Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

17. 9. 2019 8 789×1340 světlý/tmavý vzhled

Představte si, že jste slavným hercem či herečkou a ucházíte se o důležitou roli ve velkém blockbusteru či populárním seriálu. Nakonec se ale nezadaří a váš vysněný part získá někdo jiný. Měli byste kvůli tomu věšet hlavu? Rozhodně ne. Reálně totiž hrozí, že vám tvůrci ještě zavolají a nabídnou vám něco, co vám sedne ještě víc.

1) Iwan Rheon

Herec Iwan Rheon   se kupříkladu ucházel o roli Jona Sněha v seriálu Hra o trůny 91 % hned v samotných počátcích, ještě před natočením pilotní epizody. Podle vlastních slov se dostal velmi daleko, konkrétně až do situace, kdy tvůrci vybírali mezi ním a Kitem Haringtonem  , který part bastarda ze Zimohradu nakonec získal.

Plešatý Jorah a Daario se zlatým knírem. Jak vypadají hrdinové Hry o trůny v knihách?

Naštěstí pro Rheona ale po severu Západozemí běhal ještě jeden důležitý levoboček, Ramsay Sníh. Herec se tudíž dočkal ve třetí sezóně, kdy si poprvé zahrál právě tohoto sadistického cvoka. Legraci mu opět zkazil až Kit Harington, jehož postava Ramsayho porazila v klíčové Bitvě bastardů.

2) Tom Hiddleston

Dokážete si představit blonďatého Lokiho? Nemusíte, ukážeme vám ho ve videu. Herec Tom Hiddleston  , který roli boha klamu ztvárnil napříč mnoha filmy propojeného superhrdinského vesmíru MCU, totiž původně toužil vládnout hromu. Zašel tak daleko, že prý dokonce přibral zhruba devět kilogramů.

Thorem se nakonec stal Chris Hemsworth  , na Hiddlestona ale tvůrci také nezapomněli. Došlo jim, že mají v rukou ideálního kandidáta na již zmíněného Lokiho, který se stal v nadcházejících letech mezi fanoušky (a zejména fanynkami) snad ještě oblíbenější postavou, než konkurenční blonďatý hromovládce.

3) Cillian Murphy

Podobný osud čekal i Cilliana Murphyho  . Ten se totiž hlásil tvůrcům filmu Batman začíná 86 % pro titulní roli Bruce Wayna, milionáře, který se stane Temným rytířem a po nocích střeží město Gotham. Nakonec však místo toho netopýrovi přidělával práci jako padouch Scarecrow, který vystrkoval svou maskovanou hlavu napříč celou trilogií.

I tentokrát máme k dispozici záběry herce v kostýmu.

4) Liam Hemsworth

Když si Liam Hemsworth   přečetl scénář ke snímku Hunger Games 67 %, měl jasno. Příběh se mu velmi líbil a rád by v něm ztvárnil roli Peety, který se v průběhu titulních Hladových her spřátelí s hlavní hrdinkou Katniss – než se tedy jejich vztah později ještě zásadně zkomplikuje.

Oblíbení herci oblíbených herců: 8 hvězd, které promluvily o svých vzorech

Hemsworth však nakonec skončil jako druhý z důležitých mužů v Katnissině životě, Gale Hawthorne.

5) Eddie Redmayne

Kouzelný svět Harryho Pottera chtěl Eddie Redmayne   poprvé prozkoumat ještě během svých vysokoškolských studií. Tehdy se přihlásil do snímku Tajemná komnata, kde se ucházel o roli Toma Raddla, tedy samotného lorda Voldemorta. Tehdy prý naprosto selhal a nepovedly se ani další pokusy ztvárnit někoho z rodiny Weasleyových.

Přichází věk fantasy seriálů? Představíme ty největší, které nás v příštích letech čekají

Přesto měl tehdy Redmayne vlastně štěstí. Tehdejší odmítnutí mu totiž vydláždila cestu k roli Mloka Scamandera, protagonisty další kouzelnické série Fantastická zvířata.

6) James Franco

I po dvojnásobné výměně herce je v myslích mnohých fanoušků tvář Spider-Mana naprosto srostlá s obličejem herce Tobeyho Maguira  . O roli Petera Parkera se však na přelomu tisíciletí ucházel i tehdy dosud relativně neznámý James Franco  , který nakonec ztvárnil alespoň hrdinova kamaráda, pozdějšího soka v lásce a nakonec nepřítele Harryho Osborna.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (13 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: