Endgame: V Itálii vztyčili pomník Iron Manovi, scénáristé vysvětlili, jak je to se dvěma Captainy

Datum vydání 2. 9. 2019Shlédnutí 18 024×Sdílení článku112Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Od premiéry snímku Avengers: Endgame 85 % ještě neuběhl ani půlrok a padlý hrdina Iron Man už dostal první pomník. Vztyčili ho v toskánském městečku Forte dei Marmi a nese název Muž z oceli, kteří si nejspíš mnozí z fanoušků asociují spíš se Supermanem konkurenčního komiksového vesmíru DC.

First monument dedicated to Iron Man's death, erected in Forte dei Marmi (IT) from r/marvelstudios

Na pamětní desce pod sochou stojí, že má Tony Stark připomínat každému z nás, že budoucnost lidstva stojí na našich rozhodnutích. Všichni jsme prý protagonisty své vlastní doby a všichni bychom měli být hrdinové.

Noví mutanti: Příběh prokletého snímku ze světa X-Men, který jsme měli vidět už nedávno

Vztyčení první sochy ale není jedinou zajímavou událostí poslední doby, která se týká snímku Avengers: Endgame. Scénárista Christopher Markus   kupříkladu vysvětlil, proč se s kolegou Stephenem McFeelym   rozhodli poslat Captaina zpátky v čase za jeho milovanou Peggy.

Pro pořádek připomeneme, že zatímco režiséři tvrdí, že Cap svým desetiletí dlouhým výletem vytvořil alternativní realitu, scénáristé se domnívají, že se skutečně vrátil v čase a dlouhou dobu tak vlastně v MCU existovaly dvě verze Steva Rogerse zároveň.

Markus reagoval na názory mnohých fanoušků, že by takovéto uspořádání věcí nemohlo fungovat, neboť by Captain zkrátka nemohl potlačit touhu zabránit všemu zlému, o čem ví, že se to stane.

Scénárista ale nechtěl, aby hrdina tímto způsobem pokračoval ve své aktivní kariéře. Měl se místo toho stát zase celistvým člověkem, vrátit se domů z války. Případ, v němž existují dva Captainové zároveň, je tak prý jediným možným řešením.

Pixely, Kung Fury či Svět zítřka. 5 celovečerních snímků, na jejichž počátku stál krátký film

Mnozí z fanoušků se nicméně jistě budou i nadále domnívat, že by Cap nemohl jen tak nečinně žít svůj poklidný život, zatímco by třeba jeho kamarád Bucky Barnes vraždil pro sovětskou vládu.

Na Twitteru mezitím zuřila plamenná diskuze o využití počítačových efektů v Avengers: Endgame. Obrázky z natáčení totiž ukázaly, že skrze technologii CGI vznikly třeba i vlasy Captain Marvel 72 % či přilba Captaina z minulosti během souboje dvou verzí hrdiny.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *