Noví mutanti: Příběh prokletého snímku ze světa X-Men, který jsme měli vidět už nedávno

15. 8. 2019 7 986×37 světlý/tmavý vzhled

Noví mutanti   měli přinést do superhrdinského světa X-Men svěží vítr – konkrétně prvky horrorového žánru, které v žánru nejsme zvyklí vídat. Premiéru původně plánovali už na duben 2018, načež ji ale odložili na letošní únor… a pak na srpen. Měli jsme se jich dočkat před několika dny. Teď už se premiéra čeká až v dubnu a snímek stále ještě není hotový.

Noví mutanti nejsou jediným snímkem, který pronásleduje smůla. Trvalo celá desetiletí, než konečně vznikla třeba Zběsilá cesta Šíleného Maxe 80 % a o nesnázích Terryho Gilliama   při natáčení snímku Muž, který zabil dona Quijota vznikl dokonce dokument Ztracen v La Mancha 82 %. Tentokrát ale na vině nejsou jen nepříznivé okolnosti – tvůrci podle všeho totiž ani netuší, co přesně od Nových mutantů chtějí.

Wolverine: Víme, proč není v Dark Phoenix i proč Hugha Jackmana kdysi málem nahradili

Duchovním otcem a zároveň režisérem snímku je Josh Boone  , který natočil třeba úspěšné romantické drama Hvězdy nám nepřály 77 %. Na podzim roku 2017 byl pak už film ve stavu, kdy mohl vyjít první trailer. Ten se dočkal poměrně pozitivního přijetí, čímž ale paradoxně hodně zkomplikoval situaci.

Soustředil se totiž na výše zmíněné horrorové prvky, které ale představitelé studia Fox během příprav filmu naopak trochu potlačovali. Podle nepotvrzených informací požadovali rating PG-13 a nechtěli tudíž, aby snímek obsahoval příliš mnoho krve a lekaček.

Boone nakonec souhlasil a Noví mutanti se posunuli blíž k žánru young adult. Se zveřejněním traileru však vyšlo najevo, že existuje nemalé množství diváků, kteří by měli zájem o opravdový superhrdinský horror. Ukázka byla totiž sestříhána tak, aby sedla k tónu úspěšného snímku To 74 %, před nímž se promítala.

Foxové znejistěli. Jejich young adult snímek prý potřeboval už jen tři dny dotáček a mezi testovacími diváky si vedl velmi dobře – nebyl však čistokrevným horrorem. Nakonec bylo rozhodnuto, že se Noví mutanti vrátí blíž k původní vizi Joshe Boona.

Útěk před balvanem, středověká bitva i boj s chobotnicí. 10 dalších nejlepších filmových úvodů

K přetáčkám mělo dojít loni v září. Ještě letos v květnu však producent Simon Kinberg   potvrdil, že zatím nic natočeno nebylo. Noví mutanti totiž mají problém se sehnáním všech potřebných herců, kteří všichni natáčejí své vlastní seriály a jen málokdy jsou tak volní všichni zároveň. Kinberg však slíbil, že k natočení nových scén dojde ještě letos.

Podle informací Collideru to rozhodně nebude jednoduchý úkol: přidat se mají údajně až dvě zbrusu nové důležité postavy a přetočený materiál má tvořit snad i více než polovinu celkové délky snímku.

V průběhu posledních let se navíc situace filmového vesmíru X-Men velmi změnila. Letošní Dark Phoenix 65 % se dočkal velmi vlažného přijetí a v tržbách naprosto propadl. Dnes je komerčně nejméně úspěšným X-Men snímkem celých dějin mutantské série a šéf Disneyho Bob Iger snímek prohlásil za jeden z největších propadáků roku.

Čímž se dostáváme k vůbec nejpodstatnější změně: mutanti nyní patří Disneymu, a to včetně těch Nových. A představitelé studia podle nové nepotvrzené zprávy nejsou ze stávající podoby snímku ani trochu nadšení.

Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

V současné době se premiéra plánuje na 2. duben příštího roku. Sama představitelka jedné z ústředních rolí, Maisie Williams   známá jako Arya ze Hry o trůny 91 %, však svůj film letos okomentovala slovy: „Kdo ksakru ví, kdy se objeví.“

Jistý si v tuto chvíli nemůže být asi nikdo. Nějakou dobu se totiž dokonce spekulovalo, že se Noví mutanti dokonce ani nedočkají klasické premiéry v kinech a zamíří rovnou třeba na nadcházející streamovací platformu Disney+. Na základě prezentace studia na Cinema Conu se zdá, že může mít spletitý příběh horrorového mutantského filmu stále ještě dobrý konec – jed bychom na to ale v žádném případě nevzali.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: