Novým X-Men se v tržbách nedaří. Dark Phoenix vydělala za první víkend nejméně ze série

10. 6. 2019 3 593×53 světlý/tmavý vzhled

Mutantský tým X-Men poslal v uplynulém týdnu do kin poslední díl série s podtitulem Dark Phoenix 67 %. Zájem fanoušků superhrdinské akce však není takový, jak se očekávalo. Odhady domácích tržeb za první víkend činily podle serveru Digital Spy 50 milionů dolarů – snímek nicméně vydělal pouhých třiatřicet.

Pro film je to pochopitelně velmi špatná zpráva – komerčně totiž zatím dopadá hůř, než kterýkoli jiný X-Men snímek za stejné období, dokonce včetně třeba sólových dobrodružství Wolverina. Příliš příznivá přitom nejsou ani hodnocení, a to jak ta od recenzentů, tak ta divácká. Na tuzemské ČSFD má Dark Phoenix například zatím nejhorší skóre ze všech týmovek série.

Škoda talentu: 10 skvělých herců, které superhrdinské filmy nedokázaly využít naplno

Globálně však vypadají čísla přeci jen trochu optimističtěji, celosvětové tržby se totiž zatím zastavily na 140 milionech. Očekává se, že ještě narostou na více jak dvojnásobek – i tak ale pravděpodobně skončí velmi blízko rozpočtu, který se odhaduje na 300 až 350 milionů dolarů. Server Deadline tak předpovídá, že Dark Phoenix bude zhruba 100 milionů v červených číslech.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: