Avengers: Víme, co měl původně v příběhu dělat Thor či jak vznikala scéna s portály

30. 7. 2019 16 532×176 světlý/tmavý vzhled

I čtvrt roku po premiéře obří týmovky Avengers: Endgame 86 % nemizí supehrdinský vesmír MCU z centra pozornosti. Jeden z fanoušků ostatně prý během uplynulých týdnů viděl snímek už více než dvousetkrát a s strávil tak v kině zhruba pětadvacet dní čistého času. Zároveň se také objevují další a další novinky.

1) Portály

Dozvěděli jsme se kupříkladu, jak vznikala slavná scéna s portály, kdy se hrdinové v závěru filmu konečně sjednotí proti Thanosovi a jeho armádě. Za kruhy zářící magie totiž můžeme matně zahlédnout Nový Asgard, Wakandu, Kamar-Taj, či planetu Contraxia ze Strážců Galaxie.

Marvel: Přehledně jsme shrnuli, jakých nových filmů a seriálů se v příštích letech dočkáme

Matt Aitken ze společnosti Weta Digital nyní prozradil, proč musely být všechny lokace dovnitř portálů vytvořeny s pomocí počítačových efektů, namísto aby se jen natočily na kameru a vložily do záběru. Bylo by totiž jinak prý nemožné nechat kameru hýbat se volně, protože by propojení mezi světy na obou stranách portálů nevypadalo věrohodně.

2) Hulk

Na YouTube kanále CG Record se zase před několika dny objevilo video, které ukazuje některé detaily procesu, kterým se z herce Marka Ruffala   v Endgame stala chytrá verze obřího Hulka. Zblízka si můžete prohlédnout technologii motion capture, která převádí hercovu skutečnou mimiku na 3D model tváře jeho postavy.

3) Pohřeb Black Widow

Jeden z režisérů snímku Joe Russo   také prozradil, proč se Black Widow v Endgame nedočkala na rozdíl od Tonyho Starka pohřbu přímo na plátně. Jedním z hlavních důvodů byl prý fakt, že hrdinku uvidíme ještě v jejím nadcházejícím samostatném filmu, zatímco Iron Man se už nevrátí.

Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

Na zahrnutí obou pohřbů byl prý tříhodinový snímek stále ještě příliš krátký.

Scénárista Christopher Markus   k tomu už v minulosti uvedl, že zatímco Nataša žila život špionky, Tony byl veřejně známou postavou. Konec obou postav tak odpovídá i jejich charakterům.

4) Anthony Mackie a Sebastian Stan

Představitelé Falcona a Winter Soldiera poskytli rozhovor Yahoo Entertainment, v němž promluvili o svých zážitcích z natáčení Endgame a Infinity War 86 %. Nevěděli prý, které scény patří do kterého z obou snímku. Když proto viděli konec svých hrdinů po Thanosově lusknutí, domnívali se zprvu, že tak končí jejich role v MCU.

Anthony Mackie   také přiznal, že se mu často nedaří natočit nějakou konkrétní scénu. Mohou za to prý křídla, která musejí vypadat realisticky, čehož bývá občas těžké dosáhnout.

Sebastian Stan   také zopakoval svůj názor, že dává větší smysl, když Captainův štít místo Buckyho převezme Falcon. Jednak stál Capovi po boku už hezkých pár let – déle, než v poslední době Bucky – a také má na rozdíl od Winter Soldiera víc jasno o své identitě. Anthony Mackie k tomu dodal, že se Bucky přece ještě o film zpátky pokusil všechny zabít.

Avengers: Co jsme se dozvěděli na Comic Conu a kdy uvidíme další díl

Rozhovor se také stočil ke snímku To byl zítra flám 61 %, který byl v Endgame zmíněn během diskuzí o cestách v čase. V něm totiž hrál Sebastian Stan, který tak ve vesmíru MCU existuje zároveň s postavou Buckyho Barnese. Herec tudíž přiznal, že by vlastně mohl potkat sám sebe.

5) Thorův příběh v Infinity War

Scénáristé Christopher Markus a Stephen McFeely zase odhalili, že se nikomu příliš nelíbila původní verze Thorova dobrodružství v Infinity War. Bůh hromu měl spolu s Rocketem bojovat proti velkému hadovi (pravděpodobně Jormungandovi), načež by získal svou novou mocnou zbraň.

Přišlo jim, že je příběh až příliš dobrodružný na úkor charakterů. Začali dokonce údajně panikařit a pomohl jim prý klid, se kterým se k problémům stavěl Marvel.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 121194

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 21039

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 4995

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 900

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 857

Příští týden v kinech: Vzestup Skywalkera zakončí hlavní sérii Star Wars, uvidíme i animované trolly

Dnes Aleš

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Včera Daniel 2210

Vzestup Skywalkera ukázal fotky z natáčení a scénu z filmu, která odhaluje Palpatinovu roli

Včera Daniel 18

Přátelé opouštějí Netflix, do kdy se na ně ještě můžete dívat, a kde je najdete poté?

Včera Daniel 266

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 10728

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 7604

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 4331