Dvojklikem na celou obrazovku
Líbí? Dej echo ostatním:

Úsvit: Český horrorový fantasy film ukázal první teaser, představil hlavního hrdinu Jeníčka

22. 8. 2019 10 579×385 světlý/tmavý vzhled

Mysleli jste si, že jeho příběh znáte. Jeníček však ze svého střetu s ježibabou nevyšel beze šrámu, jak vás přesvědčují pohádkáři. Zatímco svým dětem čtete lži o šťastném životě až do smrti, Jeníček přišel o sestru, ztratil oko a skončil za mřížemi v centrále organizace Úsvit. Ta má za úkol kouzelné bytosti lovit, někteří její členové jsou ale paradoxně krutější a nebezpečnější, než samotní vodníci nebo klekánice.

ÚSVIT nabídne nejenom kouzla a příšery, nýbrž i popkulturní reference a nečekané zvraty. Těšit se můžete na zvrácený humor a akci, ke které často hraje překvapivě zvolená česká hudba. Mrtví se probudí znovu k životu a oko ukáže cestu namísto kompasu. Pohádky se zkrátka vrací ke svým zpola zapomenutým kořenům, z nichž by i otrlým bratrům Grimmovým běhal mráz po zádech.

Celovečerní snímek ÚSVIT je režijním debutem bratrů Jindřicha Vrágy a Miroslava Vrágy, kteří jsou i jeho tvůrci.

Na české poměry nejen vizuálně netradiční horror s prvky komedie a akce říznutý soundtrackem, ve kterém nechybí často překvapivě zvolené české skladby.

Vychází z klasických českých pohádkových a mýtických bytostí, ovšem v horrorovém a moderním pojetí.

Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

Mezi inspirace bratrů Jindřicha   a Miroslava Vrágy patří Evil Dead (původní trilogie), Die Hard, Deadpool, Kick-Ass, Cabin in the Woods   a Hellboy.

Cílem tohoto bratrského dua je vnést do české kinematografie svěží vítr.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: