8 vedlejších padouchů, kteří byli děsivější, než ti hlavní

12. 7. 2019 12 725×141 světlý/tmavý vzhled

Občas se stane, že některý z poskoků hlavního padoucha zcela zastíní svého pána. Třeba takový Darth Vader je dnes symbolem Star Wars daleko víc, než jeho mistr Darth Sidious – a podobných případů se ve filmovém světě najde celá řada. Dnes si pár zajímavých představíme.

1) Dolores Umbridge

Voldemort je jednoduše zlý čaroděj, který by jenom potřeboval pár plastických operací. Svou zlovolností nijak nevybočuje z normy smrtijedů jako jsou třeba Lucius Malfoy nebo Antonin Dolohov a třeba taková Bellatrix Lestrange ho pravděpodobně překonává přinejmenším v kategorii sadismu.

Skutečně nejděsivější osobou v celém světě čar a kouzel však zůstává tyranská inkvizitorka Dolores Umbridge, která doslova ztělesňuje (nejen) psychickou šikanu. Bezpáteřné stvoření, které se lísá k tomu, kdo je momentálně u moci a vlastní autoritu neustále zneužívá, prostě Voldemort nemá nejmenší šanci překonat.

2) Sabretooth

Ve snímku X-Men Origins: Wolverine 73 % musel Logan bojovat se svou nemesis Strykerem a také s nechvalně proslulou verzí Deadpoola. Diváci si však stejně ze všech hrdinových nepřátel nejvíce oblíbili nevlastního bratra Sabretootha, s nímž má rosomák poměrně komplikované vztahy.

Zamotaný příběh X-Men: Pomůžeme vám vyznat se ve všech těch časových linkách

Sabretooth má charisma, v boji je divoký a svou silou a houževnatostí Wolverina zpočátku překonává. To z něj dělá jednoho z nejnebezpečnějších protivníků, kterým kdy Logan během své dlouhé supehrdinské kariéry čelil.

3) Kurse

Přiznejme si to: Malekith z Temného světa 72 % není asi pro nikoho nejoblíbenějším padouchem marveláckého filmového univerza. S Thorem prohrál, i když měl k dispozici nezměrnou sílu jednoho z Kamenů nekonečna. Nechal se dokonce porazit i matkou boha hromu Friggou.

Odinson měl mnohem větší problémy s Malekithovým poskokem Kursem. Obří zmutovaný temný elf každým ze svých úderů Thora odmrštil desítky metrů, dokázal pěstí srazit stranou samotný Mjølnir a přežil dokonce i probodnutí mečem. To je úctyhodný výkon na pouhého padoušského podržtašku.

4) Snoke

To nejvyšší vůdce Snoke ovládal celý První řád a na první pohled se tvářil, že bude ústředním padouchem celé sequelové trilogie. Pak ale zemřel rukou svého učedníka Kyla Rena, který byl skutečným antagonistou nejnovějších dvou epizod – byť zatím nevíme, zda ho ve Vzestupu Skywalkera   v této roli nenahradí Palpatine.

Snokova smrt byla překvapivým zvratem, i tak nás ale občas krapet mrzí. Zejména kvůli talentu herce Andyho Serkise  , který Snokovi propůjčil svůj hlas a pohyby. Padouchovo arogantní, sebestředné vystupování nás totiž opravdu bavilo.

5) Darth Maul

A u Star Wars ještě na moment zůstaneme. Přestože byla ve Skryté hrozbě 79 % hlavním nebezpečím chamtivá Obchodní federace (popřípadě Darth Sidious, který tajně tahal za nitky), všechny své scény si naprosto ukradl zabracký válečník Darth Maul.

Černorudá pokožka, rohy, světelný meč se dvěma čepelemi, chladnokrevné vystupování a brutální efektivita. To všechno udělalo z Dartha Maula ztělesnění sithského zabijáka. Není divu, že ho tvůrci předaleké galaxie nedokázali nechat pod drnem a obsadili ho hned ve dvou kanonických seriálech.

6) Saruman

Skalní fanoušci díla J. R. R. Tolkiena  , kteří vědí více o minulosti Temného pána Saurona, nejspíš nebudou souhlasit. Z pohledu filmového fanouška je nicméně odpadlý čaroděj Saruman jednoznačně zajímavějším padouchem, na čemž má nemalý podíl herecký um zesnulého Christophera Leeho  .

Jediný pravý Pán prstenů. Mysleli jste si, že je Sauron jen planoucí bulva?

Saruman v jeho podání budí respekt už od pohledu. A co teprve ve chvíli, kdy svým hlubokým hlasem promlouvá ke shromážděným armádám skurutů?

7) Bane

Tohle umístění je krapet sporné – že za všechny Batmanovy trable ve třetím Temném rytíři 86 % může ve skutečnosti hlavně Talia, totiž zjistíme až skoro v samotném závěru snímku. I tak ale Bane splňuje kritéria pro poskoka, který je zkrátka zajímavější, než ústřední záporák.

Batmanovi se více než vyrovná silou, nebojí se s ním bojovat v temnotě a nenaletí na jeho triky. Bojuje se zaníceností a vyzařuje sebejistotu. Koho aspoň trochu nemrazilo v zádech, když jsme sledovali, jak Bane pomalu získává navrch nad netopýřím hrdinou v jejich prvním souboji?

8) Sandman

Ústředním padouchem třetího Spider-Mana 62 % je Venom, který zesiluje a tak trochu i ztělesňuje špatné stránky protagonisty Petera Parkera. Jak jsme už ale na našem webu několikrát zmiňovali, daleko zajímavějším záporákem je Sandman, skutečný vrah hrdinova strýčka Bena.

Ďáblův advokát: Proč třetí Raimiho Spider Man není tak špatný, jak si mnozí myslí

Zlidšťuje ho totiž starost o malou dceru a také fakt, že svůj čin nespáchal z nějaké zlomyslnosti či zášti. Připomíná nám, že ani padouši si občas vlastní osud nevybírají.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: