přilepil záporáka k autobusu dobře zacílenou pavučinou. Shocker následně skončil ve vězení.

Teď, když Spider-Mana zocelila válka s Thanosem, by pro něj asi už Shocker nebyl důstojným nepřítelem. To ale neznamená, že by se nemohl objevit třeba právě v již zmíněných seriálech.

10) Mac Gargan

A Spider-Man podruhé! Dalším z vedlejších padouchů, kteří zkřížili pavoučímu hrdinovi cestu, byl Mac Gargan, v komiksech známý jako Scorpion. V Homecomingu sice ještě neměl příslušný oblek a na konci skončil ve stejném vězení jako Vulture, zcela očividně se však přátelskému pavoukovi ze sousedství hodlá pomstít.

V nadcházejícím snímku Daleko od domova   se nicméně neukáže. Počátkem roku se sice o jeho návratu čile spekulovalo a dokonce unikla i údajná fotka jeho kostýmu, producent Eric Carroll však před měsícem návrat Scorpiona přímo popřel.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1190
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Netflix zveřejnil první záběry připravované animované Tomb Raider: The Legend of Lara Croft vycházející ze série videoher

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry

Datum vydání Dnes Autor článku Vojtěch Sdílení článku1

Horor Úsměv (Smile) z loňského roku se dočká pokračování

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku17

Jak to vypadá s Kung Fu Panda 4 ? Obsazení bude hvězdné

Datum vydání 28. 9. Autor článku Josef Sdílení článku4
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581