Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

17. 9. 2019 7 640×237 světlý/tmavý vzhled

Představte si, že jste slavným hercem či herečkou a ucházíte se o důležitou roli ve velkém blockbusteru či populárním seriálu. Nakonec se ale nezadaří a váš vysněný part získá někdo jiný. Měli byste kvůli tomu věšet hlavu? Rozhodně ne. Reálně totiž hrozí, že vám tvůrci ještě zavolají a nabídnou vám něco, co vám sedne ještě víc.

1) Iwan Rheon

Herec Iwan Rheon   se kupříkladu ucházel o roli Jona Sněha v seriálu Hra o trůny 91 % hned v samotných počátcích, ještě před natočením pilotní epizody. Podle vlastních slov se dostal velmi daleko, konkrétně až do situace, kdy tvůrci vybírali mezi ním a Kitem Haringtonem  , který part bastarda ze Zimohradu nakonec získal.

Plešatý Jorah a Daario se zlatým knírem. Jak vypadají hrdinové Hry o trůny v knihách?

Naštěstí pro Rheona ale po severu Západozemí běhal ještě jeden důležitý levoboček, Ramsay Sníh. Herec se tudíž dočkal ve třetí sezóně, kdy si poprvé zahrál právě tohoto sadistického cvoka. Legraci mu opět zkazil až Kit Harington, jehož postava Ramsayho porazila v klíčové Bitvě bastardů.

2) Tom Hiddleston

Dokážete si představit blonďatého Lokiho? Nemusíte, ukážeme vám ho ve videu. Herec Tom Hiddleston  , který roli boha klamu ztvárnil napříč mnoha filmy propojeného superhrdinského vesmíru MCU, totiž původně toužil vládnout hromu. Zašel tak daleko, že prý dokonce přibral zhruba devět kilogramů.

Thorem se nakonec stal Chris Hemsworth  , na Hiddlestona ale tvůrci také nezapomněli. Došlo jim, že mají v rukou ideálního kandidáta na již zmíněného Lokiho, který se stal v nadcházejících letech mezi fanoušky (a zejména fanynkami) snad ještě oblíbenější postavou, než konkurenční blonďatý hromovládce.

3) Cillian Murphy

Podobný osud čekal i Cilliana Murphyho  . Ten se totiž hlásil tvůrcům filmu Batman začíná 86 % pro titulní roli Bruce Wayna, milionáře, který se stane Temným rytířem a po nocích střeží město Gotham. Nakonec však místo toho netopýrovi přidělával práci jako padouch Scarecrow, který vystrkoval svou maskovanou hlavu napříč celou trilogií.

I tentokrát máme k dispozici záběry herce v kostýmu.

4) Liam Hemsworth

Když si Liam Hemsworth   přečetl scénář ke snímku Hunger Games 67 %, měl jasno. Příběh se mu velmi líbil a rád by v něm ztvárnil roli Peety, který se v průběhu titulních Hladových her spřátelí s hlavní hrdinkou Katniss – než se tedy jejich vztah později ještě zásadně zkomplikuje.

Oblíbení herci oblíbených herců: 8 hvězd, které promluvily o svých vzorech

Hemsworth však nakonec skončil jako druhý z důležitých mužů v Katnissině životě, Gale Hawthorne.

5) Eddie Redmayne

Kouzelný svět Harryho Pottera chtěl Eddie Redmayne   poprvé prozkoumat ještě během svých vysokoškolských studií. Tehdy se přihlásil do snímku Tajemná komnata, kde se ucházel o roli Toma Raddla, tedy samotného lorda Voldemorta. Tehdy prý naprosto selhal a nepovedly se ani další pokusy ztvárnit někoho z rodiny Weasleyových.

Přichází věk fantasy seriálů? Představíme ty největší, které nás v příštích letech čekají

Přesto měl tehdy Redmayne vlastně štěstí. Tehdejší odmítnutí mu totiž vydláždila cestu k roli Mloka Scamandera, protagonisty další kouzelnické série Fantastická zvířata.

6) James Franco

I po dvojnásobné výměně herce je v myslích mnohých fanoušků tvář Spider-Mana naprosto srostlá s obličejem herce Tobeyho Maguira  . O roli Petera Parkera se však na přelomu tisíciletí ucházel i tehdy dosud relativně neznámý James Franco  , který nakonec ztvárnil alespoň hrdinova kamaráda, pozdějšího soka v lásce a nakonec nepřítele Harryho Osborna.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (2 komentáře)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141199

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 51043

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 81004

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 2908

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

29. 4. Aleš 2859

Star Wars: Jaké se stane člen Řádu Jedi mistrem? Nedávná kniha to konečně důkladně vysvětlila

Dnes Aleš

Pán prstenů: Představitel Sama Křepelky odhalil, která scéna je pro něj nejdojemnější

Včera Aleš 27

Wonder Woman: Režisérka prozradila něco málo o chystaném spin-offu věnovaném Amazonkám

Včera Aleš 19

Harry Potter: Myslel jsem, že mě každým dnem vyhodí, vzpomíná režisér na natáčení Kamene mudrců

Včera Aleš 35

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18751

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 5347

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 9606