Spider-Man: Daleko od domova. Prozradíme vše, co víme o poslední letošní marvelovce

27. 6. 2019 4 342×51 světlý/tmavý vzhled

Marvel letos uzavírá takzvanou Fázi 3 svého filmového univerza. Přestože však většina příběhů dospěla ke konci už zhruba před měsícem v Avengers: Endgame 86 %, posledním snímkem bude až Spider-Man: Daleko od domova  . Film v kinech uvidíme už 4. července.

Co o něm ale zatím vlastně víme?

1) Příběh

O vůbec nejdůležitější novince, kterou jsme se zatím dozvěděli o scénáři, jsme už napsali celý samostatný článek. Představitel titulní role Petera Parkera Tom Holland   potvrdil, že Thanosovo lusknutí prolomilo hranice mezi dimenzemi a otevřelo trhliny vedoucí do jiných částí multiverza.

Měli jinou vizi: 7 slavných režisérů, kteří odmítli nabídky na velké blockbustery

Pokud nejde jen o rafinovanou Mysteriovu lest, znamenalo by to, že do MCU dorazí podobné paralelní světy, které jsme viděli loni v animovaném Spider-Manovi 86 %. Trhlinami v samotném předivu reality tak do našeho vesmíru pronikli nebezpeční Elementálové, s nimiž bude pavouk po Mysteriově boku bojovat.

Čekejte ale nějaký háček, neboť je Mysterio v komiksech jedním z nejlstivějších Spider-Manových nepřátel a bylo by pošetilé mu v jeho tvrzeních zcela důvěřovat.

Tom Holland také prozradil, že se snímek bude soustředit na snahu Petera dát si od hrdinské identity na chvíli pohov. Režisér Jon Watts   k tomu dodal, že hrdina narazí na klasický problém. Dlouho chtěl být dospělý, aby ho ostatní brali vážně – když však svého cíle dosáhne, dojde mu, že má nyní skutečnou zodpovědnost.

A jak je to se Spider-Manem a zodpovědností, vám asi připomínat ani nemusíme.

2) Kdo se ukáže?

Jak už bývá v MCU zvykem, dočkáme se ve snímku Daleko od domova mnoha známých tváří. Vrátí se Parkerovi spolužáci jako Michelle (Zendaya  ), rival Flash Thompson (Tony Revolori  ) a kamarád Ned Leeds (Jacob Batalon  ). Všichni byli zjevně zabiti Thanosovým lusknutím, neboť nikdo z nich v ukázkách nevypadá, že by zestárl o pět let.

Přetočený Návrat do budoucnosti a Starkovy hodinky. Dalších 10 úžasných filmových detailů

Vrátí se Nick Fury (Samuel L. Jackson  ) a jeho pravá ruka Maria Hill (Cobie Smulders  ). Znovu uvidíme tetu May (Marisa Tomei  ) a také Happyho Hogana (Jon Favreau  ), bývalého bodyguarda Tonyho Starka.

Ze zcela nových postav musíme uvést alespoň již zmíněného Mysteria (Jake Gylenhaal  ) a také Brada Davise (Remy Hii  ), který bude podobně jako Peter usilovat o lásku Michelle. Podle producenta postava neprojeví žádné sklony Parkera šikanovat jako třeba Flash – zato bude Brad vždy vypadat perfektně a jeho vtipům se rády zasmějí dívky, což zamilovaného Petera znervózňuje.

Nevrátí se naopak Adrian Toomes (Michael Keaton  ) alias Vulture, i když se o tom nějakou dobu spekulovalo.

3) Co prozradili tvůrci

Řadu informací o nadcházejícím snímku jsme se dozvěděli přímo z úst tvůrců. Třeba víme, že vztah Petera Parkera s Nickem Furym bude o něco napjatější, než ten s předchozí Spideyho mentorskou figurou, s Tonym Starkem.

Čeká nás také prý blíže nespecifikovaná scéna, kterou budou diváci nenávidět. Fandové si prý dokonce budou připadat, jako by je někdo udeřil do obličeje.

Prezident Marvel Studios Kevin Feige   pak prozradil, že nás právě Spider-Man povede do nadcházející budoucnosti MCU.

Závěrem

Nového Spider-Mana natočil Jon Watts, režisér úspěšného předchozího Homecomingu 73 %. Z minula se vrací také dva z autorů scénáře, Chris McKenna   a Erik Sommers  . I o soundtrack se postará osvědčený Michael Giacchino  , jehož hudba doprovázela i film z roku 2017.

Potřeboval jsem zaplatit hrad. 9 herců, kteří vzali své role spíš jen pro peníze

Už nyní je také jasné, že snímkem Daleko od domova Spideyho příběh v MCU ani zdaleka nekončí. Jon Watts sice ještě neví, jak případný třetí díl dopadne, o jeho vzniku ale ve svém vyjádření nepochybuje. Krom toho také naznačil, že Peter skončí v nadcházejícím snímku neobvyklým způsobem, který jsme ještě v žádné předchozí adaptaci neviděli.

Nevíme jak vy, ale my jsme popravdě docela zvědaví.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: