Občas to přeci jen funguje: 7 rebootů, které vzkřísily známé série

Datum vydání 10. 7. 2019Shlédnutí 6 969×Názory k tématu6Sdílení článku170Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Remaky a rebooty mají mezi filmovými fanoušky docela špatnou pověst. A vesměs právem – nezřídka se dočkáme jen zředěné, rádoby cool recyklace toho, co už jsme kdysi viděli, protože se tvůrci pouze snaží přiživit na divácké nostalgii. Najdou se nicméně i čestné výjimky, kterým je věnován dnešní článek.

1) X-Men: První třída

Komiksové lince Dark Phoenix se na stříbrném plátně vůbec nedaří. Nedávno v kinech propadla stejnojmenná adaptace 65 %, před více než desetiletím se stejně vedlo snímku Poslední vzdor 72 %. Tehdy se série X-Men ocitla v krizi, ze které ji vytáhla až První třída 85 %.

Všimli jste si kaskadéra? 7 scén, v nichž se filmovým postavám změnila tvář

Reboot Matthewa Vaughna   se tvářil spíš jako prequel, přestože se už v detailech odchyloval od kánonu starších filmů. Především ale vyměnil prakticky všechny herce a přesunul příběh z nedaleké budoucnosti do minulosti.

Díky špičkovým výkonům herců jako Michael Fassbender   a James McAvoy   a kvalitnímu scénáři fanoušci razantní změny přijali příznivě. Tím se X-Menům znova otevřela cesta k popularitě, která vyústila ve filmy jako Budoucí minulost 82 %, Deadpool 81 % nebo Logan 83 %.

2) Zrození planety opic

O vlastní Planetu opic se pokoušel počátkem milénia populární Tim Burton  , avšak bez úspěchu. Verzi klasického příběhu pro 21. století nakonec musel natočit až Rupert Wyatt  . Ten odvyprávěl zpočátku nenápadný příběh budoucího opičího vůdce Caesara, který ještě hraje úlohu vědeckého experimentu.

Snímek fungoval zejména díky důrazu na vztah mezi šimpanzem Caesarem a jeho lidským majitelem Willem Rodmanem. Pomohlo také, že počítačové efekty vůbec poprvé dokázaly stvořit až děsivě realistické opičáky a samotnému Caesarovi propůjčil svůj hlas a pohyby slavný Andy Serkis  , představitel legendárního Gluma.

3) Šílený Max: Zběsilá cesta

Původní filmy s Mad Maxem skončily už někdy v polovině 80. let a příprava Zběsilé cesty 80 %, která měla na originální trilogii navázat, se neuvěřitelně vlekly. Snímek nakonec příběh spíš rebootoval – Mela Gibsona   ostatně nahradil v titulní roli Tom Hardy  .

Zběsilá cesta vtrhla do kin a mezi fanoušky akčního žánru způsobila téměř univerzální vlnu nadšení. Kombinovala svižný příběh, který ani nepotřeboval tradiční scénář, skvěle bizarní prostředí, vozidla a kostýmy a dynamické akční scény, z nichž se tajil dech.

4) Batman začíná

Filmy s Batmanem začaly koncem osmdesátých let v režii již zmíněného Tima Burtona. Na rozdíl od opic se slavnému tvůrci Temný rytíř docela povedl, takže se začaly točit další a další filmy. Skončilo to až nechvalně proslulým snímkem Batman a Robin 34 %, který sérii poslal skoro na deset let k ledu… poměrně doslova.

Nejhorší filmy za poslední desetiletí, které jste asi viděli

Pak ale hrdinu poslal znovu do kin Christopher Nolan   ve snímku Batman začíná 86 %, kde převyprávěl zrod postavy v moderním, poměrně realistickém duchu. Výsledkem byl takřka okamžitý úspěch a trilogie, která se nakonec zrodila, patří dodnes mezi divácky nejpopulárnější superhrdinské série všech dob.

5) Spider-Man: Homecoming

Pokud je gothamský netopýr nejslavnějším hrdinou DC, Marvel má zase svého newyorského pavouka. Spider-Man ale také míval své slabší chvilky. Série s Andrewem Garfieldem   u diváků nedosáhla kdovíjaké popularity a začaly jí klesat tržby, takže z plánovaných pokračování po dvojce sešlo.

O Spideyho měl ale zájem jeho rodný Marvel, který zrovna slavil úspěch se svým propojeným vesmírem MCU. Slovo dalo slovo a Sony už hezkých pár let pavouka půjčuje do týmovek a ve spolupráci s Marvelem točí úspěšné sólo filmy.

Homecoming 73 % nechal Petera Parkera zápolit nejen s Vulturem a jeho poskoky, ale i s pocitem, že ho jeho mentor Tony Stark přehlíží. Filmu se podařilo skvěle propojit středoškolský hrdinův život se superhrdinskou dějovou linkou a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat – do kin ostatně před týdnem s velkou slávou dorazil již druhý díl nové série.

6) Star Trek

Seriál Star Trek má pochopitelně spoustu skalních fanoušků, běžní diváci ale dostali možnost nahlédnout na palubu lodi USS Enterprise mnohdy až díky filmové verzi 84 % J. J. Abramse  . Ta zároveň změnila časovou linku, čímž došlo k faktickému rebootu.

Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

Tak zásadní změna si našla i řadu odpůrců, těžko ale popřít, že byly Abramsovy první dva filmy svěží, zábavné a díky výkonům Chrise Pina   a Zacharyho Quinta   v ústředních rolích se na ně skvěle koukalo. Série se ocitla v krizi až po třetím díle Do neznáma 72 % a momentálně je její osud docela nejistý.

7) Jumanji: Vítejte v džungli

Jumanji 72 % sice de facto navazuje na dva starší snímky, ty ale řada fanoušků nejspíš ani nikdy neviděla. Příběh ostatně nijak nevyžaduje jejich znalost a bez problémů funguje i sám o sobě. Díky tomu vlil až překvapivě úspěšný film své sérii novou krev do žil.

Zda úspěch vydrží i nadále, se dozvíme už velmi brzy. Letos v prosinci se totiž chystá do kin pokračování s podtitulem The Next Level  , který už přímo navazovat bude.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1143
Tom Hardy si zopakuje svou roli Eddieho Brocka v pokračování Venoma

Tom Hardy si zopakuje svou roli Eddieho Brocka v pokračování Venoma

Datum vydání 26. 2. Autor článku Žaneta Sdílení článku1131
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067

Druhá sezóna oblíbeného seriálu House of the Dragon (Rok draka) bude kratší. Kdy vyjde další díl prequelu Game of Thrones (Hra o trůny)?

Datum vydání Dnes Autor článku Vojtěch Sdílení článku1

Sacha Baron Cohen známý Boratem by měl hrát démonického Mefista. Podle nových fám se chystá MCU speciál pro Disney+

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Netflix odhalil obsazení legendárního šampiona F1 pro připravovanou minisérii. Kdo si zahraje Ayrtona Sennu?

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku2

Robert Downey Jr. společně se scénáristou Star Wars pracuje na remaku Hitchcockova Vertiga.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku63
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku445
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581