Avengers Endgame: Už víme, proč by Ant-Man neporazil Thanose a jak vznikala finální bitva

11. 6. 2019 9 312×169 světlý/tmavý vzhled

Časopis Empire před pár dny zveřejnil obsáhlý článek o snímku Avengers: Endgame 87 %, v němž vyzpovídal režiséry Anthonyho   a Joa Russovy   a také scénáristy Stephena McFeelyho   a Christophera Markuse  . Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější.

1) Ant-Man by Thanose neporazil

Jedna z nejoblíbenějších humorných fanouškovských teorií před premiérou Endgame předpokládala, že hrdinové porazí Šíleného titána chytrou lstí. Ant-Man se měl podle ní vydat na cestu do Thanosovy zadnice, načež by se zvětšil v arcipadouchových útrobách a tak by protivníka zničil zevnitř.

Avengers Endgame: Tvůrci vysvětlili Thanosovu zbraň, Hulka i Kámen duše

Scénárista Christopher Markus nicméně připomněl, že Thanosovo tělo odolalo i Hulkovým úderům a kdyby se v něm Ant-Man skutečně pokusil zvětšit, byl by rozdrcen.

Markus pochopitelně vzal celou teorii právem jako žert, její příznivci by se nicméně stále mohli zeptat, jak se tedy Ant-Man dokázal zvětšit skrze trosky sídla Avengers krátce před začátkem závěrečné bitvy v Endgame.

2) Robert Downey Jr. improvizoval

Když je na začátku snímku Tony Stark zachráněn Captain Marvel a setká se znovu s ostatními hrdiny, nemá zrovna nejlepší náladu. Když se následně Captain America snaží diskutovat o zoufalé situaci, ve které se vesmír nachází, Tony se rozzlobí a následně dokonce nazve Steva Rogerse lhářem.

Režisér Anthony Russo prozradil, že herec Robert Downey Jr.   tento moment improvizoval a dal do svého výkonu tolik energie, že se během natáčení znatelně vyčerpával.

3) Práce s barvami

Když Avengers v úvodu filmu popraví Thanose a následuje pětiletý časový skok, barevná paleta se změní. Režisér Joe Russo uvedl, že tvůrci záměrně použili větší množství chladných modrých tónů, aby patřičně zdůraznili depresivní náladu.

Naděje však postupně narůstá až zhruba do scény, v níž se poprvé setkáváme s Brucem Bannerem. Tehdy se začíná vracet humor a nálada se opět mění. Anthony Russo přitom podotýká, že je Hulk vlastně jedinou postavou, která buduje po tragické porážce něco úplně nového a snaží se vytvořit světlou budoucnost.

4) Natalie Portman mohla mít větší roli

Mnohé fandy MCU dost překvapilo, když se v Endgame krátce ukázala Jane Foster, bývalá přítelkyně Thora. V jedné verzi scénáře však měla postava důležitější roli, neboť se zmíněný hrdina přišel právě s ní znovu setkat. Scéna však podle scénáristů nefungovala správně.

Baron Mordo, Abomination a Velmistr: 10 padouchů Marvelu, kteří by se ještě mohli vrátit

Nakonec usoudili, že pokud se bůh hromu chová ve filmu tak trochu jako malé dítě, možná by bylo lepší nechat ho poradit se s matkou. Odina tvůrci úplně vyloučili, neboť prý MCU už nepotřebuje další postavy, které by měly problémy se svými otci.

5) Hawkeye mohl zemřít

Za Kámen duše na Vormiru zaplatila životem Black Widow. Nemusela však – tvůrci dlouho přemýšleli, zda nechat zemřít ji nebo Hawkeye. Nakonec však usoudili, že smrt Nat lépe uzavírá její příběh, neboť se hrdinka obětuje za jedinou rodinu, kterou kdy měla.

Druhý důvod, proč zemřela právě ona, je pak prozaičtější. Jak se ukázalo už v prvních Avengers 83 %, Black Widow má ve vzájemném souboji převahu.

6) Existují dva Thanosové

Pokud vám přišlo, že se Thanos z minulosti chová trochu jinak, než ten popravený na začátku snímku, pochopili jste Endgame správně. Anthony Russo odhalil, že mladší verzi Šíleného titána tvůrci nazývali válečnickým Thanosem. Ten je naštvanější a sebevědomější.

Na druhou stranu však postrádá nuance a filosofickou náturu staršího, osvícenějšího Thanose. To může být podle režiséra zásadní chybou, kterou ve snímku padouch udělal.

7) Závěrečná bitva byla velmi náročná

V jednom náčrtu scénáře se prý padlí hrdinové vrátili na základnu Avengers ještě předtím, než Thanos zničil budovu palbou ze své kosmické lodi. Současná verze však podle tvůrců lépe udržuje napětí a díky postupnému otevírání portálů také více graduje.

Plnou sílu ale získala údajně teprve, když k ní Alan Silvestri   složil hudbu.

Marvel: Co budou znamenat cizí dimenze ve Spider-Manovi pro budoucnost MCU

Starkovu nevyhnutelnou smrt se pak tvůrci rozhodli zahrnout, protože s sebou nese pořádnou dávku tragédie. Chtěli také, aby použití Infinity Gauntlet ve snímku odráželo to na konci Endgame, takže dávalo smysl svěřit hrdinovi závěrečné lusknutí.

S nápadem, že Starkova smrt bude tichá a obejde se bez mluvení, pak přišel herec Robert Downey Jr.

Článěk časopisu Empire naleznete zde.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: