Spider-Man: Odpovídáme na otázky, které si možná kladete po zhlédnutí Daleko od domova

9. 7. 2019 7 326×188 světlý/tmavý vzhled

Nejnovější Spider-Manova sólovka diváky v mnohém překvapila. Zodpověděla řadu otázek, které jsme si všichni kladli po Avengers: Endgame 86 % (například jak se svět vyrovnal s návratem rozprášených po pěti letech). Na druhou stranu však nastolila leckteré nové – a ne všechny z nich zatím dokážeme zodpovědět.

1) Existují v MCU paralelní světy?

Mysterio lhal. Nepochází z žádného paralelního světa zničeného Elementály a jeho schopnosti byly jen propracovanou iluzí. Znamená to tedy, že žádné multiverzum ve filmech MCU čekat nemáme a můžeme rovnou zapomenout na naše starší spekulace, že z alternativní reality přijdou třeba X-Men nebo Fantastická čtyřka?

Marvel: 10 nejlepších akčních scén z dosavadních filmů superhrdinského univerza

Ne nutně. Existenci multiverza potvrdil sám Kevin Feige  , který připomenul, že se o něm mluvilo ve filmech Marvelu už v minulosti. Konkrétně zmínil Doctora Strange 76 %, v němž Prastará leccos prozradila svému novému učedníkovi. Paralelní světy budou ještě takřka určitě hrát v MCU zásadní roli, jen ne zrovna v nejnovějším Spider-Manovi.

2) Co čeká hrdinu příště?

Hůř už se předpovídá, co čeká titulního pavoučího hrdinu. Ten sice Mysteria porazil a zároveň i navázal vztah s MJ, jeho nově nabytá spokojenost se však skoro okamžitě zhroutila. Mohla za to nahrávka zveřejněná J. Jonahem Jamesonem na portále TheDailyBugle.net, která Spider-Mana obvinila z vraždy Mysteria a prozradila světu jeho skutečnou identitu.

Mnozí fanoušci předpokládali, že se bude Peter Parker muset postavit padoušskému týmu Sinister Six, jehož součástí byli v průběhu let tři Spideyho protivníci z Homecomingu 73 %, Vulture, Shocker a Scorpion. Kdyby Mysterio přežil události nového filmu, mohl by se k výše zmíněné partě přidat také, jako to udělal v komiksech.

Edith ale Peterovi potvrdila, že padouch v boji zahynul. Pokud tedy není Mysterio tak mazaný, že dokázal přelstít i inteligentní brýle, nejspíš ho v Sinister Six neuvidíme. Otázkou samozřejmě zůstává i to, zda se záporáci někdy skutečně dají dohromady.

Se Spider-Manem by rád změřil síly i Vincent D'Onofrio  , představitel Kingpina ze seriálu Daredevil 87 %, který se také odehrává v MCU. Uvedl to na svém Twitteru a sklidil značný ohlas. Není však příliš pravděpodobné, že by Marvel svého seriálového padoucha poslal na stříbrné plátno, protože v minulosti držel televizní projekty vždy na vedlejší koleji.

Spideymu bude každopádně jistě zatápět již zmíněný J. Jonah Jameson, který k tomu ani nutně nepotřebuje schopnosti.

Spider-Man: Seřadili jsme dosavadní pavoukovy blockbustery od nejhoršího po nejlepší

Spíš jako bonus na závěr zmíníme, že herec Jacob Batalon   alias Parkerův kamarád Ned Leeds doufá, že jeho postava nakonec skončí na straně zla jako padouch Hobgoblin, kterým se stala v komiksové předloze.

3) Proč Furyho nahrazovali skrullové?

Nick Fury má sice zdánlivě v novém Spider-Manovi důležitou roli, ve skutečnosti se ale ukáže až v samotném závěru v potitulkové scéně. Jeho roli na Zemi hrál totiž celou dobu skrull Talos, zatímco skutečný bývalý ředitel S.H.I.E.L.D.u odpočíval na neznámé kosmické lodi.

I Fury má jistě občas právo na dovolenou, není však zřejmé, co dělal na vesmírném plavidle skrullů kromě pozorování virtuálního horizontu a hledání své obuvi. Server Screen Rant spekuluje, že se spolu s mimozemšťany chystá založit novou organizaci S.W.O.R.D., která v komiksech slouží jako jakási vesmírná verze S.H.I.E.L.D.u.

4) Co se stalo s hologramy?

Když už jsme zmínili virtuální horizonty, je extrémně pravděpodobné, že jsme v MCU ještě neslyšeli naposledy o holografické technologii, původně vyvinuté pro terapeutický experiment Tonyho Starka ve snímku Captain America: Občanská válka 78 %.

Z týmu odpadlíků ze Stark Industries, kteří osnovali zákeřný plán na získání vlivu skrze virtuálního hrdinu Mysteria, totiž stále přežívá přinejmenším William Ginter Riva. Právě ten poslal do Daily Bugle upravené záběry z bitvy o Tower Bridge a lze předpokládat, že má stále přístup přinejmenším k některým klíčovým technologiím.

5) Bude z Petera druhý Stark?

Přestože jedním z hlavních poselství nového snímku bylo, že Peter Parker není a nikdy nebude Iron Man a prošlape si spíš vlastní cestu, poslední snímek celé Infinity Sagy zcela zjevně v mnohém kopíroval úvodní snímek 81 % celého filmového univerza Marvelu a Spideyho se Starkem srovnával.

Baron Mordo, Abomination a Velmistr: 10 padouchů Marvelu, kteří by se ještě mohli vrátit

Vrací se spousta starých známých z prvního Iron Mana (Happy nebo již zmíněný Riva). Spider-Manova identita je v samém závěru prozrazena, podobně jako v Tonyho případě. Scéna, v níž Peter pracuje na svém novém obleku, zase odráží velmi podobný moment z úvodního snímku Fáze 1.

Peter je zkrátka na nejlepší cestě stát se jedním z klíčových členů týmu Avengers v budoucích letech. A odkaz Tonyho Starka bude i nadále žít skrze něj.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: