Star Wars: Poslední záběr Vzestupu Skywalkera nás prý dostane, uvidíme finále války Sithů a Jediů

24. 7. 2019 4 958×73 světlý/tmavý vzhled

Zvlášť po poměrně rozporuplném přijetí Posledního z Jediů 72 %je nadcházející devátá epizoda Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera   sledována ostřížími zraky fanoušků. Mnozí doufají, že nový snímek dokáže napravit pociťované chyby sequelové série – tvůrci jsou zatím nicméně docela opatrní s vypouštěním konkrétnějších informací. Leccos i přesto víme.

1) Dozvíme se, jak vznikl Kylo Ren

Ještě před premiérou nového dílu třeba zjistíme, jak se vlastně stal z Bena Sola padouch Kylo Ren. K vydání se totiž připravuje čtyřdílná komiksová série The Rise of Kylo Ren, kterou Lucasfilm oficiálně oznámil na Comic Conu. Na pulty by se měla dostat v prosinci, těsně před vstupem Vzestupu Skywalkera do kin.

Star Wars: Vysvětlíme 5 nejzajímavějších fanouškovských teorií o Vzestupu Skywalkera

Na obálce si můžeme prohlédnout nejen titulního padoucha, ale i jeho věrné rytíře z Renu. Jeden z nich se přitom ukázal i na přebalu chystaného obrazového slovníku ke snímku, kde svírá nebezpečně vypadající zkosenou čepel s vibračním ostřím.

Rytíře z Renu jsme zatím zahlédli jen v nějakém tom flashbacku a jejich historie pro nás prozatím zůstává záhadou. Víme jen, že je jich pravděpodobně šest (nepočítáme-li vůdce Kyla), neboť se v tomto počtu objevili ve filmech i na výše zmíněné obálce.

2) Poslední záběr

Podle režiséra Kevina Smithe  , který se často hlasitě vyjadřuje k populárním blockbusterům i z pozice nadšeného fanouška, se máme těšit na vůbec poslední záběr devátého dílu. Smith se totiž byl loni podívat přímo na plac a o závěrečné scéně se dozvěděl přímo od tvůrců.

Prý mu máme věřit, že budeme chtít sedět v kině, až k tomu okamžiku dojde. Doslova uvedl, že divákům ten pohled roztaví mozky. Nic konkrétnějšího se ale samozřejmě v tuto chvíli ještě samozřejmě nedozvíme.

3) Válka Jediů se Sithy skončí

Tahle poněkud starší květnová zpráva nám svého času unikla a rozhodli jsme se o ni proto podělit pro případ, že bychom nebyli sami. Podle zdrojů Vanity Fair totiž ve Vzestupu Skywalkera definitivně skončí válka Sithů a Jediů, která se v předaleké galaxii táhla dlouhá tisíciletí.

To samozřejmě dává smysl, neboť jsme si až donedávna mysleli, že letitý konflikt zanikl se smrtí Dartha Sidiouse v šesté epizodě (protože Snoke ani Kylo Ren nejsou Sithové). Po zveřejnění traileru se ale ukázalo, že galaktický císař nějakým způsobem stále ještě existuje.

4) Povstání stormtrooperů

Zmínit musíme i jednu z momentálně populárních filmových teorií o deváté epizodě. Zrodila se, když jsme se dozvěděli o nové postavě Jannah vyzbrojené lukem a také o minulosti Finna, který byl Prvním řádem unesen jako malé dítě a vychován k poslušnosti.

8 vedlejších padouchů, kteří byli děsivější, než ti hlavní

Teorie předpokládá, že může být Jannah Finnovou sestrou z některé ze zaostalejších planet galaxie, která zjistí, co se s jejím sourozencem stalo po jeho únosu. Tím by se otevřela cesta k záchraně dalších vojáků ze spárů Prvního řádu a mohlo by vzniknout dokonce i povstání.

Novinky ale přicházejí i z jiných koutů předaleké galaxie – ne všechny se týkají jen Vzestupu Skywalkera.

5) Figurka Boby Fetta

V aukci se například prodala vzácná figurka námezdního lovce Boby Fetta, která vznikla v roce 1979, ale nikdy se nedostala do prodeje. Získal ji soukromý americký sběratel, který byl ochoten zaplatit sumu přesahující v přepočtu dva a půl milionu korun. V kategorii hraček s tematikou Star Wars tak prý padl světový rekord.

6) Dave Filoni láká na Klonové války

Blíží se také finální sezóna Klonových válek 76 %, které původně skončily v roce 2014. Tvůrce seriálu Dave Filoni   to nezapomenul připomenout na Twitteru, kde uvedl, že se nemůže dočkat, až diváci nové díly uvidí. Finální řada dorazí na připravovanou streamovací platformu Disney+.

7) Vrátí se původní verze čtvrté epizody?

Minulý měsíc údajně došlo v americké Academy of Motion Picture Arts and Sciences k promítání původní, nepozměněné verze Nové naděje 88 % bez pozdějších úprav George Lucase  . Někteří proto doufají, že se postoj Lucasfilmu po letech změnil a dočkáme se oficiálního, kvalitního vydání originální verze bez kontroverzních digitálních úprav.

Star Wars: Vybrali jsme 10 nejlepších soubojů se světelnými meči

BONUS) Mark Hamill získal ocenění

Dlouholetý představitel Luka Mark Hamill   také na Comic Conu obdržel takzvanou Icon Award, která se uděluje jedincům, kteří významně přispěli ke zviditelnění komiksové kultury v očích veřejnosti. Hamill je totiž mimo jiné například nejslavnějším žijícím dabérem animovaného Jokera.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: