Star Wars: Vysvětlíme 5 nejzajímavějších fanouškovských teorií o Vzestupu Skywalkera

18. 6. 2019 8 666×46 světlý/tmavý vzhled

Do premiéry deváté epizody Star Wars  , která uzavře ságu rodu Skywalkerů a sequelovou trilogii Star Wars, stále ještě zbývá hezkých pár měsíců. Zatím jsme se dočkali jen jediné ukázky a několika fotek, fanoušci ale i přesto okamžitě začali splétat promyšlené teorie o tom, jak příběh nakonec dopadne.

1) Kylo a Rey budou bojovat na Falconovi

Jednu z nejpopulárnějších spekulací začala fotka, na níž Rey a Kylo Ren bojují mezi deštěm a vlnami. Není totiž zcela jasné, na čem stojí a tak fandové spekulují, že se bojištěm stane ikonická vesmírná loď Millenium Falcon. Obrysy viditelné pod vrstvou vody tomu skutečně trochu napovídají.

Star Wars: Představitel admirála Ackbara byl zklamaný rolí své postavy v sequelech

S tím souvisí i druhá teorie, že totiž slavné kosmické plavidlo pašeráka Hana Sola zažije v devátém díle svůj poslední let. Galaxií se totiž prohání už celá desetiletí a vůbec není divu, že ji hrdinové v úvodu sedmé epizody 76 % považovali spíš za hromadu šrotu.

2) Palpatine stvořil Rey

Asi nejvíc dohadů se každopádně točí okolo císaře Palpatina a jeho nečekaného návratu. Najdou se kupříkladu tací, kteří se domnívají, že byl Palpatine celou dobu ve skutečnosti Darth Plagueis, zabil svého učedníka a přivlastnil si jeho identitu. To by mohlo vysvětlit jeho zmrtvýchvstání, neboť Plagueis údajně kdysi získal moc nad životem a smrtí.

Jiné hypotézy si pak všímají Sithova jména – Plagueis se totiž podezřele podobá anglickému plague, tedy mor. Někteří fanoušci tak předpokládají, že Plagueisova nesmrtelnost spočívá v tom, že jako nakažlivá nemoc infikuje vždy nového hostitele po smrti původního.

Nejprve tak vstoupil do učedníka Sidiouse, po jeho pádu do Snoka a nyní možná přebývá v Kylovi. Tento způsob přežívání je zajímavý i z toho důvodu, že je tak trochu poetickým protikladem toho, na který přišli Jediové.

Asi nejstřelenější (byť značně zábavná) teorie propojuje Palpatina s Rey. Předpokládá, že je dívka klonem Luka Skywalkera, který vytvořil císař z ruky useknuté Vaderem během souboje na Bespinu. Laboratoř mohla být na lodi sestřelené během bitvy o Jakku, kde Rey následně našli její bezvýznamní „rodiče“.

3) Řád Skywalkerů

Další z nejpopulárnějších teorií hlásá, že v devátém díle zaniknou Jediové. Řád nikdy nebyl tak úplně bez chyby, jak ostatně připomenul i Luke v minulém díle. Leckdo si tudíž myslí, že s koncem devítidílné série dojde zároveň k reformě a vznikne nový sbor ochránců míru v galaxii, Skywalkerové.

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Přestože tuto možnost fanoušci hojně diskutují, objevují se i skeptické hlasy, které oprávněně varují, že je na podobné spekulace (zvlášť na ty, které vycházejí skoro výlučně jen z názvu snímku) ještě příliš brzy.

4) Vader se vrátí jako duch

Kylo Ren čerpá motivaci k mnoha svým zlotřilým činům z chmurného odkazu svého děda, Dartha Vadera. Už při sledování sedmého dílu se proto někteří diváci ptali, proč se Renovi jeho předek jednoduše nezjeví a neobjasní mu, proč je následování Temné strany špatný nápad.

Ať už byl tehdy důvod jakýkoli, vůbec bychom se nedivili, kdyby tentokrát Anakin v příběhu dostal aspoň epizodní roli. V Posledním z Jediů se ostatně ukázal mistr Yoda a obecně se čeká, že v deváté epizodě uvidíme i přízračnou podobu Luka Skywalkera.

5) Rey zabila své rodiče

Poslední hypotéza, kterou si dnes představíme, je až překvapivě temná. Režisér J. J. Abrams   prozradil, že jeho film bude ctít odhalení z Posledního z Jediů, ale o původu Rey se stejně dozvíme víc. Co když je jedním z velkých zvratů v příběhu to, že Rey loď s odlétajícími rodiči stáhla pomocí Síly z oblohy? Vzpomínku pak mohla vytěsnit.

The Mandalorian: Povíme, co jsme se zatím dozvěděli o novém Star Wars seriálu

Tato verze příběhu by například elegantně vysvětlovala, proč je snaha hrdinky dozvědět se pravdu o jejím původu lemována svody Temné strany.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: