Mrtvá filmová univerza: 5 sérií, které se neúspěšně snažily napodobit úspěch Marvelu

3. 9. 2019 11 395×61 světlý/tmavý vzhled

Filmy z propojeného komiksového vesmíru Marvelu vydělaly už desítky miliard dolarů a popularitou předstihují dokonce i další obří značku studia Disney, galaktickou sérii Star Wars. Každý by chtěl v Hollywoodu vlastnit podobnou mašinu na peníze – ale postavit ji není vůbec jednoduché.

1) Dark Universe

Své o tom vědí tvůrci Mumie 54 %, která měla odstartovat zbrusu nový temný vesmír bohů a příšer. V rolích monster se měli ukázat slavní herci jako Russel Crowe  , Javier Bardem   či Johnny Depp  . Už výše zmíněný úvodní snímek však selhal na celé čáře a z plánů na propojené univerzum rychle sešlo.

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Server Deadline odhadl, že studio Universal na snímku tratilo bezmála 100 milionů dolarů. Nepomohla ani hvězdná sláva představitele hlavní role Toma Cruise  . Původně připravovaná pokračování byla v měsících po premiéře v tichosti odsouvána do stále vzdálenější budoucnosti a dnes už se o nich vůbec nemluví.

2) Amazing Spider-Man

Zdá se, že chce studio Sony po konci dohody s Marvelem zase jednou zkusit rozjet se Spider-Manem vlastní univerzum samo. To už přitom dříve jednou zkusilo, konkrétně ve dvou snímcích Amazing Spider-Man. Už tehdy se měl ukázat Venom, vlastní film ale mohla dostat třeba i Black Cat.

Druhý ze zmíněných snímků dokonce v závěru okatě sliboval padoušský tým Sinister Six. Protože však tržby filmu nakonec skončily pod očekáváními, vzaly zasvé i původní plány na vesmír propletený pavučinami. Uvidíme, jak se studiu Sony bude dařit v nadcházejících měsících a letech s dalším pokusem.

3) Král Artuš

Mnozí z vás si asi Legendu o meči 74 % užili čistě jako oddechový akční snímek a ani by vás nikdy nenapadlo, že se původně mělo jednat o úvodní kapitolu rozvětvenějšího příběhu. Své vlastní filmy měly údajně dostat i další postavy artušovského mýtu, například Merlin či Lancelot.

10 herců, které díky Hře o trůny vidíme častěji. A jeden, který kvůli seriálu skončil

Snímek však u diváků propadl a potenciální univerzum tak zaniklo ještě dřív, než se vlastně stihlo zrodit. Docela podobně, jako v případě výše zmíněné Mumie – musíme nicméně přiznat, že se na Krále Artuše aspoň stále dá dívat jako na docela zábavnou jednohubku.

4) LEGO

Když LEGO příběh 75 % dobyl světová kina, Warnerům se zdálo, že asi narazili na zlatou žílu. Dočkali jsme se proto Ninjago 57 % verze, LEGO Batmana 71 % a letos i druhého dílu 65 % originálního filmu. Úspěch jedničky se ale žádnému z vyjmenovaných projektů nepodařilo zopakovat.

Co hůř, dvojka skončila v tržbách hluboko pod očekáváními a dosud jsme se nedočkali oznámení žádného dalšího budoucího LEGO snímku. Zůstává tedy otázkou, zda se ještě někdy nějaké kostičkové produkce dočkáme, či zda je LEGO vesmír též již naprosto mrtvý.

5) X-Men

Do věčných lovišť se každopádně letos odporoučeli mutanti, a to s rozpačitou finální týmovkou Dark Phoenix 63 %. Kdysi se snažili i o sérii snímků o jednotlivých hrdinech, moc jim to ale nedopadlo. Origins: Wolverine 64 % si mnoho fanoušků nezískal a Magnetova sólovka už byla raději rovnou zrušena.

Dark Phoenix: 6 otázek ohledně X-Men, na které jsme nedostali uspokojivou odpověď

Úspěch později slavily jen dospělejší příspěvky do série jako Deadpool 81 % či Logan 83 %. Ty však byly na zamotané a diletantsky poslepované mutantské univerzum stejně napojeny jen dost volně. Po X-Men tak bude nakonec truchlit jenom málokdo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: