Terminátor: Podle režiséra byl pošpiněn, modelu T-800 nám prý bude v Dark Fate líto

19. 9. 2019 6 262×167 světlý/tmavý vzhled

Režisér prvního Deadpoola 81 % Tim Miller  , který v současné době dokončuje přípravy snímku Terminátor: Dark Fate  , nemá zrovna nejlepší mínění o posledních několika příspěvcích do robotské série. Prý značku trošku pošpinily, pouze se odehrávaly v jejím světě, ale byly vlastně něčím jiným.

Přestože prý Miller nechce znevažovat práci tvůrců předcházejících snímků a uznává, že některé z nich byly zajímavé, jedním dechem dodává, že legendární Den zúčtování 91 % považuje za hotové zjevení. Za jeden z těch filmů, o nichž si i po letech pamatujete, co jste dělali, když jste je viděli poprvé. Miller přiznává, že si asi ještě pořád neuvědomuje, jak těžké je na něco takového navázat.

Recyklované rekvizity: 7 snímků, které si půjčovaly zbraně, auta či kostýmy od svých předchůdců

Už před několika dny také režisér promluvil o modelu T-800, kterého opět ztvární Arnold Schwarzenegger  . Přiznal, že vůbec neuvažoval o tom, že by v nadcházejícím snímku slavného herce omladil s pomocí vizuálních efektů. Hrdinové s chybami jsou prý daleko zajímavější, než ti mladí a dokonalí.

Schwarzenegger navíc podle Millera vypadá úžasně. Některé z žen, které byly přítomné při natáčení, údajně dokonce tvrdily, že herec vypadá vůbec nejlépe z celého svého dosavadního života. V jeho věku se prý skrývá jistá královskost.

Herec sám ohledně své postavy uvedl, že nám jí bude ve snímku tak trochu líto. V Dark Fate prý najdeme momenty, kdy budeme na jednu stranu doufat, že T-800 skončí zničen, na druhou stranu mu ale nepřestaneme přát vítězství proti nepřátelům z budoucnosti.

Není samozřejmě zcela jasné, proč by si diváci měli přát terminátorův zánik, pravděpodobně to ale nějak souvisí s tím, co modelu T-800 slíbila Sarah Connor v nejnovějším traileru na nadcházející snímek. „Až tohle všechno skončí,“ říká: „zabiju tě.“

Od Billa Corsa, který měl na starosti makeup, jsme se zase dozvěděli, že prý Temný osud začne přesně tam, kde kdysi skončil Den zúčtování. Nevíme zcela jistě, co to znamená – někteří spekulují, že Corso jenom špatně pochopil starší vyjádření režiséra, že se bude film zabývat důsledky legendárního druhého dílu.

Nevypadli z role: 8 herců, kteří odehráli své scény i přes bolestivá zranění

Jiní se však domnívají, že se dočkáme přímo flashbacku k událostem, jimiž se příběh Dne zúčtování uzavřel. Tato varianta je přitom nejspíš pravděpodobnější, neboť se už celé měsíce čile spekuluje, že herci jako Brett Azar   a Jude Collie ztvární mladší verze T-800, respektive Johna Connora.

Tak či onak, mezi fanoušky se zatím nadcházející Temný osud dočkal poměrně rozpačitého přijetí, jak ukazuje třeba diskuze pod výše vloženým trailerem na YouTube. Není proto tudíž divu, že se tvůrci snaží diváky předem přesvědčit, že nový příspěvek do série stojí za jejich pozornost.

„Takovou akci a takové emoce jsem neviděl od druhého dílu,“ vzkázal například Arnold Schwarzenegger. „Zase mi to přijde nové.“

Sliby chyby: 8 filmů, které lákaly na nikdy nenatočené pokračování

Kolegyně Linda Hamilton   mu přizvukovala. Velkou akci má už prý nyní většina velkých filmů, Temný osud však funguje lépe díky svým postavám. Herci jsou prý neskutečně talentovaní a nový film se prý stal přesně tím Terminátorem, jakého chtěla herečka skutečně vidět.

Režisér Tim Miller pak dokonce tvrdí, že by příběh nového snímku vystačil na dva. Od otce série Jamese Camerona   se prý naučil vyprávět příběhy, které pokračují i ve chvíli, kdy už si divák myslí, že dospěl ke konci. Cituje i překvapenou reakci režiséra X-Men: Dark Phoenix 61 % Simona Kinberga  , který prý něco podobného ani trochu nečekal.

Přesvědčila vás slova tvůrců? Těšíte se na Temný osud, nebo zůstáváte stále skeptičtí? Můžete nám dát vědět do komentářů!

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 6603

Endgame: Druhý víkend, druhá miliarda pro nové Avengers. Nepokořen zůstává zatím jen Avatar

6. 5. Aleš 521

Já se vrátím! Terminátor zezačátku neměl ani na stereo zvuk a pak se stal kultem

14. 10. Aleš 2348

Terminátor: Temný osud ukázal nové fotky. Vrací se na nich i Arnold Schwarzenegger

5. 4. Aleš 2348

Příběh starého Conana je skvělý nápad, myslí si stále Arnold Schwarzenegger

9. 3. Aleš 341

.Co přinese konec roku na půdě seriálů, průřez tím, co nám nabízí HBO, Amazon, či Netflix

Dnes Daniel 21

.James Cameron odhalil své plány pro další díly Terminátora

Dnes Daniel 30

.Režisérovi Kmotra, který považuje superhrdinské filmy za opovrženíhodné, se líbily Paralelní světy

Dnes Aleš 21

.Star Wars: Nová epizoda porazila Endgame první hodině předprodeje, Chris Hemsworth by si rád zahrál

Dnes Aleš 170

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 121194

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 8726

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 3199