Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

19. 7. 2019 6 007×3554 světlý/tmavý vzhled

Najde se spousta důvodů, proč je občas scénář nějakého snímku třeba i na poslední chvíli upraven. Stačí nepříznivé reakce testovacího publika či dokonce (v případě Sebevražedného oddílu 64 %) úspěch traileru, který se atmosférou liší od výsledného snímku. Dnes si proto povíme, jak pět známých filmů vypadalo před zásadními změnami.

1) Thor: Temný svět

Na elfského padoucha Malekitha jsme na Filmožroutech házeli špínu už mnohokrát. Může za to hodně závěrečná bitva ve snímku Thor: Temný svět 72 %, v níž nedokáže záporák zničit boha hromu ani s pomocí mocného Aetheru, který je jedním z Kamenů nekonečna.

Thorovi stačí využít s pomocí Jane Foster a Erika Selviga speciální zařízení, teleportovat Malekitha pryč a nechat jej rozdrtit vlastní lodí. Závěr je tak předvídatelný, že bychom se vůbec nedivili, kdyby se vám v průběhu let už úplně vykouřil z hlavy. Film přitom mohl dopadnout daleko zajímavěji.

10 nejlepších padouchů MCU: Šílený titán, neméně šílený obchodník se smrtí i bůh klamu

Tvůrci totiž prý původně plánovali, že by Thor zničil Malekitha vyvoláním blesků ze všech devíti světů, které propojuje Bifrost. Scéna by to byla jistě velkolepá a zároveň by umožnila padouchovi zachovat tvář – nechat se porazit největším bleskem v historii galaxie přece není žádná ostuda.

2) Star Wars: Pomsta Sithů

Budoucí námezdní lovec Boba Fett má v prequelové trilogii Star Wars jen poměrně malou roli. Druhá epizoda 80 % ho ukázala po boku otce Janga, jehož smrt Boba oplakával po střetu Jediů s droidy v aréně na Geonosis. George Lucas   však původně plánoval, že se Fett vrátí i ve třetím díle.

Rejected concept art for RoTS, (Boba's Revenge on Mace Windu). from r/StarWars

Tam se měl přidat k Separatistům a jít po stopě vraha svého otce, Mace Windua. Existuje dokonce concept art, který ukazuje bitvu mezi mistrem Jedi a klonovými vojáky poblíž Chrámu, kde Boba vykoná svou pomstu a Mace zastřelí. Ve finální verzi Pomsty Sithů 87 % ale nakonec všechno dopadlo jinak a mladý Fett vůbec žádnou roli nedostal.

3) Příšerky s.r.o.

Valná většina snímků Pixaru zpočátku vůbec nepřipomínala to, co se z nich stalo postupem času. Třeba taková Auta 82 % se měla původně točit okolo malého žlutého elektromobilu se třemi koly, kterého mají ostatní vozidla problém přijmout vzhledem k jeho odlišnosti. Druhý díl 61 % pak údajně zase mohl začínat v Praze.

Auta na hřbitově, gelové příšerky a VALL-I. 7 nepoužitých concept artů Pixaru

Ve snímku V hlavě 81 % pak údajně Radost cestovala po boku Strachu, než si tvůrci uvědomili, že bude příběh lépe fungovat, pokud ho nahradí Smutkem.

Možná nejzajímavějšími změnami však prošel snímek Příšerky s.r.o. 85 %, který se původně točil okolo skoro třicetiletého muže. Ten se totiž nikdy nevypořádal se svými dětskými traumaty – každé z monster tak symbolizovalo jedno z nich.

4) Návrat do budoucnosti

Doktor Brown z Návratu do budoucnosti 89 % měl být původně profesorem a ještě větším podivínem, než ve výsledné verzi filmu. To proto, že strávil posledních třicet let svého života především sebenenávistí a ve volném čase spolu s Martym prodával středoškolákům pirátské kopie filmů pro dospělé.

Marty také dokázal zprovoznit profesorův přístroj s pomocí lahve Coca-Coly.

Někdy je nejspíš dobře, když si scénáristé svůj text nechají ještě dvakrát třikrát projít hlavou, než se poprvé rozjedou kamery.

5) Jurský svět

Přišlo vám, že bylo mixování genů v Jurském světě 73 % tak trochu přitažené za vlasy? Mohlo to být daleko, daleko horší. Dinosauři totiž měli být původně zkříženi dokonce i s lidmi – existují dokonce i koncepty, na kterých si můžete ještěráky prohlédnout v celé jejich kráse.

Příliš drastické, moc skandální. 10 knižních scén, které se nedostaly do filmů

Armáda údajně plánovala vzniká monstra využívat pro boj s terorismem, neboť poslouchala na slovo a byla velmi efektivní při řešení problémů. Finální scénář byl nakonec přeci jen o dost střízlivější.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (35 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: