Marvel: Přehledně jsme shrnuli, jakých nových filmů a seriálů se v příštích letech dočkáme

22. 7. 2019 16 786×344 světlý/tmavý vzhled

Filmová Infinity Saga, která začala v roce 2008 premiérou prvního Iron Mana 82 %, v uplynulých měsících vyvrcholila týmovým snímkem Avengers: Endgame 86 % a skončila nedávno novým Spider-Manem 83 %. Nyní nadešel čas pro další kapitolu, kterou Marvel ve velkém stylu oznámil na Comic Conu.

1) Black Widow

Ze všech filmů nejdřív dorazí Black Widow, a to hned 1. května nadcházejícího roku. Protože se titulní postava obětovala kvůli Kameni duše, bude se nadcházející snímek odehrávat v její minulosti. Jisté zdroje uvádějí, že se podíváme do doby mezi snímky Občanská válka 78 % a Infinity War 86 %.

Avengers Endgame: Tvůrci vysvětlili Thanosovu zbraň, Hulka i Kámen duše

Po boku ústřední herečky se totiž objeví David Harbour   (známý třeba jako nový Hellboy), který si zahraje Red Guardiana. Ten má být jakousi sovětskou odpovědí na amerického Captaina. Black Widow prý zastihneme v temném období jejího života.

2) The Eternals

Příští rok se v kinech ukáží i Eternals  . Jde o rasu nadlidí, která vládne mnoha superschopnostmi a dokáže dokonce spojovat svá těla a své mysli. Snímek si světovou premiéru odbude 6. listopadu příštího roku a ukáží se v něm třeba Angelina Jolie   a Richard Madden  .

3) The Falcon and The Winter Soldier

Na podzim 2020 dorazí na streamovací platformu Disney+ seriál o Falconovi a Winter Soldierovi  , v němž si zopakuje svou roli i Daniel Brühl   alias padouch Zemo ze snímku Captain America: Občanská válka. Podle klepů by se mohla ukázat také agentka Sharon Carter.

Děj se bude odehrávat po událostech Endgame, kdy Falcon převzal Captainův štít. Ten se dostal do loga seriálu a herec Anthony Mackie   si ho donesl i na pódium.

4) Shang-Chi

Zbrusu nový hrdina se představí ve snímku Shang Chi  . Čínský mistr kung fu se nicméně postaví nepříteli, o kterém jsme v MCU už v minulosti slyšeli. Podtitul snímku zní v předkladu Legenda o deseti prstenech, což dá znalému fandovi vzpomenout na teroristickou organizaci Ten Rings a také na falešného Mandarina, který se ukázal ve filmu Iron Man 3 80 %.

Avengers Endgame: Už víme, proč by Ant-Man neporazil Thanose a jak vznikala finální bitva

Tentokrát ale potkáme toho pravého. Zahraje si ho Tony Leung  , zatímco v titulní roli zazáří Simu Liu  . Shang-Chi dorazí do kin 12. února roku 2021.

5) Doctor Strange 2 a WandaVision

Koncem jara se pak dočkáme druhého dobrodružství Doctora Strange  , které dostalo podtitul In the Multiverse of Madness (doslova V multiverzu šílenství). Režírovat má opět tvůrce jedničky Scott Derrickson  . Hlavnímu hrdinovi bude tentokrát sekundovat Scarlet Witch.

Příběh bude totiž nějakým dosud nejasným způsobem napojen na děj seriálu WandaVision   o čarodějce a androidovi, který zemřel rukou Thanose. Není proto jasné, jak bude děj vlastně fungovat, což Marvel zjevně dělá naschvál. Kevin Feige   totiž uvedl, že máme čekat seriál úplně jiný, než vše, co zatím v Marvelu vzniklo. Dočkáme se ho na jaře 2021 na Disney+, pravděpodobně tudíž ještě před premiérou Doctora Strange 7. května.

6) Loki

Jaro 2021 pak přinese i další seriál věnovaný Lokimu  , který opět uvidíme na připravované streamovací platformě Disney+. Herec Tom Hiddleston   potvrdil spekulace fanoušků, že jeho příběh naváže na události Avengers: Endgame. Tehdy totiž vznikla nová alternativní realita, když Loki v nestřeženém okamžiku uprchl s Teseraktem.

Kevin Feige prý herci prozradil ještě leccos dalšího o svých plánech s postavou, to už ale Hiddleston pochopitelně médiím vyzvonit nemohl. Uvedl však aspoň, že jde o jednu z nejvíce vzrušujících kreativních příležitostí, ke kterým se kdy dostal.

7) Thor 4

Listopad 2021 přivítá premiéru čtvrtého Thora  , o němž jsme informovali už během minulého týdne. Nově známe třeba podtitul Love and Thunder a vůbec největším překvapením se stal návrat herečky Natalie Portman   do role Jane Foster, hrdinovy bývalé přítelkyně.

Baron Mordo, Abomination a Velmistr: 10 padouchů Marvelu, kteří by se ještě mohli vrátit

Ta se údajně ale nyní vrátí v trochu odlišném duchu. Má se totiž stát ženskou verzí Thora, podobně jako se tomu před časem stalo v komiksech.

8) Hawkeye

Podzim 2021 však přinese i seriál Hawkeye  , v němž se vrátí představitel titulního lučištníka Jeremy Renner  . Ta prý mimo jiné prozkoumá období po smrti hrdinovy rodiny a jeho kariéru coby Ronina. Ukáže se také nová postava Kate Bishop, která v komiksech také přijala Hawkeyovu identitu – podle Rennera je dokonce hrdinovou nejlepší verzí.

9) Blade

V dosud nespecifikované budoucnosti se ukáže také Blade, který lovil upíry už ve starších filmech z přelomu tisíciletí. Nová verze pro MCU se nicméně obejde bez angažmá původního herce Wesleyho Snipese  , přestože ten měl o roli velký zájem.

Místo toho se jako Blade představí úspěšný Mahershala Ali  .

10) Ten zbytek

Trochu stranou zbytku oznámených projektů stojí animovaný seriál What if… ?, který ukáže alternativní verze dosavadních příběhů Marvelu. Své role si v dabingu údajně zopakují mnozí herci z původních filmů. Seriál uvidíme na Disney+ v létě roku 2021.

Dočkáme se také snímků Captain Marvel 2, Black Panther 2 a samozřejmě Strážců Galaxie 3   od staronového režiséra Jamese Gunna  . V dosud nespecifikované budoucnosti se pak podle Kevina Feigeho dočkáme i nových verzí Fantastické čtyřky a X-Men.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: