Mrtvá filmová univerza: 5 sérií, které se neúspěšně snažily napodobit úspěch Marvelu

3. 9. 2019 11 047×58 světlý/tmavý vzhled

Filmy z propojeného komiksového vesmíru Marvelu vydělaly už desítky miliard dolarů a popularitou předstihují dokonce i další obří značku studia Disney, galaktickou sérii Star Wars. Každý by chtěl v Hollywoodu vlastnit podobnou mašinu na peníze – ale postavit ji není vůbec jednoduché.

1) Dark Universe

Své o tom vědí tvůrci Mumie 54 %, která měla odstartovat zbrusu nový temný vesmír bohů a příšer. V rolích monster se měli ukázat slavní herci jako Russel Crowe  , Javier Bardem   či Johnny Depp  . Už výše zmíněný úvodní snímek však selhal na celé čáře a z plánů na propojené univerzum rychle sešlo.

Marvel: 7 herců, kteří odmítli role v univerzu. Tyto tváře mohly patřit oblíbeným hrdinům

Server Deadline odhadl, že studio Universal na snímku tratilo bezmála 100 milionů dolarů. Nepomohla ani hvězdná sláva představitele hlavní role Toma Cruise  . Původně připravovaná pokračování byla v měsících po premiéře v tichosti odsouvána do stále vzdálenější budoucnosti a dnes už se o nich vůbec nemluví.

2) Amazing Spider-Man

Zdá se, že chce studio Sony po konci dohody s Marvelem zase jednou zkusit rozjet se Spider-Manem vlastní univerzum samo. To už přitom dříve jednou zkusilo, konkrétně ve dvou snímcích Amazing Spider-Man. Už tehdy se měl ukázat Venom, vlastní film ale mohla dostat třeba i Black Cat.

Druhý ze zmíněných snímků dokonce v závěru okatě sliboval padoušský tým Sinister Six. Protože však tržby filmu nakonec skončily pod očekáváními, vzaly zasvé i původní plány na vesmír propletený pavučinami. Uvidíme, jak se studiu Sony bude dařit v nadcházejících měsících a letech s dalším pokusem.

3) Král Artuš

Mnozí z vás si asi Legendu o meči 74 % užili čistě jako oddechový akční snímek a ani by vás nikdy nenapadlo, že se původně mělo jednat o úvodní kapitolu rozvětvenějšího příběhu. Své vlastní filmy měly údajně dostat i další postavy artušovského mýtu, například Merlin či Lancelot.

10 herců, které díky Hře o trůny vidíme častěji. A jeden, který kvůli seriálu skončil

Snímek však u diváků propadl a potenciální univerzum tak zaniklo ještě dřív, než se vlastně stihlo zrodit. Docela podobně, jako v případě výše zmíněné Mumie – musíme nicméně přiznat, že se na Krále Artuše aspoň stále dá dívat jako na docela zábavnou jednohubku.

4) LEGO

Když LEGO příběh 75 % dobyl světová kina, Warnerům se zdálo, že asi narazili na zlatou žílu. Dočkali jsme se proto Ninjago 57 % verze, LEGO Batmana 71 % a letos i druhého dílu 65 % originálního filmu. Úspěch jedničky se ale žádnému z vyjmenovaných projektů nepodařilo zopakovat.

Co hůř, dvojka skončila v tržbách hluboko pod očekáváními a dosud jsme se nedočkali oznámení žádného dalšího budoucího LEGO snímku. Zůstává tedy otázkou, zda se ještě někdy nějaké kostičkové produkce dočkáme, či zda je LEGO vesmír též již naprosto mrtvý.

5) X-Men

Do věčných lovišť se každopádně letos odporoučeli mutanti, a to s rozpačitou finální týmovkou Dark Phoenix 63 %. Kdysi se snažili i o sérii snímků o jednotlivých hrdinech, moc jim to ale nedopadlo. Origins: Wolverine 64 % si mnoho fanoušků nezískal a Magnetova sólovka už byla raději rovnou zrušena.

Dark Phoenix: 6 otázek ohledně X-Men, na které jsme nedostali uspokojivou odpověď

Úspěch později slavily jen dospělejší příspěvky do série jako Deadpool 81 % či Logan 83 %. Ty však byly na zamotané a diletantsky poslepované mutantské univerzum stejně napojeny jen dost volně. Po X-Men tak bude nakonec truchlit jenom málokdo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71008

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2914

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

To nejzajímavější z tohoto týdne: