Přetočený Návrat do budoucnosti a Starkovy hodinky. Dalších 10 úžasných filmových detailů

12. 6. 2019 7 429×85 světlý/tmavý vzhled

Článků o úžasných filmových detailech jsme už vydali celou řadu. Nenápadných zajímavostí, které dosud zůstaly neodhaleny, ale vůbec neubývá. Ba naopak – jedna z těch dnešních třeba pochází z nového snímku Avengers: Endgame 87 %, který vyšel teprve zhruba před měsícem. Hned té první si zase všimli fandové loňského Aquamana 73 %.

1) Atlantská mapa

Ti prozkoumali mapu, kterou Mera a Arthur ve snímku používají. Není těžké si všimnout, že zatímco moře zobrazuje poměrně detailně, na souši většina značek chybí. To proto, že mapu nakreslili Atlanťané, pro které jsou hlubiny mnohem zajímavější, než pevná země.

Mlok Scamander na Pobertově plánku, bizarní smrt čuníka. Znáte všech 10 úžasných filmových detailů?

2) Harryho páska přes oko

Ve snímku Kingsman: Zlatý kruh 72 % si můžeme několikrát všimnout, jak chybějící oko Harryho Harta negativně ovlivňuje jeho schopnost postřehnout hrozby. Ať už jde o Eggsyho pistoli nebezpečně blízko psí hlavy či o bitku v baru, kde dostane Harry pěstí ze směru své pásky.

3) Hacknutá zbroj

Jedním z padouchů druhého Iron Mana 73 % je Rus jménem Ivan Vanko. Ten v závěru snímku hackne drony Justina Hammera a také War Machinovu zbroj. Jazyk na displeji uvnitř přilby se následně přepne na ruštinu a v několika scénách si tak můžeme všimnout nápisů v azbuce.

4) Přetočený Návrat do budoucnosti

Asi si pamatujete, že druhý díl 86 % série Návrat do budoucnosti začíná přesně tou scénou, kterou skončila jednička 89 %. Protože ale mezitím uběhl nějaký ten rok a tvůrci také vyměnili herečku, která ztvárnila Martyho přítelkyni Jennifer, scéna byla velmi věrně přetočena.

Thorův portál nebo děravý měsíc. 10 dalších filmových detailů, kterých jste si asi nevšimli

5) Pokrytectví Prastaré

Když na začátku snímku Doctor Strange 76 % bojuje Prastará s Kaeciliem, křikne na ni padouch, že je pokrytecká. Mistryně mystických umění totiž v boji využívá sílu z Temné dimenze, jak se později dozvíme. Kapuci má nasazenou proto, abychom neviděli, jak se používání opovrhovaného druhu magie projevuje v její tváři.

6) Periodická tabulka

Hrdinka Honey Lemon ze snímku Velká šestka 82 % disponuje schopnostmi založenými na znalosti chemie. Často háže barevné koule, které při roztříštění spustí nějakou reakci. V detailním záběru na její kabelku si můžeme všimnout, že skrze dotykovou klávesnici při přípravě svých zbraní přímo kombinuje prvky z Mendělejevovy periodické tabulky.

7) Peter Parker umí hrát na klavír

Divili jste se, kde se vzala schopnost Petera Parkera hrát na klavír v nechvalně proslulé scéně snímku Spider-Man 3 62 %? Odpověď se nachází v předchozím díle série 74 %, kdy jde Peter s tetou do banky. May během rozhovoru se zaměstnancem zmíní, že začala opět hraní na klavír učit.

8) Marvel Studios logo v Endgame

V kině jste si možná nemuseli tohoto drobného detailu všimnout. Avengers: Endgame 87 % však začíná v době, kdy je zhruba polovina superhrdinů rozpadlá na prach a to odráží dokonce i logo Marvelu. Chybí v něm totiž veškeré postavy, které nepřežily události Infinity War 86 %.

Zaručeně jste nepostřehli všechny. Dalších 10 úžasných detailů v populárních filmech

9) Trillianino tričko

Trillian nosí ve Stopařově průvodci po galaxii 67 % košili galaktického prezidenta Zafoda Bíblbroxe. Ta má tři rukávy vzhledem k Bíblbroxově poněkud odlišné anatomii – Trillian má ten třetí přehozený přes rameno.

10) Obadiahovy hodinky

Tony Stark zaplatí obchodníkovi s jahodami u cesty ve snímku Iron Man 2 svými hodinkami. Jsou to ty stejné, které hrdina dostal v jedničce 82 % od Obadiaha Stana, svého bývalého mentora a pozdějšího soka. Není tudíž divu, že se s nimi Stark tak snadno rozloučil.

Další zajímavé detaily naleznete na r/MovieDetails.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: