Ani hvězdné obsazení nepomohlo. Filmy se slavnými herci, na které jste už dávno zapomněli

Datum vydání 22. 1. 2020Shlédnutí 6 388×Názory k tématu5Sdílení článku132Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V Hollywoodu se dlouho drželo přesvědčení, že diváky do kin tahají především jejich oblíbení herci. Stačí tudíž na plátně ukázat známou tvář a třeba o kvalitu scénáře už se nemusíte přehnaně starat. Studia se však mnohokrát spálila, protože třeba po následujících hvězdně obsazených blockbusterech už dnes po letech neštěkne ani pes.
 

1) Kovbojové a vetřelci 54 %

Vzpomenete si například, že se Harrison Ford   a Daniel Craig   kdysi potkali ve sci-fi westernu? I pokud ano, nejspíš už dávno nevíte, o čem byl vlastně příběh. Nápaditě pojmenovanou akční šarvátku kovbojů s emzáky režíroval matador dvou úvodních Iron Manů Jon Favreau   a jako producent se podílel dokonce i Steven Spielberg  .

Vedle Forda s Craigem se navíc ukázali třeba i Olivia Wilde   a Sam Rockwell  . Přes všechna tato zvučná jména byli Kovbojové a vetřelci otřesným propadákem, který navíc málem v tržbách prohrál svůj úvodní víkend se Šmouly 58 %. Uf.

2) Osamělý jezdec 66 %

Psal se rok 2013 a Pirátům z Karibiku už pomaličku docházel dech. Producent Jerry Bruckheimer   se však rozhodl zkusit štěstí podruhé a znovu vsadit na známý obličej Johnnyho Deppa  . Místo piráta měl herec nově ztvárnit indiána a karibská moře nahradily severoamerické prérie.

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Vedle Deppa se navíc ukázali třeba i Armie Hammer  , Tom Wilkinson   a Helena Bonham Carter  . Režíroval veterán Pirátů Gore Verbinski   a osvědčený Hans Zimmer   skládal soundtrack. Přesto snímek skončil hluboko v červených číslech.

3) John Carter 65 %

Studio Disney neúspěch Osamělého jezdce bolel o to víc, že o pouhý rok dříve podobně propadl dobrodružný fantasy snímek John Carter. V něm se ukázali třeba Taylor Kitsch  , Mark Strong  , Bryan Cranston  , James Purefoy   či Ciarán Hinds  . Willem Dafoe   pak propůjčil hlas zelenému mimozemšťanovi.

Povědomé tváře či hlasy vás zkrátka provázejí celým snímkem. Asi vás tedy nepřekvapí, že byl John Carter pořádně drahý a těžce propadl, takže dodnes patří mezi nejprodělečnější filmy historie.

4) Temné stíny 64 %

Vedle indiána si Johnny Depp v uplynulém desetiletí zahrál třeba taky upíra Barnabase Collinse. Po jeho boku se objevili Michelle Pfeiffer  , Helena Bonham Carter  , Eva Green  , Christopher Lee   či Chloë Grace Moretz  . Ani příběh poněkud zvláštní rodiny s modrou krví v žilách a nemrtvým předkem v nedaleké hrobce se ale nakonec úspěchu nedočkal.

Vsadily na jistotu. Diváky těchto 7 filmů nenadchlo, zato vydělalo ranec

Neskončil sice katastrofální ztrátou, jako všechny tři výše zmíněné, ale ani kdovíjakým úspěchem. A to ho natočil režisér Ospalé díry 83 %, Karlík a továrna na čokoládu 81 % či Mrtvé nevěsty 84 % Tim Burton  .

5) Imaginárium Dr. Parnasse 66 %

Doktor Parnassus obchodoval s ďáblem, který si však odměnou vyžádal jeho dceru Valentinu. Ďábel pan Nick se ale rád sází a pokud Parnassus získá pět duší rychleji než on, Valentinu mu přenechá. Lov se má odehrávat uvnitř Imaginária, snového světa odrážejícího tužby návštěvníků.

Ve filmu se ukázali Christopher Plummer  , Andrew Garfield   a Heath Ledger  , po jehož tragické smrti stejnou postavu ztvárnili ještě Jude Law  , Colin Farrell   a Johnny Depp. Snímek z hlediska tržeb nedopadl špatně, záhy po své premiéře ale filmovým fanouškům vesměs sešel z mysli.

6) Robin Hood 68 %

Režisér Ridley Scott   slavil na počátku tisíciletí velký úspěch s Gladiátorem 88 %, takže se o dekádu později rozhodl hlavní hvězdu Russela Crowa   poslat do další historické epochy. Tentokrát vznikla nová verze Robina Hooda, která se snažila o drsnější, realistické vyobrazení legendární postavy.

Ukázali se Cate Blanchett  , Max von Sydow  , Mark Strong  , Oscar Isaac  , Mark Addy   či Luke Evans  . Ani jejich společný věhlas však nedokázal Robin Hooda zachránit před rozpačitým přijetím kritikou i filmovými fanoušky.

7) G. I. Joe 61 %

Po úspěchu prvních Transformers 77 % se musela vlastní série dočkat i elitní jednotka G. I. Joe. Hlavního hrdinu ztvárnil Channing Tatum  , vojenskou roli si střihl Dennis Quaid   a ukázali se třeba i Joseph Gordon-Levitt  , Christopher Eccleston   či Jonathan Pryce   coby prezident.

Na rozdíl od většiny snímků tohoto žebříčku ale akční dobrodružství nečekal tak chmurný osud. Tržby byly pro tvůrce zajímavé přinejmenším natolik, že o pár let později vzniklo pokračování, v němž se ukázal Bruce Willis  .

8) Noe 57 %

Svérázná adaptace jednoho z nejslavnějších biblických příběhů na hercích vůbec nešetřila. Ukázali se například Russell Crowe, Jennifer Connelly  , Ray Winstone  , Anthony Hopkins   a Emma Watson  . Tvůrci navíc do scénáře připsali třeba velkou bitvu o archu, kde Noemovu bárku brání parta zkamenělých andělů.

Když vám zakážou chodit do kina. 10 filmů, které různé země nepovolily promítat

Divákům ale zjevně nebylo jasné, zda sledují adaptaci známého mýtu či pravěkou verzi Transformers. Přestože se totiž dočkal na poměry tohoto žebříčku až překvapivého úspěchu, o pouhých šest let později si na něj jen sotvakdo vůbec vzpomene.

9) Transcendence 61 %

To Transcendence s Johnnym Deppem propadla pořádně. Přerod smrtelně raněného vědce v umělou inteligenci nezachránil ani fakt, že se na něm v roli producenta podílel slovutný Christopher Nolan  . Nepomohla ani plejáda slavných tváří od Paula Bettanyho   přes Morgana Freemana   až po Cilliana Murphyho  .

10) Hněv titánů 57 %

Souboj titánů 56 % si možná pamatujete jako nemastný neslaný remake kultovní verze z osmdesátek. Víte ale vůbec, že film dokonce dostal pokračování? Hněv titánů se točí okolo útěku Krona z Tartaru a ukázali se v něm Sam Worthington  , Liam Neeson  , Rosamund Pike  , Ralph Fiennes  , Bill Nighy   nebo Lily James  .

Ani přehršel hereckého talentu však nepomohla. Hněv utržil o poznání méně než Souboj a plánovaná Pomsta titánů, která měla trilogii završit, byla v tichosti zrušena.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku842
Volné pokračování Bratrstva neohrožených natočí režisér Bonda, kamery se rozjedou v březnu

Volné pokračování Bratrstva neohrožených natočí režisér Bonda, kamery se rozjedou v březnu

Datum vydání 12. 10. Autor článku Aleš Sdílení článku774
Třetí díl Lovců pokladů vstupuje do předprodukce. Scénárista je na palubě

Třetí díl Lovců pokladů vstupuje do předprodukce. Scénárista je na palubě

Datum vydání 18. 1. Autor článku Daniel Sdílení článku655
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku568

Nový trailer k Avatar 2: The Way of Water přináší Jakeovo a Neytirino odvážnější a emotivnější dobrodružství v Pandoře než v prvním díle

Datum vydání Dnes Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Vánoční atmosféru letos naladí americká akční komedie Šílená noc

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku62

Titanic (1997), tématický rozbor mistrovsky natočené pohádky za dvě stě milionů dolarů s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet

Datum vydání Včera Autor článku J.Rose Sdílení článku28

Kevin Feige se vyjádřil k budoucnosti mutantů v MCU

Datum vydání 5. 12. Autor článku Marek Sdílení článku54
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku860
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425