Nejmocnější z mocných: Představíme 10 mimořádně silných komiksových postav a jejich schopnosti

6. 9. 2019 18 922×368 světlý/tmavý vzhled

Iron Man nebo Hulk? Superman nebo Wonder Woman? Scarlet Witch nebo Doctor Strange? Snad každá slavná komiksová postava musela přinejmenším jednou čelit svým přibližně stejně schopným kolegům ve velkolepém souboji. Ty nejmocnější charaktery Marvelu a DC nicméně disponují schopnostmi, jimž nemůže čelit žádný z běžných hrdinů.

10) Apocalypse

Prastarého mutanta jsme mohli vidět ve snímku X-Men: Apocalypse 70 %, kde se postavil tak mocným hrdinům, jako jsou Profesor X nebo Magneto. Apocalypse je nesmrtelný, fyzicky zdatný natolik, že zastaví Hulka, disponuje také nesmírnou odolností proti fyzickému poškození.

Thorův meziplanetární blesk, depresivní doktor Brown: 5 filmů, které původně vypadaly úplně jinak

Dokáže se teleportovat, létá a ovládá telepatii. Z libovolné části těla umí vypustit záblesky energie, mluví všemi jazyky lidstva a svede se spojit s jakoukoli technologií.

9) Odin a Zeus

Vládce Asgardu Odin je mnohem mocnější než jeho syn Thor. Krom klasického reportoáru supersíly, superodolnosti, regenerace či vysoké odolnosti vládne takzvanou Odinforce. Pokud ji stařík použije, urve se z řetězu a je schopnen otřást celými galaxiemi, tudíž třeba i sebrat Galactusovi jeho jídlo.

Navíc svede vytvářet permanentní mocné předměty typu hromového kladiva Mjolniru, do boje pak nosí vlastní kopí Gungnir. Odinovi ale šlape na paty další vládce božského pantheonu, Zeus. Ano, i ten v komiksech Marvelu existuje.

8) Darkseid

Mocný protivník Ligy spravedlnosti si s Odinem v ničem nezadá, neboť má po ruce vlastní kosmickou energii Omega Effect. Může číst a ovlivňovat mysli všech bytostí ve vesmíru, manipuluje hmotou a časem, umí se teleportovat a z očí vystřeluje ničivé paprsky, kterým odolají jen ti nejhouževnatější jako Superman nebo Doomsday. Umí také posílit schopnosti svých služebníků, často velmi výrazně.

7) Thanos

Tak jako Darkseid stojí proti Lize spravedlnosti, Thanos se soupeří s Avengers. Ani bez své rukavice s kameny přitom  není bez šance. Podobně jako Darkseid dokáže manipulovat s energií, je takřka nezranitelný a jeho mysl v podstatě nelze ovládnout kvůli značným telepatickým schopnostem.

Pixely, Kung Fury či Svět zítřka. 5 celovečerních snímků, na jejichž počátku stál krátký film

Rozhodující výhodu mu však dává jeho znalost magie a také důvěrná známost se Smrtí, která by byla na tomhle žebříčku ještě výš, kdybychom se rozhodli ji zahrnout. Thanos s Infinity Gauntlet je potom dokonce téměř neporazitelný. Téměř. Některé z bytostí výše by s ním i tak vymetly podlahu.

6) Galactus

Galactus je jediným přeživším obyvatelem vesmíru, který existoval před naším vesmírem. Během nezměrného množství času se vyvinul v nebezpečnou bytost schopnou pohlcovat celé planety. Od úrovně najedenosti se pak odvíjejí i jeho schopnosti. Ve svých nejvyšších stádiích disponuje Galactus takřka božskými atributy. Kdykoli ale přežije třeba jaderný útok, umí křísit mrtvé, a dokonce tvořit nový život, část své moci také předává takzvaným heraldům, kteří oznamují jeho příchod.

5) Jean Grey

Nenápadná dívka patří už jen sama o sobě mezi nejmocnější mutanty historie, když si jí ale všimne kosmická entita Phoenix, její schopnosti se znásobí. Když se pak Phoenix naštve a z Jean se stane Dark Phoenix, dokáže už bez nadsázky rozpoutat peklo. Entita totiž ovládá sílu veškerého života ve vesmíru, tvoří kosmický oheň, který hoří i pod vodou a ve vzduchoprázdnu a ohýbá samotné předivo reality.

4) Celestials

Dříve zdánlivě obyčejná rasa inteligentních bytostí, která se vyvinula v jedny z nejmocnějších tvorů ve vesmíru. V utržené hlavě jednoho z Celestials sídlí Sběratelovo muzeum ve filmu Strážci Galaxie 81 %. Galactus nebo Phoenix Force sice disponují o něco větší mocí, ale jsou sami. Celestialů je mnoho. Svého času stvořili život na mnoha planetách a leckde ho zase zničili, když nesplnil jejich kritéria.

3) Living Tribunal

Zlatá bytost s ručníkem na hlavě, která žije ve všech vesmírech Marvelu. Nemohou jí ublížit Kameny nekonečna a libovolného z výše zmíněných tvorů by dokázala anihilovat lusknutím prstů. Z toho vidíme, že jsme se vyšplhali na mocenském žebříčku už takřka absurdně vysoko.

2) Lucifer Morningstar a Michael Demiurgos

Ještě větší mocí ale vládnou dva andělé z univerza DC, Lucifer a Michael. Druhý jmenovaný nosí mocný meč a dokáže tvořit nové něco z ničeho. Ono něco pak už ale nedokáže upravovat.

Katastrofa ve vesmíru, život střely či akční honička. 10 nejlepších filmových úvodů

Proto je jeho bratr Lucifer možná ještě mocnější, neboť vládne nepředstavitelnou, takřka všemohoucí mocí. Je nezranitelný, ovládá magii a pekelný oheň, je všudypřítomný a nesmírně inteligentní. Když se dají oba bratři dohromady, mohou tvořit celé multivesmíry, čímž zcela zjevně zašlapávají Živoucí Tribunál do bláta.

1) The Presence a One-Above-All

Obě bytosti mocí zhruba odpovídají židokřesťanskému Bohu, s nímž bývají často ztotožňovány. Jsou absolutně všemohoucí, vědí všechno, prostupují vším a nelze je zničit ani oslabit. Spekuluje se, že Tím, který stojí nade všemi, Bohem univerza Marvelu, je ve skutečnosti zesnulý slavný autor komiksů Stan Lee  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

Zemřel Stan Lee, legendární komiksový tvůrce, který se rád objevoval i ve filmech

12. 11. Aleš 11273

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 71008

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2914

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

To nejzajímavější z tohoto týdne: