Avengers: Co jsme se dozvěděli na Comic Conu a kdy uvidíme další díl

23. 7. 2019 11 414×44 světlý/tmavý vzhled

Největší pozornost Marvel v uplynulých dnech získal pochopitelně oznámením víc než desítky nových filmů a seriálů na příštích několik let. Byla by ale škoda, kdybychom opomenuli další důležité informace z Comic Conu, zejména pak ty, které se týkají populárního týmu Avengers. Připravili jsme si proto shrnutí.

1) Nejvýdělečnější film

Předně se superhrdinům v uplynulých dnech konečně podařilo překonat tržby Avatara 82 % a získat tak titul nejvýdělečnějšího snímku všech dob – tedy samozřejmě jen v absolutních číslech. Při zohlednění vlivu inflace sci-fi velkofilm Jamese Camerona   totiž stále drtivě vyhrává (a není sám).

Náš starší žebříček: Trháky, které lámaly rekordy. Představujeme 10 nejvýdělečnějších filmů všech dob

I tak jde ale o zásadní milník v historii filmového univerza Marvelu, který tvůrci rozhodně v budoucnu propagačně využijí. Režiséři Joe Russo   a Anthony Russo   však zatím na Twitteru děkují z celého srdce nejúžasnějším fanouškům ve vesmíru.

2) Proč jsme v Endgame pět let skočili

Scénáristé Christopher Markus   a Stephen McFeely   vyzradili, proč jsme se v Endgame dočkali skoku časem. Chtěli prý náležitě zdrtit ústřední postavy a nechat je pocítit selhání v jejich životech. Tímto způsobem dokázali vyždímat z hrdinů více emocí, když třeba nastal čas uklidit je z jeviště.

Zároveň prý mohli scénáristé prozkoumat scénáře typu Co by se stalo, kdyby. Díky tomu jsme nahlédli třeba do rodinného života Tonyho Starka a dočkali jsme se vnitřně zlomeného Thora. Zároveň ale věděli, že nemohou skočit třeba dvacet let, protože by to příliš zvýšilo požadavky na vizuální efekty.

3) Thanos mohl povraždit Avengers

Markus a McFeely také promluvili o alternativních verzích scénáře, v nichž mohl Šílený titán pobít prakticky všechny naše oblíbené hrdiny. Zatímco prý čekal, až Nebula jeho armády transportuje časem, vydal se v jedné verzi na Zemi a zničil verzi Avengers z roku 2014.

Avengers Endgame: Tvůrci potvrdili Lokiho osud a prozradili, zda by Captain zvládl rukavici

Během boje měl Captaina připravit o hlavu a tu si pak vzít s sebou, když vyrážel do boje se staršími superhrdiny. Zahlédnout jsme pak měli také Ant-Manovo mrtvé tělo v jeho podobě Giant Mana.

4) Role Red Skulla

Scénáristé údajně dokonce pracovali s dokumentem, který obsahoval všechny různé možnosti, jak by se filmy Infinity War 86 % a Endgame mohly napojit na starší snímky z univerza. Tak se třeba zrodil nápad na návrat Red Skulla, kterého jsme neviděli od časů Prvního Avengera 68 %.

Tehdy tvůrci údajně ještě neměli ponětí, kam padouch v jedné z finálních scén snímku zmizel. Teprve nad scénářem Infinity War začali přemýšlet, jak postavu opět použít.

5) Doctor Strange versus Thanos

Souboje mezi Šíleným titánem a čarodějem jsme se dočkali i v té verzi Infinity War, která nakonec dorazila do kin. Tvůrci však odhalili, že mohlo střetnutí vypadat výrazně jinak. Doctor Strange měl původně Thanosovi udělat něco podobného, co jemu samotnému udělala Prastará.

Poslal totiž jeho vědomí na cestu vesmírem skrz všechny zločiny, které arcipadouch v průběhu svého života spáchal. Měla se po něm sápat mrtvá těla a nakonec by se ukázal samotný Living Tribunal, který v komiksové předloze dohlížel na celé multiverzum. Ten by následně shledal Thanose vinným.

Scénáristům Markusovi a McFeelymu se scéna líbila, nakonec ale usoudili, že do filmu nepasuje. Jednak by mohla diváky zmást a jednak by narušila zběsilé tempo akčního finále.

6) Kdy dorazí další Avengers?

Pokud jste už četli naše včerejší shrnutí nově oznámených filmů a seriálů Marvelu, pravděpodobně jste si povšimli, že se zatím nechystá žádná další týmovka Avengers. Podle Kevina Feigeho   je to proto, že Endgame byla v mnoha ohledech koncem, takže máme v nadcházející Fázi 4 čekat nové začátky.

10 nejlepších padouchů MCU: Šílený titán, neméně šílený obchodník se smrtí i bůh klamu

Přesto by Avengers v blíže nespecifikované budoucnosti opět dorazit měli, tentokrát ale již ve velmi odlišném složení. Marvel už má totiž prý naplánovanou i příští Fázi 5, ale nakonec se rozhodl prozradit pouze filmy a seriály zhruba příštích tří let.

BONUS) Infinity Saga má logo

První tři fáze historie Marvelu pak budou nadále známy jako Infinity Saga, jak už jsme se dozvěděli dříve. Kevin Feige však na Comic Conu zveřejnil i zbrusu nové logo pro sérii třiadvaceti velkofilmů, které vyšly v uplynulých jedenácti letech. Tady je:

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: