Alfrid, Dozer i Thorovi kamarádi: 9 postav, které neměly ve filmech vlastně žádnou roli

16. 7. 2019 5 892×82 světlý/tmavý vzhled

Taky se vám stalo, že jste dokoukali nějaký film a pak jste jen marně přemýšleli, proč v něm vlastně hrála jakoukoliv roli ta či ona postava? My ten pocit známe taky a v dnešním žebříčku si představíme hned devět takových (z toho tři kolektivně). Vesměs jsou tak zbytečné, že jste u některých snad už i zapomněly, že kdy existovaly.

1) Slipknot

Skoro před rokem jsme v jednom tematicky podobném článku kritizovali Katanu. Ta byla v Sebevražedném oddílu 64 % představena jako mimořádně děsivá válečnice, jejíž meč pohlcuje duše zabitých. Snímek ale nevyužil ani ji, ani mocnou schopnost její zbraně.

Nejhorší filmy za poslední desetiletí, které jste asi viděli

A Katana nebyla sama. Třeba takový Slipknot zemřel po odpálení nálože v krku ještě předtím, než samotná mise titulního týmu pořádně začala. Chápeme, že chtěli tvůrci diváka ujistit, že Amanda Waller se svými výhrůžkami neblafovala, určitě se to ale dalo udělat efektivněji.

2) Willie Scott

Sérií Indiana Jones prošlo hned několik důležitých žen a většina z nich měla relativně důležitou roli. Marion z prvního dílu 90 %, která se vrátila i v Království křišťálové lebky 72 %, snad ani nemusíme představovat. A Elsa Schneider z Poslední křížové výpravy 90 % zase Indyho zradila, když se ukázalo, že je ve skutečnosti nacistickou špionkou.

Zbývá tudíž už jen Willie Scott z Chrámu zkázy 83 %… jejíž role se vesměs omezila na pár rádoby vtipných momentů a kroucení očima nad opičími mozky. Kdyby ve snímku úplně chyběla, vůbec nic by se nestalo – snad by jen Indy neměl koho zachraňovat před obětováním.

3) Alfrid

Nad podržtaškou lakomého starosty Jezerního města, který do Hobita přibyl v adaptaci Petera Jacksona  , se asi nikdy nepřestaneme rozčilovat. Pokud jste si mysleli, že byly výstupy Jar Jara Binkse v prequelech Star Wars vrcholem trapnosti, šeredně se pletete. Alfrid je jako postava ještě tisíckrát protivnější.

Jak Pán prstenů změnil Hobita: Tolkien svůj příběh upravil a plánoval i větší změny

Zvlášť v Bitvě pěti armád 75 %, kde tvůrci jeho scény nepochopitelně zahrnuli i do závěrečné bitvy. A to přesto, že je Alfridova role v příběhu nulová, nepočítáme-li tedy Gandalfův příkaz, aby hlídal hobita Bilba (v čemž stejně selhal).

Jedinou úlevu přinese až Alfridova uspokojivá (byť neskutečně bizarní) smrt v trollí tlamě. Ta se ale ani nedostala do sestřihu promítaného v kinech, takže vážně netušíme, k čemu celá dějová linka vedla.

4) Phasma

Když nosíte zbroj z materiálu, který kdysi tvořil chromovaný plášť jachty z Naboo používané samotným císařem Palpatinem, dá se právem očekávat, že budete pořádně drsná záporačka. Phasma ale nebezpečně jen vypadá – jinak totiž představuje pro svého rivala Finna jen zhruba podobné nebezpečí, jako náhodný stormtrooper v sedmé epizodě 76 %.

Role postavy v příběhu je totiž minimální a když už se Phasma dostane ke slovu, je to třeba proto, aby mohla okamžitě zradit První řád. Sequelová trilogie Star Wars její potenciál zkrátka nedokázala využít.

5) Thorovi kamarádi

Když Hela ve snímku Thor: Ragnarok 81 % povraždila tři válečníky, kteří po boku titulního superhrdiny bojovali v minulých dílech, asi jste nehnuli ani brvou. Na rozdíl od lady Sif, jejíž charakter byl rozvinut aspoň v seriálech z vesmíru MCU, totiž asgardští bojovníci nedostali takřka žádný prostor.

Thor následně v již zmíněném Ragnaroku nabral nové kamarády jako jsou Korg nebo Valkyrie a zatím to rozhodně vypadá, že jde o změnu k lepšímu.

6) Dozer

Pamatujete si ještě vůbec Dozera? Pokud nepatříte k zapřisáhlým fanouškům Matrixu, hádali bychom spíš, že ne. Dozer byl jedním ze dvou lidí narozených přímo v lidském útočišti Sionu, které jsme potkali v prvním díle 90 %. Na rozdíl od Tanka, který plnil úlohu operátora, však Dozer neměl ve filmu prakticky nic na práci.

Matrix: Jak vznikl, v čem se inspiruje Biblí a proč je tak zelený

K příběhu přispěl jen ve chvíli, kdy zrádce Cypher napadl již zmíněného Tanka. A to vlastně jen tím, že se nechal zabít. Cypher díky tomu mezitím zapomněl, že by měl zkontrolovat, zda je mrtvý i Tank – to je ale jediný Dozerův příspěvek do hlavní dějové linky Matrixu.

7) Storm

Storm je jednou z nejmocnějších mutantek týmu X-Men. Vládne nad blesky i dalšími druhy počasí a v komiksech se okolo ní tudíž točí každou chvíli nějaká dějová linka. Ne tak ve filmech. Storm na plátně jen málokdy za celý film řekne víc, než několik vět a zastiňují ji vesměs ostatní postavy jako Wolverine, Beast či třeba i Cyclops.

Větší roli dostala snad jen v Apokalypse 70 %, kde se dočasně přidá na stranu titulního padoucha. I mezi Čtyřmi jezdci je ale pochopitelně zastíněna Magnetem, který hraje v sérii mnohem důležitější roli. Nezbývá než doufat, že se Storm třeba někdy dočká aspoň v MCU, až se do něj X-Men konečně podívají.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: