Avengers: Doctor Strange musel prožít všech 14 000 605 špatných budoucností

21. 8. 2019 24 611×88 světlý/tmavý vzhled

Režiséři Anthony Russo   a Joe Russo   i po čtvrt roce od premiéry obřího blockbusteru Avengers: Endgame 85 % stále zodpovídají fanouškovské dotazy. Tentokrát své odpovědi natočili na video pro YouTube kanál serveru Wired. Přinášíme ty nejzajímavější informace, které tvůrci prozradili.

Samotné režiséry kupříkladu zaujala otázka, co se stalo po smrti androida Visiona s jeho tělem. Neodpověděli na ni však, neboť se údajně jedná o příběh, pro který ještě nenadešel ten správný čas.

Marvel: Přehledně jsme shrnuli, jakých nových filmů a seriálů se v příštích letech dočkáme

Místo toho prozradili třeba své oblíbené členy týmu Avengers. Joe Russo už od dětství fandil Spider-Manovi, zatímco Anthony Russo vybral Falcona. Prý proto, že ho velmi zajímá, jak si v budoucnu povede coby nástupce Captaina.

Z fanoušků si ve videu udělali legraci, když se jim pokusili namluvit, že se v závěrečné bitvě snímku ukáže i Richard Rider, člen organizace Nova Corps. Prý ho máme hledat někde v pozadí mezi tisíci účastníky celého konfliktu. Jednalo se pochopitelně o vtip, který ale museli režiséři následně vysvětlovat, neboť mu někteří z diváků opravdu uvěřili.

Velmi zajímavá informace se pak týká Doctora Strange, který v Infinity War 86 % uzřel více než čtrnáct milionů budoucností, v nichž hrdinové neporazili arcipadoucha Thanose. Jen jedna jediná skončila vítězstvím a právě k ní čaroděj své kolegy dovedl tím, že zachránil Tonyho Starka a umožnil mu tak vynalézt cestování časem.

Tazatele zajímal konkrétní způsob, jakým Strange možné budoucnosti prozkoumával. Ukázalo se, že použil stejný trik, jako v případě entity Dormammu, která se pokusila ovládnout naši dimenzi v čarodějově sólovce. Všechny alternativní scénáře musel osobně prožít.

Mrakovitý Galactus, Deadpool se zašitou pusou. Co změnily superhrdinské snímky proti komiksům

To muselo nutně znamenat, že strávil hledáním té správné budoucnosti poměrně dosti času. Režiséři doslova uvedli, že v každé možné lince setrval až do své smrti. Za tu ostatně čarodějové nevidí, jak prozradila sama Prastará. Strange byl nicméně zjevně schopen dohlédnout za své rozprášení, dost možná ale jen vzhledem k následnému Hulkovu oživujícímu lusknutí.

Server Screen Rant novou informaci domýšlí do důsledků a přichází s poměrně zajímavou implikací: mohly existovat budoucnosti, v nichž Avengers zvítězili, leč za cenu Strangova života. Nikdy se o nich však nedozvíme, protože ani sám hrdina neměl možnost je zahlédnout.

Nové detaily jsme se dozvěděli třeba taky o tom, jak se Bruce Banner dokázal dohodnout s Hulkem mezi Infinity War a Endgame. Spojil je prý otřes, když ani jeden z nich nedokázal zastavit Thanose. Hulk prohrál pěstní bitku se Šíleným titánem hned v úvodu, zatímco Banner neúspěšně napadl arcipadoucha během závěrečné bitvy.

Následující roky se proto hrdina snažil zajistit, aby se něco podobného nestalo i v budoucnu – a byl to nakonec právě on, kdo druhým lusknutím zvrátil Thanosovu galaktickou genocidu.

Avengers: Víme, co měl původně v příběhu dělat Thor či jak vznikala scéna s portály

A když už jsme u tématu, jedna z otázek směřovala i na Hulkovo zranění po použití rukavice. Russovi vysvětlili, že ani hrdinova mimořádná schopnost regenerace není proti moci Kamenů nekonečna nic platná – jejich používání ostatně těžce ranilo i superodolného Thanose.

Režiséři také prozradili něco o tom, jakým způsobem se svými snímky vlastně přicházejí. V případě Winter Soldiera 78 % se jim údajně líbil tón původních komiksů. Občanskou válku 78 % zase postavili okolo jednoho ze svých oblíbených panelů, z něhož vznikl působivý moment.

Někdy se však prý stane, že něco z předlohy do moderního snímku nesedne. V takovém případě se tvůrci snaží najít nový způsob interpretace.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: