Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

2. 7. 2019 7 043×16 světlý/tmavý vzhled

Jejich jména nenajdete v titulcích a možná jste si jich nevšimli dokonce ani při sledování filmu. I slavní herci občas vezmou drobné role, které máte někdy i vcelku problém zachytit. Sestavili jsme proto žebříček těch nejzajímavějších, na které můžete dávat pozor, až se budete koukat příště.

1) Mark Hamill

Představitel Luka Skywalkera neztvárnil v osmé epizodě Star Wars 72 % pouze tuto důležitou roli. V Posledním z Jediů se ukázal zároveň i jako Dobbu Scay, mimozemský gambler, který ve filmu vhazoval zlaté mince do útrob droida BB-8.

Jméno Marka Hamilla   se objevilo v titulcích, takže by vlastně do tohoto seznamu patřit nemělo – mnoho fanoušků si však dodnes myslí, že herec Scaye pouze nadaboval. Hamill však odhalil na svém twitterovém účtu, že propůjčil postavě i své pohyby prostřednictvím technologie motion capture.

Musíme tedy učinit spravedlnosti zadost a dát Hamillovi uznání, které si zaslouží. Zvlášť proto, že údajně vůbec nepředpokládal, že by se v roli Scaye mohl do titulků dostat.

2) Rebecca Romijn a Hugh Jackman

Film X-Men: První třída 85 % představil v rolích titulních mutantů úplně nové herce. Přesto se v něm nakonec objevili dva původní představitelé. Cameo Hugha Jackmana  , v němž Wolverine pošle k čertu Magneta a Profesora X, je notoricky známé.

Dark Phoenix: 6 otázek ohledně X-Men, na které jsme nedostali uspokojivou odpověď

O něco menší pozornosti se však těší ještě drobnější role Rebeccy Romijn  , která v původní trilogii X-Men hrála Mystique. Ta se totiž během rozhovoru s Magnetem ukáže bez obvyklé modré kůže a mnozí diváci tak mohou mít problém ji vůbec poznat.

3) Cate Blanchett

Jednotka příliš rychlého nasazení 79 % má jeden z nejzábavnějších úvodů v dějinách kinematografie. Dočkáme se spousty slovního a vizuálního humoru, stejně jako několika zábavných drobných rolí slavných herců jako Bill Nighy   a Martin Freeman  .

Ukáže se ale i Cate Blanchett  , kterou však poznají jen ti nejzapřisáhlejší fanoušci. Je totiž celá oblečená v doktorském a přes obličej má chirurgickou masku. Krom ní můžete ve scéně zahlédnout i Petera Jacksona  , režiséra Pána prstenů, v kostýmu Santy s dlouhými vousy.

4) Sean Connery

Představte si, že potřebujete krále Richarda do filmu o Robinu Hoodovi. Lví srdce má v příběhu pouze drobnou roli, přesto ale nemůžete do tak prestižního partu obsadit hned tak někoho. Naštěstí se tvůrcům Krále zbojníků 80 % podařilo přemluvit samotného Seana Conneryho  .

5) Johnny Depp a Peter DeLuise

Jen málokdo asi čekal, že se ve filmové verzi 21 Jump Street 74 % ukážou představitelé hlavních hrdinů původního seriálu. Johnny Depp   a Peter DeLuise   nicméně nečekané cameo dostali a jejich scéna patří mezi vůbec nejzábavnější okamžiky celého snímku.

Black Mirror: Vybrali jsme 7 nejlepších epizod populárního seriálu

Ani tato ikonická dvojka se nedostala do titulků.

6) Matt Damon

Matt Damon   je tak trochu nekorunovaným králem cameo rolí. V titulcích se občas objeví, občas ne. Třeba ve druhém Deadpoolovi 80 % se schovával inkognito pod falešným jménem, ve snímku Thor: Ragnarok 3 % jste ho asi naopak poznali skoro zaručeně.

Damon se nicméně podobně krátce objevil v celé řadě filmů – rozsáhlejší seznam najdete třeba tady.

7) Mark Ruffalo

Už jsme si docela zvykli, že se hrdinové z filmového univerza Marvelu občas objevují i v jiných filmech, než v Avengers a ve svých sólovkách. Bývaly ale doby, kdy byla drobná camea ostatních postav ještě opravdu překvapivá. Příkladem může být třeba potitulková scéna třetího Iron Mana 80 %.

Avengers Endgame: Už víme, proč by Ant-Man neporazil Thanose a jak vznikala finální bitva

V té jsme zjistili, že Tony Stark ve skutečnosti svůj příběh celou dobu vypráví Brucovi Bannerovi.

8) Daniel Craig

Nějakou drobnou roli ve Star Wars si střihlo mnoho známých herců. Jedním z nejslavnějších je nicméně jistě současný představitel Jamese Bonda Daniel Craig  . Ten ve zbroji člena úderných jednotek Prvního řádu hlídal hlavní hrdinku Rey, když ji uvěznil Kylo Ren.

BONUS) Edward Norton

Je poměrně obvyklé, když se představitel cameo role nedostane do titulků. Třeba Edward Norton, který ztvárnil ve snímku Království nebeské 72 % důležitou roli krále Baldwina, by ale zašel ještě dál. Přál si totiž, aby nebyl v titulcích, protože by to zesílilo auru tajemna okolo jeho postavy.

To se nicméně nestalo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: