Star Wars: 10 palčivých otázek, které by Vzestup Skywalkera mohl konečně zodpovědět

Datum vydání 10. 9. 2019Shlédnutí 14 975×Názory k tématu20Sdílení článku148Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Letošní Vzestup Skywalkera   má být vyvrcholením čtyřicetileté ságy, završením kontroverzní sequelové trilogie a rozuzlením příběhu titulní rodiny. Vzbuzuje tak samozřejmě velká očekávání – mimo jiné proto, že v sérii Star Wars stále zbývá velká spousta nezodpovězených otázek. Pojďme se spolu mrknout aspoň na ty nejpalčivější.

1) Může být Kylo Ren vykoupen?

Značná část příběhu originální trilogie se točila okolo sporu mezi Lukem Skywalkerem a jeho jedijskými učiteli. Zatímco Obi-Wan a Yoda tvrdili, že je Darth Vader ztracen a Luke by ho měl zabít, sám mladík se správně domníval, že v jeho otci ještě zbývá jiskérka světla.

Totéž si Rey ještě v Posledním z Jediů 72 % myslela o Kylovi Renovi, který kdysi býval Benem Solem. Má i tento padouch ještě šanci, nebo propadl Temné straně ještě víc, než kdysi jeho dědeček? V nadcházejícím devátém díle bychom se to konečně měli dozvědět.

Star Wars: Vybrali jsme 10 nejlepších soubojů se světelnými meči

Co si myslíme my? Kylo Ren už nemá naději. Anakina Skywalkera přivedly ke zlu i nesobecké pohnutky, chtěl třeba zachránit svou milovanou Padmé. Jeho vnuk naproti tomu zcela zjevně prahne především po moci a pokud není po jeho, své nepřátele zničí.

2) Kdo jsou rytíři z Renu?

Ještě předtím, než začal Kylo Ren ovládat celý První řád, vedl svou vlastní tajemnou jednotku rytířů z Renu. Tito válečníci odění do podivných zbrojí s přilbami zakrývajícími obličeje se podíleli na zničení Lukových nových Jediů. Rey je zahlédla ve své vizi minulosti v sedmé epizodě 76 %.

Režisér Rian Johnson   zvažoval, že je použije namísto Snokovy pretoriánské gardy, nakonec ale od nápadu upustil.

Nic moc dalšího o nich zatím nevíme, zato už ale máme oficiálně potvrzeno, že nesourodou skupinku v nadcházejícím snímku skutečně uvidíme.

3) Co se stane s Leiou?

Princezna a později generálka Leia hrála vždy v předaleké galaxii zásadní roli. V sedmém díle ji nicméně zastínil manžel Han Solo a osmá epizoda se zase hodně točila okolo jejího bratra Luka. Herečka Carrie Fisher   pak koncem roku 2016 zemřela, dříve než stihla natočit své scény pro Vzestup Skywalkera.

Tvůrci proto rozhodli, že postavu na plátno vrátí skrze nepoužité záběry. Nemůžeme proto očekávat, že bychom se dočkali mnoha zásadních scén s Leiou. Otázkou také stále zůstává, jak se tvůrci popasují s jejím konečným osudem. Zemře Leia, nebo jen po případném vítězství nad Prvním řádem odejde na zasloužený odpočinek? A dozvíme se ještě něco o jejích schopnostech?

4) Jakou roli bude hrát Sidious?

Vydání prvního teaseru přineslo šokující informaci. Císař Palpatine, nechvalně proslulý také jako sithský lord Darth Sidious, se v nadcházejícím filmu vrátí. Zatím netušíme, jak konkrétně se to stane – ale je zpátky. Ian McDiarmid   si opět zopakuje svou dlouholetou roli.

Nenápadná camea: 10 slavných jmen, která se neobjevila ani v titulcích

Nedávné záběry, zveřejněné na D23, také ukázaly, že někde v zapadlém koutě předaleké galaxie přečkala pád Impéria i část flotily – zahlédli jsme celé tucty hvězdných křižníků. Jaký plán Palpatine osnoval pro případ své smrti? Údajné spoilery, které jsme už na našem webu probírali, by mohly poskytnout odpověď.

I pokud jsou ale informace o tajné sithské flotile pravdivé, vzbudí to ve fanoušcích jen další otázky. Jak dokázaly gigantické lodě s posádkami v řádech desítek tisíc přežít třicet let od pádu Impéria?

5) Co dělal celé roky Lando Calrissian?

A když se bavíme o starých známých, které jsme neviděli už celé dekády: co prováděl Lando Calrissian v průběhu své léta trvající absence? A pokud nebyl součástí Odboje, proč se rozhodl vrátit zrovna nyní? Ví už o smrti svého starého kamaráda Hana Sola?

6) Vrátí se DJ?

Dalším oslím můstkem se dostaneme od jedné podezřelé existence ke druhé. Uvidíme ještě podrazáka s přezdívkou DJ, který v Posledním z Jediů pomohl Finnovi a Rose dostat se do nitra lodi Prvního řádu, jen aby hrdiny následně zradil a shrábl za to odměnu?

Rian Johnson mimochodem původně plánoval tímto způsobem využít právě výše zmíněného Landa. Usoudil však, že Calrissian není tak zákeřný, aby prodal Finna a Rose padouchům.

7) Co znamená Vzestup Skywalkera?

Mnoho nejasností se týká i oznámeného titulu devátého dílu. Čí Vzestup vlastně můžeme očekávat? Luke je mrtvý, Leia nejspíš nebude mít výraznější roli a Kylo Ren patří mezi Skywalkery jen z půlky. Psali jsme třeba o teorii, že místo Jediů a Sithů vznikne nový řád, který převezme právě jméno ústřední rodiny.

V úvahu připadá samozřejmě stále ještě i možnost, že je Rey výhonkem slavného rodu. Tím by ale J. J. Abrams   podkopal jedno ze zásadních odhalení Posledního z Jediů, takže neočekáváme, že by se touto cestou skutečně vydal.

8) Kdo povede Odboj?

S osudem generálky Leii také úzce souvisí další klíčová otázka. Kdo povede Odboj po ní? V úvahu zajisté připadá hlavně Poe Dameron, který byl na vedoucí úlohu připravován v předchozím díle. Kdo mu ale bude asistovat? Takřka všichni velitelé pomřeli v Posledním z Jediů, včetně třeba legendárního admirála Ackbara.

Katastrofa ve vesmíru, život střely či akční honička. 10 nejlepších filmových úvodů

Možná se dočkáme představení nových postav, možná uprázdněná místa zaplní někteří staří známí. Že by Lando na stará kolena objevil zodpovědnější stránku své povahy?

9) Vrátí se duchové Jediů?

V osmém díle se poměrně překvapivě ukázal mistr Yoda, který vedl krátkou rozmluvu s Lukem Skywalkerem po odletu Rey. Bylo to vůbec poprvé, co jsme se dočkali některého z duchů Jediů od samotného závěru šesté epizody 87 %. Ukážou se někdy také Obi-Wan a Anakin?

V poslední době se šíří klepy, že si Anakinův herec Hayden Christensen   v novém snímku možná ukáže. Co by asi řekl svému vnukovi Kylovi Renovi? A pokud dokážou duchové vyvolávat blesky, které zapalují stromy, proč nepřispějí podobným způsobem Odboji v galaktické válce?

10) Kde se vzal světelný meč?

V asi nejslavnější scéně celých Star Wars odsekne Darth Vader Lukovi ruku s mečem a pak se představí jako jeho otec. Končetina se zbraní mezitím mizí v hlubinách plynného obra Bespinu, jen aby se překvapivě ukázala zhruba v půlce sedmého dílu.

Tehdejší vlastnice meče Maz Kanata odmítla prozradit, kde ke zbrani přišla. Prý je to příběh na jindy. Bude nám ho vyprávět letos ve Vzestupu Skywalkera, nebo si budeme muset počkat na nějakou doprovodnou knížku či komiks?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Datum vydání 9. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu25Sdílení článku785
Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Datum vydání 14. 12. Autor článku Daniel Názory k tématu10Sdílení článku744
Vzestup Skywalkera bude podle Daisy Ridley velkolepý, při natáčení prý plakala

Vzestup Skywalkera bude podle Daisy Ridley velkolepý, při natáčení prý plakala

Datum vydání 28. 6. Autor článku Aleš Názory k tématu4Sdílení článku575

Pamela Anderson tvrdí, že Sylvester Stallone jí nabídl byt a Porsche, když se stane jeho milenkou

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Pojďme si formou krátké analýzy připomenout kultovní Vřískot od režiséra Wese Cravena. Horor, který se satiricky otírá o žánrová klišé.

Datum vydání Včera Autor článku J.Rose Sdílení článku1

Šestá série Cobra Kai bude poslední, tak seriál podle slavného filmu Karate Kid dospěl ke svému konci. Trailer!

Datum vydání 25. 1. Autor článku Vojtěch Sdílení článku72

Kdokoli zachrání Grogu, navždy to změní Star Wars. Nastane zásadní zlom v epickém příběhu?

Datum vydání 25. 1. Autor článku Tomáš Sdílení článku52
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku425